SRL

Kerro kaverille:

Aluemestaruustulokset

Esteratsastuksen hallimestaruus
26.3. EPUR / Seinäjoki


Poniratsukot
1) Lina From / Pain Riche, NHV
2) Siiri Hietalahti / Connors Lady, PeRa
3) Suvi Paavola / Hattrick Otis, IR

Suomenhevoset
1) Linda Yli-Ketelä / Pikku-Jätkä, LehRa
2) Tarja Huhtala / Kyllin Mane, He-Ra
3) Laura Erkkola / Terin Teresa, NURK

Nuoret hevoset
1) Julia Haikonen / Camellia, MYRat
2) Marja Rinta-Risku / Hades, KuRat
3) Ilona Mäki / Bugatti, LaRat

Juniorit / lapsiratsastajat
1) Pipsa Koski / Ibiza van de Meerhoeve, MYRat
2) Taru Lindholm / One Wish, AR
3) Milja Vasikkaniemi / Burg's Surprise B, ÄMR

Seniorit
1) Ansa Tynjälä / Joko Ono H, EPUR
2) Virpi Mäki-Opas / West Side Prunella, LehRa
3) Jonna Hietala / Follow Me, K-GR

2016

Esteratsastuksen aluemestaruus
11.9. VH / Vaasa

Nuoret hevoset
1) Matias Ventelä / For Love, JaRa
2) Ella-Noora Lönnroos / Silverleaf's Poco Pine, VH
3) Meeri Sipiläinen / Captain Cagliari, LehRa

Suomenhevoset
1) Senja Kuha / Varelli, LpR
2) Päivi Liimatainen / Cemekka, IR
3) Maija-Riikka Pellikka / Romeon Poju, EPUR

Ponit
1) Kira Pellinen / My Melody, LaRat
2) Siiri Hietalahti / Connors Lady, PeRa
3) Matias Venetelä / Rhydymeirch Forever-in-Blue-Jeans, JaRa

Juniorit
1) Julia Haikonen / Moyglass Buffet, MYRat
2) Venla Kiviniemi / LRK Brukné, JaRa
3) Pipsa Koski / Ibiza va de Meerhoeve, MYRat

Seniorit
1) Jonna Hietala / Csaba, K-GR
2) Meeri Sipiläinen / Joline, LehRa
3) Ansa Tynjälä / Joko Ono H, EPUR

Kouluratsastuksen aluemestaruus
13.8. Korsholms / Vaasa

Ponit
1) Kaisa Klemola / Mattilan Falconella, NURK
2) Alexandra Haglund / Condor-H, FäR
3) Siiri Hietalahti / Connors Lady, PeRa

Juniorit
1) Nina Lindholm / Vivi-Ann, J-PR
2) Wilma Erkkilä / Iris d'Sier, K-GR
3) Eveliina Havinen / Ronaldo, Järvi

Nuoret hevoset
1) Malin Aura / Fick, Korsholms
2) Heidi Aalto / Kulta-ahon Kasimir, Korsholms
3) Johanna Kontturi / Fairytale Princess, Korsholms

Suomenhevoset
1) Hanna Kalliola / Kvartaali, Korsholms
2) Jenni Rintala / Marjami, Korsholms
3) Minttu Liuko / Aarre Arvokkain, VH

Seniorit
1) Jasmin Sikström / Lord Lacoste, Korsholms
2) Jenni Rintala / Erih II, Korsholms
3) Elin Björndahl / Rübezahl, K-GR

Esteratsastuksen joukkuemestaruus
6.8. MYRA / Ylistaro

1) Kurikan Ratsastajat
Anna Puska / Virturilla
Mira Hakomäki / Rasant
Saana Pulkkanen / Angelica
Miisa Pulkkanen / Coriana

2) Myrkyn Yksityisratsastajat
Merja Rinta-Koskela / Lusker
Pipsa Koski / Ibiza van de Meerhoeve
Anni Laulaja / Absolut
Julia Haikonen / Moyglass Buffet

3) Lakeuden Ratsastajat
Nina Korkeamäki / Prometheus
Kira Pellinen / My Melody
Ilona Mäki / Dreendiela YH
Laura Norja / Continjo K H

Kouluratsastuksen joukkuemestaruus
24.7. J-Team / Kauhajoki

1) Joheka team ry
Jonna Potila / Esmeralda van de Kruishoeve
Essi Marttila / Crusie
Anu Hänninen / Amigo VII

2) Alavuden Ratsastajat
Jennika Raja-aho / Bolgvina
Crista Mäkelä / Capuccino II
Tuulia Teivaanmäki / Vagabond de l'Aube

3) Ilmajoen Ratsastajat
Leena Kanto / Fransesco
Maija Pajula / Tosca XXVI
Sanna Pajula / Klockas Ikaros

Tuntiratsastajien mestaruus
5.5. LaRat / Seinäjoki

Juniorit
1) Sanni Savela / Casandra, LaRat, Siirilän Ratsastuskeskus
2) Iris Minni / Alekziina, MYRa, Ratsastuskoulu Kipinä
3) Ronja Kohtala / Dalias, MYRat, Suupohjan Ratsutalli

Seniorit
1) Tiina Rajamäki / Riverplate, LaRat, Manunkylän Ratsutalli
2) Tarja Marttila / Emisars, LaRat, Siirilän Ratsastuskeskus
3) Jenni Peltola / Luvra, MYRat, Siirilän Ratsastuskeskus

Aikuismestaruus
5.5. LaRat / Seinäjoki

Kouluratsastus
1) Agneeta Knip / Siena, VH
2) Leena Annala / Grand ami van’t Ertsenhof, EPUR
3) Jonna Vaarala / Gräfin Prima, LaRat

Esteratsastus
1) Kirsi Tanttari / Castellon Viljami, LpR
2) Nina Anttila / Sheherazade, EPUR
3) Kimmo Hautala / Rio Fantastic, LaRat

Yhdistetty kilpailu
1) Leena Annala / Grand Ami van't Ertsenhof, EPUR

Esteratsastuksen hallimestaruus
10.4. EPUR / Seinäjoki

Poniratsukot
1) Veera Valli / Parkroe Henry, IR
2) Isabella Sjöblom / Masha, VH
3) Kira Pellinen / My Melody, LaRat

Nuoret hevoset
1) Matias Ventelä / For Love, JaRa
2) Mari Kari / Safiir, LaRat
3) Maiju Pasto / Sonrisa, LaRat

Suomenhevoset
1) Linda Yli-Ketelä / Rannan Ruhtinas, LehRa
2) Maija-Riikka Pellikka / Romeon Poju, EPUR
3) Senja Kuha / Varelli, LpR

Juniorit
1) Venla Kiviniemi / Brukné, JaRa
2) Sara Ojanperä / Dextro Energy Z, Järvi
3) Emma Häggman / Jaïna du Brin d'Herbe, J-PR

Seniorit
1) Ansa Tynjälä / Joko Ono H, EPUR
2) Inka Hjelt / Cerly, LaRat
3) Joni Koivusalo / Silvassin, EPUR

Kouluratsastuksen hallimestaruus
28.3. IR / Ilmajoki

Poniratsukot
1) Alexandra Haglund / Condor H, FäR
2) Wilma Leminen / Klockas Innishannon, K-GR
3) Kaisa Klemola / Mattilan Falconella, NURK

Suomen hevoset
1) Hanna Kalliola / Kvartaali, Korsholms
2) Jenni Rintala / Marjami, Korsholms
3) Hanna Pehkonen / Ästerilla, J-PR

Esteratsastuksen taitomestaruus
19.3.2016 J-Team / Kauhajoki

Vuonna 1998 tai myöhemmin syntyneet ratsastajat
1) Matias Ventelä / Salliorvokki, JaRa
2) Rosa Hautakangas / Mara, LehRa
3) Sini Ojala / Orlando, He-Ra

Vuonna 1997 tai aikaisemmin syntyneet ratsastajat
1) Maija Pajula / Tosca XXVI, IR
2) Sanna Pajula / Klockas Junost, IR
3) Edith Nyman / Alien R, NURK

2015

Kouluratsastuksen aluemestaruus
12.9. Korsholms / Vaasa

Ponit
1) Fia-Lisa Furu / Condor-H, KSUR
2) Eveliina Havinen / Captain Hook, Järvi
3) Kaisa Klemola / Mattilan Falconella, NURK

Juniorit
1) Wilma Erkkilä / Donna Dana, K-GR
2) Anniina Sarkkila / Källbackas Figaro, K-PH
3) Nina Lindholm / Vivi-Ann, FäR

Seniorit
1) Jasmin Sikström / Lord Lacoste, Korsholms
2) Jenni Rintala / Erih II, Korsholms
3) Sanna Pajula / Klockas Ikaros, IR

Suomenhevoset
1) Minttu Liuko / Aarre Arvokkain, VH
2) Hanna Kalliola / Kvartaali, Korsholms
3) Jenni Rintala / Karl-Filip, Korsholms

Nuoret hevoset
1) Sanna Pajula / Klockas Junost, IR
2) Henna Kokko / Fiana, JTEAM
3) Minttu Liuko / Kulta-ahon Kasimir, VH

Esteratsastuksen aluemestaruus
13.9. K-GR / Kokkola

Ponit
1) Kiia-Sofia Puumala / Peace of Gold, LehRa
2) Silja Hyvönen / Goldstunde F VH Juxschot, LaRat
3) Emma Häggman / Jaïna du Brin d'Herbe, J-PR

Juniorit
1) Noora Mattsson / Donna Carrin van't Aertshof, MYRat
2) Nathalie Westman / Cinderella, K-GR
3) Inka Hjelt / Cerly, LaRat

Seniorit
1) Jonna Hietala / Csaba, K-GR
2) Alexandra Nylund / Brooklyn VB, VH
3) Mirka Salo / Absolutely Amazing, EPUR

Suomenhevoset
1) Johanna Kujala / Castellon Rebekka, K-GR
2) Maija-Riikka Pellikka / Pikku-Jätkä, EPUR
3) Tarja Huhtala / Kyllin Mane, NURK

Nuoret hevoset
1) Ida Viitanen / Een Larino, Korsholms
2) Linda Yli-Ketelä / Barlume di Speranza, LehRa
3) Sanna Pajula / Klockas Junost, IR

Esteratsastuksen joukkuemestaruus
23.8. VH / Vaasa


1) Jakobstads Ryttare - Pietarsaaren Ratsastajat rf (Lovisa Nordström / Hembys Bellefleur, Emma Häggman / Jaïna du Brin d'Herbe, Julia Käldström / Loxley, Lotta Fredriksson Alidy R)
2) Jalasjärven Ratsastajat ry (Sanna Heikkilä / Arktik, Sarita Ventelä / Salliorvokki, Matias Ventelä / Hattrick Otis, Saana Pulkkanen / Angelica)
3) Nykarleby Ridklubb rf (Lotta Övergaard / Pony, Ida Övergaard / Sky, Kaisa Klemola / Camellia, Tove Övergaard / Casaletto)

Kouluratsastuksen joukkuemestaruus
15.8.2015 NURK / Uusikaarlepyy

1. Kokkolan Ratsastajat ry joukkue 1 (Wilma Erkkilä / Donna Dana, Elin Björndahl / Iris d'Sier, Monica Björndahl / Brown Butler)
2. Ilmajoen Ratsastajat ry (Leena Kanto / Francesco, Sanna Pajula / Klockas Ikaros 38 NF, Maija Pajula / Tosca XXVI)
3. Korsholms Sportryttare ry, (Minna-Maarit Jaskari / Pavarotti VII, Jenni Rintala / Erih, Hanna Kalliola / Kvartaali)

Kenttäratsastuksen aluemestaruus
2.8. AR / Alavus

Junioreiden ja senioreiden yhdistetty mestaruus
1) Natalia Peltokangas / Lotte V, PeRa
2) Mimosa Peltokangas / Gin Tonik, PeRa

Ponien, nuorten hevosten ja suomenhevosten yhdistetty mestaruus
1) Hillevi Huttunen / Lentoveikko, AR
2) Mari Kaipainen / Kamoon, KaRS
3) Tarja Huhtala / Kyllin Mane, NURK

Esteratsastuksen taitomestaruus
24.5. VH / Vaasa

Vuonna 1996 tai myöhemmin syntyneet ratsastajat
1) Taru Lindholm / Dancing Girl, AR
2) Sini Ojala / Orlando, KARS
3) Lovisa Nordström / Hembys Bellefleur, J-PR

Vuonna 1995 tai aikaisemmin syntyneet ratsastajat
1) Tanja Karjalainen / Grand Ami van't Ertsenhof, EPUR
2) Maria Rikala / Chellano II, KURAT
3) Sanna Pajula / Klockas Ikaros, IR

Aikuismestaruus
14.5. MYRa / Ylistaro

Kouluratsastus
1) Anna-Maria Sippola / Fiftys Lovemaker, WRF
2) Agneta Knip / Siena, VH
3) Leena Annala / Grand Ami van't Ertsenhof, EPUR

Esteratsastus
1) Nina Anttila / Sheherazade, EPUR
2) Tuomas Virrankoski / Midsummer Amour, EPUR
3) Leena Annala / Grand Ami van't Ertsenhof, EPUR

Yhdistetty kilpailu
1) Anna-Maria Sippola / Fiftys Lovemaker, WRF

Tuntiratsastajien mestaruus
14.5. MYRa / Ylistaro

Juniorit
1) Anna-Maija Koski / West Wind, LpR
2) Hanna Takala / Aksiina, LaRat
3) Sara Marttila / Verdi E, JTEAM

Seniorit
1) Iida Pollari / Sunrises Parade, LaRat
2) Emma Alkio / Crespo, MYRa
3) Suvi Katajamäki / Empiir, LaRat

Kouluratsastuksen aluehallimestaruus
25.4. JTEAM / Kauhajoki

Juniorit
1) Tina Toiviainen / Crescent Moon, FäR
2) Anniina Sarkkila / Källbackas Figaro, K-PH
3) Iina Lempiäinen / Fontzie Eagle, LYRA

Seniorit
1) Emma Jokinen / Donna Siona, Korsholms
2) Jenni Rintala / Erih II, Korsholms
3) Sanna Pajula / Klockas Ikaros, IR

Nuoret hevoset
1) Sanna Pajula / Klockas Junost, IR
2) Carina Kemppi / Darcy, VH
3) Sanna Myllykangas / Good Luck Gloria, MyRat

Kouluratsastuksen aluehallimestaruus
3.4. IR / Ilmajoki

Ponit
1) Eveliina Havinen / Captain Hook, Järvi
2) Fia-Lisa Furu / Condor-H, KSUR
3) Paula Jaskari / Wind Dancer S, Korsholms

Suomenhevoset
1) Hanna Kalliola / Kvartaali, Korsholms
2) Taru Haikola / Viimaus, K-GR
3) Jenni Rintala / Marjami, Korsholms

Esteratsastuksen aluehallimestaruus
22.3. EPUR / Seinäjoki

Ponit
1) Kaisa Klemola / Camellia, NURK
1) Nenna Mattsson / Cheyenne Prince, MYRat
3) Anastasia Mäkitalo / Ametüst, EPUR

Nuoret hevoset
1) Sanna Pajula / Klockas Junost, IR
2) Noora Mattsson / Legaland Miss Clinton, MYRat
3) Ida Viitanen / Een Larino, Korsholms

Suomenhevoset
1) Maija-Riikka Pellikka / Pikku-Jätkä, EPUR
2) Matias Ventelä / Salliorvokki, JaRa
3) Tarja Huhtala / Kyllin Mane, NURK

Juniorit ja lapsiratsastajat
1) Nette Ivars / Rio Nuevo, MYRat
2) Tina Toiviainen / Crescent Moon, FäR
3) Minttu-Maija Koivusalo / Ramoon, EPUR

Seniorit
1) Mirka Salo / Absolutely Amazing, EPUR
2) Laura Norja / Continjo K H, LaRat
3) Sanna Lahdensuo / Edel van de Rampaarden, EPUR

2014

Kouluratsastuksen hallimestaruus
19.10.2014 VH/Vaasa

Nuoret hevoset
1) Susanna Kupari / Sallin Sisu, LehRa
2) Jenni Rintala / Marjami, Korsholms
3) Minttu Liuko / Romeon Poju, VH

Juniorit
1) Eirin Losvik / Faith, NURK
2) Corinne Kronqvist / Leonidas, J-PR
3) Siiri Ruuhela / Makke Ant fan "Bosksicht", AR

Seniorit
1) Sophia Backlund / Hilton III, Korsholms
2) Tiina Brandt / Wyclef Jones, VH
3) Johanna Nordström / Pasadeno, VH

Kouluratsastuksen aluemestaruus
14.9.2014 K-GR/Kokkola

Ponit
1) Wilma Erkkilä / Derecho, KSUR
2) Eveliina Havinen / Captain Hook, Järvi
3) Fia-Lisa Furu / Condor H, KSUR

Juniorit
1) Wilma Erkkilä / Donna Dana, KSUR
2) Tina Toiviainen / Crescent Moon, FäR
3) Anniina Sarkkila / Källbackas Figaro, K-PH

Seniorit
1) Sophia Backlund / Hilton III, Korsholms
2) Elina Westerlund / Flying Heart, Korsholms
3) Monica Björndahl / Brown Butler, K-GR

Suomenhevoset
1) Taru Haikola / Viimaus, K-GR
2) Hanna Kalliola / Kvartaali, Korsholms
3) Satu Saavalainen / Pikku-Monsteri, NHV

Nuoret hevoset
1) Sanna Pajula / Klockas Ikaros, IR
2) Jenni Rintala / Marjami, Korsholms
3) Susanna Kupari / Sallin Sisu, LehRa

Esteratsastuksen aluemestaruus
13.9.2014 LaRat/Ylistaro

Ponit
1) Venla Kiviniemi / Top Meggan, JARA
2) Kaisa Klemola / Camellia, NURK
3) Minttu-Maija Koivusalo / Toby, EPUR

Juniorit
1) Saana Pulkkanen / Angelica, JARA
2) Julia Haikonen / Best Choice Fly With Me, MYRat
3) Tina Toiviainen / Crescent Moon, FäR

Seniorit
1) Edith Nyman / Closseau, J-PR
2) Joni Koivusalo / Dannette V, EPUR
3) Virpi Mäki-Opas / Selection, LehRa

Suomenhevoset
1) Matias Ventelä / Salliorvokki, JARA
2) Maija-Riikka Pellikka / Pikku-Jätkä, EPUR
3) Tanja Karjalainen / Usvan Hurmuri, EPUR

Nuoret hevoset
1) Sanna Pajula / Klockas Ikaros, IR
2) Ilona Mäki / Dreendiela YH, SERA
3) Kitty Koivula / La Sierra, MYRa

Kouluratsastuksen joukkuemestaruus
24.8. KuRat/Kurikka

1) Korsholms Sportryttare rf joukkue 1
Heidi Aalto / Pilven Lento
Jenni Rintala / NK Unique
Hanna Kalliola / Kvartaali

2) Kokkolan Ratsastajat ry
Elin Björndahl / Anagårds Duracilla
Monica Björndahl / Brown Butler
Taru Haikola / Viimaus

3) Jakobstads Ryttare rf joukkue 1
Josefina Nordström / Hembys Bellefleur
Corinne Kronqvist / Leonidas
Jenny Häggblom-Pihjalamäki / Factotum

Esteratsastuksen aluejoukkuemestaruus
9.8. MYRa/Ylistaro

1) Myrkyn Yksityisratsastajat 1
Anastasia Mäkitalo / Ametüst
Nenna Mattsson / Cheyenne Prince
Nette Ivars / Rio Nuevo
Julia Haikonen / Best Choice Fly With Me

2) Lehtimäen Ratsastajat
Eveliina Valkeinen / Hemo-Hessu
Kiia Puumala / Cham
Virpi Mäki-Opas / Selection
Sani Sipiläinen / Cruis King Z

3) Jalasjärven Ratsastajat
Sanna Heikkilä / Arktik
Tiia Mannila / Ritsikas
Matias Ventelä / Salliorvokki
Venla Kiviniemi / Top Meggan

Kenttäratsastuksen aluemestaruus
3.8. AR/Alavus

Poniratsukot
1) Emma Järvinen / Amedijk's Ida, IR
2) Kiia-Sofia Puumala / Cham, LehRa

Juniorit
1) Anni Laulaja / Malika, EPUR

Seniorit
1) Hillevi Huttunen / One Wish, AR
2) Ida Björkman / Tuli-Kisa, NURK

Suomenhevoset
1) Hillevi Huttunen / Palon Totemi, AR
2) Tarja Huhtala / Kyllin Mane, KARS
3) Miina Köykkä / Silverin Tähti, IR

Aikuismestaruus
29.5. MYRat/Karijoki

Kouluratsastus
1) Minna-Maarit Jaskari / Pavarotti, Korsholms
2) Tiina Rajamäki / Toteemi, LaRat
3) Merja Kangasniemi / Tähti Taival, MYRat

Esteratsastus
1) Matti Sorvari / Pikku-Timantti, EPUR
2) Tiina Rajamäki / Toteemi, LaRat
3) Kirsi Tanttari / Vernatar, LpR

Yhdistetty kilpailu
1) Tiina Rajamäki / Toteemi, LaRat

Tuntiratsastajien mestaruus
29.5. MYRat/Karijoki

Juniorit
1) Anna-Maija Koski / West Wind, LpR, E-P:n valmennustalli
2) Emma Sand / Dalias, MYRat, Suupohjan Ratsutalli
3) Sanna Ylinen / Sandlundens Myrte, LpR, E-P:n valmennustalli

Seniorit
1) Maria Viikilä / Verdi E, MYRat, Suupohjan Ratsutalli
2) Elina Hopeavuori / Amareto, MYRA, Ratsastuskoulu Kipinä
3) Katariina kallio / Gitara, IsRat, Mäkelän Ratsastustalli

Ratsastuskoulut
1) Suupohjan ratsutalli

Esteratsastuksen taitomestaruus
26.4. MYRat/Karijoki

Juniorit
1) Matias Ventelä / Salliorvokki, JaRa
2) Venla Kiviniemi / Top Meggan, JaRa
3) Kira Pellinen / Smedhults Örjan, LaRat

Seniorit
1) Maija Pajula / Tosca XXVI, IR
2) Maria Rikala / Chellano II, KuRat
3) Kitty Koivula / Freezia, MYRa

Kouluratsastuksen hallimestaruus (poniratsukot, suomenhevoset)
12.-13.4. IR/Ilmajoki

Ponit
1) Eveliina Havinen / Captain Hook, Järvi
2) Anni Laulaja / Malika, EPUR
3) Fia-Lisa Furu / Condor-H, KSUR

Suomenhevoset
1) Hanna Kalliola / Kvartaali, Korsholms
2) Leena Kanto / Lemose Wäst, IR
3) Sofia Ahlskog / Karl-Filip, NURK

Esteratsastuksen hallimestaruus
30.3. EPUR / Seinäjoki

Ponit
1) Kira Pellinen / Munsboro Sargent, LaRat
2) Emma Järvinen / Amedijk's Ida, IR
3) Julia Haikonen / Harthoeve's Storm, MYRat

Juniorit
1) Joona Koivisto / Parona, MYRat
2) Julia Haikonen / Best Choice Fly With Me, MYRat
3) Anni Laulaja / Proximus, EPUR

Seniorit
1) Sanna Myllykangas / Flair van de Koeboshoeve, MYRat
2) Joni Koivusalo / Luna Grande, EPUR
3) Piia Nuottivaara / Pepita IV, EPUR

Suomenhevoset
1) Inka Hjelt / Pikku-Jätkä, LaRat
2) Virpi Mäki-Opas / Shakiira, LehRa
3) Tanja Karjalainen / Usvan Hurmuri, EPUR

Nuoret hevoset
1) Sanna Pajula / Klockas Ikaros, IR
2) Emma Broända / Secret Hope, KSUR
3) Matti Sorvari / Rosendo, EPUR

2013

Esteratsastuksen tyylimestaruus
2.11. IR / Ilmajoki

Juniorit
1) Kira Pellinen / Munsboro Sargent, LaRat
2) Saana Pulkkanen / Vilagro, JaRa
3) Minttu-Maija Koivusalo / Toby, EPUR

Seniorit
1) Maija-Riikka Pellikka / Sirun Oliver, EPUR
2) Hillevi Huttunen / Gia, AR
3) Matti Sorvari / Zeko's Pouliche, EPU

Esteratsastuksen aluemestaruus
21.9. VH / Vaasa


Nuoret hevoset
1) Tanja Karjalainen / Calhoun Stone, EPUR
2) Eveliina Ranto / Eve's Lazybeat, IR
3) Inka Hjelt / Cerly, LaRat

Suomenhevoset
1) Maija-Riikka Pellikka / Sirun Oliver, EPUR
2) Matias Ventelä / Salliorvokki, JaRa
3) Virpi Mäki-Opas / Shakiira, LehRa

Ponit
1) Tina Toiviainen / Santa Chanel, FäR
2) Hannah Sjölund / Little Harry, MYRat
3) Neea Perkiö / Spice, KSUR

Juniorit
1) Noora Mattsson / Donna Carrin van't Aertshof, MYRat
2) Ella Jykylä / Othello V, ÄMR
3) Pinja Jyllilä / Stalingrad, LaRat

Seniorit
1) Matti Sorvari / Ragnusson, EPUR
2) Joni Koivusalo / Luna Grande, EPUR
3) Tanja Koivunen / Pistaatsia, ÄMR

Kouluratsastuksen aluemestaruus
14.9. J-Team / Kauhajoki


Nuoret hevoset
1) Elin Björndahl / Derecho, K-GR
2) Carina Kemppi / Heaven IN Black, VH
3) Hanna Esch / Notholmens Juventus, MYRat

Ponit
1) Paula Jaskari / Mac Donald, Korsholms
2) Josefina Nordström / Hembys Bellefleur, J-PR
3) Eveliina Havinen / Captain Hook, Järvi

Suomenhevoset
1) Hanna Kalliola / Kvartaali, Korsholms
2) Sofia Ahlskog / Karl-Filip, NURK
3) Heidi Aalto / Pilven Lento, Korsholms

Juniorit
1) Milla Kojonen / Merlin III, KaRS
2) Riikka Nikitin / Tout D'Or Z, MYRat
3) Wilma Erkkilä / Donna Dana, KSUR

Seniorit
1) Elin Björndahl / Roma, K-GR
2) Sophia Backlund / Hilton III, Korsholms
3) Johanna Nordström / Pasadeno, J-PR

Esteratsastuksen joukkuemestaruus
11.8. EPUR / Seinäjoki

1) Jalasjärven Ratsastajat
Venla Kiviniemi / Top Meggan
Saana Pulkkanen / Vilagro
Matias Ventelä / Salliorvokki
Miisa Pulkkanen / My Melody

2) Lakeuden Ratsastajat
Emilia Kaupinmäki / Eclipse Vd Middelstede
Liisa Lähdesmäki / Elsassin
Inka Hjelt / Captain Hook
Pinja Jyllilä / Stalingrad

3) Myrkyn Yksityisratsastajat 3
Nenna Mattsson / Cheyenne Prince
Julia Haikonen / Grenada II
Sofia Nylund / Dallisto's Uno
Noora Mattson / Donna Carrin van't Aertshof

Kouluratsastuksen joukkuemestaruus
27.7. K-GR / Kokkola

1) Korsholms Sportryttare I
Paula Jaskari / Mac Donald
Hanna Kalliola / Kvartaali
Heidi Aalto / Pilven Lento

2) Vaasan Hubertus I
Petra Kalamo / Valmont
Tiina Brandt / Wyclef Jones
Jenny Väyrynen / Fontzie Eagle

3) Keski-Pohjanmaan Hevosharrastajat I
Janika Kupila / Nöffi
Kati Leppälä / Bella Pepita
Riitta Lempinen / Ruutu Aaron

Tuntiratsastajien mestaruus
9.5. EPUR / Seinäjoki


Juniorit:
1) Maiju Pasto / Fosfor, SeRa/Tiinan Talli
2) Anna-Maija Koski / West Wind, AR/Etelä-Pohjanmaan valmennustalli
3) Milla Jansson / Templedruid Gambia, Myrat/Suupohjan Ratsutalli

Seniorit:
1) Tarja Marttila / Rigma, Sera/Tiinan Talli
2) Tiina Rajamäki / Maretha, LaRat/Manunkylän Ratsutalli
3) Hanna Lahti / Faraonas, Epur/Ratsastuskoulu Cavallo

Paras ratsastuskoulu: Tiinan Talli

Aikuisratsastajien mestaruus
9.5. EPUR / Seinäjoki


Kouluratsastus:
1) Marko Ketolainen / Peppermint, Epur
2) Marika Åstrand / Aldubon, NHV
3) Merja Kangasniemi / Tähti Taival, Myrat

Esteratsastus:
1) Nanne Korpivaara / Konstan Pylkkerö, Epur
2) Maarit Rintanen / Samantra, Epur
3) Suvi Mattila / Liipoti, Kars

Yhdistetty kilpailu:
1) Maarit Rintanen / Samantra, Epur

Esteratsastuksen hallimestaruus
4.5. J-Team / Kauhajoki

Ponit:
1) Anni Laulaja / Malika, EPUR
2) Tina Toiviainen / Mirabelle, FäR
3) Hannah Sjölund / Little Harry, MYRat

Suomenhevoset:
1) Päivi Liimatainen / Rinkki, IR
2) Jennika Raja-Aho / Shakiira, AR
3) Petra Kalamo / Valmont, VH

Nuoret hevoset:
1) Matti Sorvari / Rancio, EPUR
2) Sanna Pajula / Klockas Ikaros, IR
3) Emma Vehniä / Thief of Hearts, EPUR

Juniorit:
1) Julia Haikonen / Grenada II, MYRat
2) Noora Mattsson / Donna Carrin van?t Aertshof, MYRat
3) Sani Sipiläinen / Cruis King Z, LehRa

Seniorit:
1) Matti Sorvari / Ragnusson, EPUR
2) Hillevi Huttunen / Gia, AR
3) Susanna Villanen / Grand Cru D'O, EPUR

Kouluratsastuksen hallimestaruus (nuoret hevoset, juniorit ja seniorit)
20.4. NURK / Uusikaarlepyy


Nuoret hevoset:
1) Carina Kemppi / Heaven IN Black, VH
2) Jonna Potila / Fiana, J-TEAM
3) Elin Björndahl – Derecho, K-GR

Juniorit:
1) Wilma Vuorensivu / Charly Brown II, Korsholms
2) Eirin Losvik / Faith, NURK
3) Riikka Nikitin / Tout D’Or Z, MyRat

Seniorit:
1) Elin Björndahl / Roma, K-GR
2) Hanna Kalliola / Dancing Girl, Korsholms
3) Nina Westerlund / Flying Heart, Korsholms

Kouluratsastuksen hallimestaruus (ponit ja suomenhevoset)
23.3. IR / Ilmajoki

Ponit:

1) Sara Marttila / Shymoon, JTEAM

2) Inka Hjelt / Best Surprise, LaRat

3) Anni Laulaja / Malika, EPUR

Suomenhevoset:

1) Taina Sarvikas / Pilven Lento, AR

2) Hanna Kalliola / Kvartaali, Korsholms

3) Maija Pajula / Pinjari, IR

Tulokset 2012

Pohjanmaan Ponipokaali 2012
27.10. JTeam / Kauhajoki, esteet
28.10. IR / Ilmajoki, koulu

1) Eerika Peltonen / Windy Twinkle, KURAT 1+2=3
2) Anni Laulaja / Malika, JARA 2+3=5
3) Henrietta Taipale / Fidelia, LehRa 8+4=12
4) Emma Järvinen / Amedijk's Ida, IR 7+5=12
5) Tiina Rinne / Pikku-Timantti, JTEAM 4+8=12
6) Jenni Olli / Samantra, IR 3+9=12
7) Linda Mäkisalo / Bonet, JTEAM 9+7=16
Anastasia Mäkitalo / Ametüst, MYRat 5+ei osall.
Kiia-Sofia Puumala / V.V.Konrad, LehRa 6+ei osall.
Sara Marttila / Shymoon, JTEAM hyl+1
Kira Pellinen / Smedhults Örjan, LaRat hyl+6

Esteratsastuksen tyylimestaruus
27.10. JTeam / Kauhajoki

Juniorit:
1) Antonia Mäkitalo / Fritz, MYRat
2) Eerika Peltonen / Windy Twinkle, KuRat
3) Anastasia Mäkitalo / Ametüst, MYRat

Seniorit:
1) Matti Sorvari / Ragnusson, EPUR
2) Weronica Norrgård / Wodka II, JTeam
3) Emma Björkman / Valentinor, SoR

Kouluratsastuksen aluemestaruus
15.9. K-GR / Kokkola

Nuoret hevoset:
1) Malin Aura / Dressage Dragon, Korsholm 69,896%
2) Sophia Backlund / Hilton III, Korsholm 68,542%
3) Tarja Seurujärvi / Light And Smooth, KSUR 63,646%

Ponit:
1) Ida Viitanen / Visar, VH 129,298%
2) Paula Jaskari / Mac Donald, Korsholm 128,873%
3) Sara Marttila / Shymoon, JTEAM 125,625%

Suomenhevoset:
1) Minttu Liuko / Aarre Arvokkain, VH 136,821%
2) Hanna Kalliola / Kvartaali, Korsholm 135,457%
3) Taina Sarvikas / Pilven Lento, AR 129,861%

Juniorit:
1) Corinne Kronqvist / Persico, J-PR 132,599%
2) Sofia Ahlskog / Ivanhoe II, NURK 123,152%
3) Wilma Vuorensivu / Charly Brown II, K-GR 122,156%

Seniorit:
1) Sophia Backlund / Zerleone, Korsholm 133,345%
2) Elina Westerlund / Flying Heart, Korsholm 126,696%
3) Nina Westerlund / His Royalty M, Korsholm 126,220%

Esteratsastuksen aluemestaruus
16.9. EPUR / Seinäjoki

Nuoret hevoset:
1) Jonna Hietala / Romy III, KSUR
2) Joni Koivusalo / Luna Grande, EPUR
3) Liisa Lähdesmäki / Silvassin, LaRat

Suomenhevoset:
1) Miisa Pulkkanen / Salliorvokki, JaRa
2) Maija-Riikka Pellikka / Nasi, EPUR
3) Joni Koivusalo / Usvan Hurmuri, EPUR

Ponit:
1) Inka Hjelt / Captain Hook, LaRat
2) Jonna Hietala / Bonni Love, KSUR
3) Emma Häggman / Sky III, JPR

Juniorit:
1) Miisa Pulkkanen / My Melody, JaRa
2) Joni Koivusalo / Midsummer Amour, EPUR
3) Ella-Noora Lönnroos / Parys, VH

Seniorit:
1) Emma Broända / Buckhorst, KSUR
2) Virpi Mäki-Opas / Selection, LehRa
3) Noora Erkkilä / Ramoon, EPUR

Esteratsastuksen joukkuemestaruus
19.8. VH / Vaasa

1) Etelä-Pohjanmaan Urheiluratsastajat, EPUR 2 0-0/41,20
Marko Ketolainen / Peppermint
Tuomas Virrankoski / Midsummer Amour
Tanja Korvenkangas / Lando II
Matti Sorvari / Ragnusson

2) Myrkyn Yksityisratsastajat, MYRat 2 0-8/46,70
Riikka Nikitin / Tout D'Or Z
Joona Koivisto / Peries
Julia Haikonen / Grenada II
Sanna Myllykangas / Gardemeister

3) Lehtimäen Ratsastajat, LehRa 0-0/48,62
Kiia-Sofia Puumala / V.V. Konrad
Pia-Marika Ojala / Lambert
Sani Sipiläinen / Cruis King Z
Sara Tuomala / Moskiito

Kenttäratsastuksen aluemestaruus
5.8. AR / Alavus

Ponit:
1) Anni Laulaja / Malika JARA
2) Emma Peltonen / Windy Twinkle KURAT
3) Pinja Jyllilä / Zodiac Star LaRat

Juniorit:
1) Eirin Losvik / Orchis Fragans NURK
2) Beeda Niskanen / Eskada AR
3) Senja Kuha / Primavera AR

Suomenhevoset:
1) Tarja Huhtala / Kyllin Mane KARS
2) Aino Mansikka / Tuuli-Taika IR

Kouluratsastuksen joukkuemestaruus
18.8. J-Team / Kauhajoki

1) Kokkolan Ratsastajat - Gamlakarleby Ryttare, K-GR 197,289% Camilla Willman / Doolittle, Niina Kirjorinne / Capital, Elin Björndahl / Roma

2) Vaasan Hubertus - Vasa Hubertus, VH 196,050% Alexandra Nylund / Klockas Denethor, Jenni Lyyski / Udokus, Leea Kaakinen / Pik Donnerhall

3) Jakobstads Ryttare - Pietarsaaren Ratsastajat, J-PR 195,772% Marika Karvonen / Ross, Johanna Nordström / Pasadeno, Corinne Kronqvist / Persico

Aikuisratsastajien mestaruuskilpailut Kurikka 8.7.2012

Kouluratsastus:
1. Merja Kangasniemi - Tähti-Taival Myrat 62,2%
2. Kirsi Tanttari - Primavera Est AR 60,4%
3. Suvi Mattila - Liipoti LaRat 55,2%

Esteratsastus:
1. Kirsi Tanttari - Primavera Est AR 0/0-53,51 (70)
2. Suvi Mattila - Liipoti LaRat 0/4-53,98 (50)
3. Merja Kangasniemi - Tähti-Taival Myrat 4-62,90 (50)

Yhdistetty kilpailu:
1. Kirsi Tanttari - Primavera Est AR 2+1=3
2. Merja Kangasniemi - Tähti-Taival MYRat 1+3=4
3. Suvi Mattila - Liipoti LaRat 3+2=5

Tuntiratsastajien aluemestaruudet 17.5.2012 Larat/Seinäjoki

Junioreiden koulumestaruus:
1) Janika Rajala / Sandlundes Mynte, AR / Etelä-Pohjanmaan valmennustalli 302, 60,4%
2) Senja Kuha / Rullarsböle Wernon, AR / Etelä-Pohjanmaan valmennustalli 299, 59,8%
3)Anna-Maija Koski / Vernatar, AR / Etelä-Pohjanmaan valmennustalli 295,5, 59,1%

3)3) Meri Rosenberg-Hilsun Hissukko Larat, Manunkylän Ratsutalli 154 142,5 296,5 59,30 %
Kannustuspalkinto: Juulia Talvitie


Junioreiden estemestaruus:
1) Janika Rajala / Sandlundens Mynte, AR / Etelä-Pohjanmaan valmennustalli 0/0-33,03
2) Aleksi Mehtälä / Parolanta, Epur / Koivusalon talli 0/0-33,18
3) Senja Kuha / Primavera, AR / Etelä-Pohjanmaan valmennustalli 0/0-33,71
Kannustuspalkinto: Riina Ahtolaus


Senioreiden koulumestaruus:
1) Kati Rintamäki / Dream Hunter, LaRat / Manunkylän Ratsutalli 319, 63,8%
2) Tiina Rajamäki / Maretha, LaRat / Manunkylän Ratsutalli 318, 63,6%
3) Salla Viitala / Norah, LaRat / Manunkylän Ratsutalli, 318, 63,6%
Kannustuspalkinto: Elina Saari

Senioreiden estemestaruus:
1) Milla Nuora / Pinewood Her Highness, AR / Etelä-Pohjanmaan valmennustalli 0/0-33,81
2) Emilia Hästbacka / Lizett Toll, IsRat / Mäkelän talli 0/0-34,75
3) Alexandra Kaukonen/ Gemma Mariette, LaRat / Ratsastuskoulu Cavallo 0/0-34,84
Kannustuspalkinto: Sanni Murtokangas

Ratsastuskoulumestaruus / koulu:
1) Manunkylän ratsutalli
2) Etelä-Pohjanmaan valmennustalli

Ratsastuskoulumestaruus / este:
1) Etelä-Pohjanmaan valmennustalli
2) Koivusalon talli

Esteratsastuksen hallimestaruus 2012
Banhoppning hallmästerskap


6.5.2012 EPUR / Seinäjoki

Ponit / Ponnyer
1) Hannah Sjölund / Little Harry MyRat
2) Jonna Hietala / Bonni Love KSUR
3) Saana Pulkkanen / DJ Keep On JaRa

Suomenhevoset / Finnhästar
1) Sanna Lahdensuo / Pikku-Oiva EPUR
2) Joni Koivusalo / Usvan Hurmuri EPUR
3) Eveliina Ranto / Tumen Tumba IR

Nuoret hevoset / Unga hästar
1) Liisa Lähdesmäki / Silvassin LaRat
2) Joni Koivusalo / Luna Grande EPUR
3) Jonna Hietala / Romy III KSUR

Juniorit / Juniorer
1) Noora Mattson / Cheyenne Prince MyRat
2) Stefanie Storhannus / Orphee de Mazure MyRat
3) Saana Pulkkanen / Leonardo Davinzi JaRa

Seniorit / Seniorer
1) Suvi-Pauliina Finnilä / Joko Ono H EPUR
2) Johanna Hakola / Aldubon NHV
3) Matti Sorvari / Ragnusson EPUR

Kouluratsastuksen hallimestaruus 2012
Dressyr hallmästerskap


25.3.2012 IR / Ilmajoki

Ponit / Ponnyer
1) Inka Hjelt / Captain Hook, LaRat
2) Ida Viitanen / Visar, VH
3) Eirin Losvik / Orchis Fragans, NURK

Suomenhevoset / Finnhästar
1) Annaleena Hahtola - PM Peter Pan, E-PUR
2) Jutta Neste - Hovi-Ruhtinas, AR
3) Riitta Lempinen- Ruutu-Aaron, K-PH

14.4. NURK / Uusikaarlepyy

Nuoret hevoset / Unga hästar
1) Minttu Liuko / Notholmens Donario, VH
2) Malin Aura / Dressage Dragon, Korsholms
3) Anna Fredlund / Lennox H, EssRy

Juniorit / Juniorer
1) Essi Marttila / Shymoon, JTEAM
2) Sofia Ahlskog / Ivanhoe II
NURK, 3) Amelie Granvik / Donnerschlag, NURK

Seniorit / Seniorer
1) Sophia Backlund / Zerleone, Korsholms
2) Riitta Ojala / Norah, EPUR
3) Nina Westerlund / His Royalty M, Korsholms

Linkki mestaruuksien tulosarkistoon