SRL

Kerro kaverille:

Ranking

Rankingpistetaulukot löytyvät kilpailusäännöistä (KSI).


2015


Esteratsastus
Ponit
1. Pellinen Kira - Temptation, LaRat 52,4 2. Hyvönen Silja - Goldstunde F VH Juxschot, LaRat 43,7 3. Koivusalo Minttu-Maija - Toby, EPUR 39

Juniorit
1. Järvinen Emma - My Melody, IR 73,4
2. Ivars Nette - Rio Nuevo, MYRat 57,5
3. Pulkkanen Saana - Angelica, JARA 40,9

Nuoret
1. Tynjälä Ansa - Joko Ono H, EPUR 63
2. Fredriksson Lotta - Alidy R, J-PR 45
3. Mäki Ilona - Dreendiela YH, LaRat 36

Seniorit
1. Pellikka Maija-Riikka - Pikku-Jätkä, EPUR 37,6 2. Pajula Sanna - Klockas Ikaros, IR 36,6 3. Koivula Kitty - Freezia, MYRA 29

Kouluratsastus
Ponit
1. Haglund Alexandra - Brisandro, FäR 35 2. Havinen Eveliina - Captain Hook, Järvi 28 3. Furu Fia-Lisa - Condor-H, KSUR 24,5

Juniorit
1. Erkkilä Wilma - Donna Dana, K-GR 42,5 2. Toiviainen Tina - Crescent Moon, FäR 19 3. Sarkkila Anniina - Källbackas Figaro, K-PH 16,5

Nuoret
1. Marttila Essi - Crusie, MYRat 19
2. Kojonen Milla - Merlin III, KARS 18
3. Niskanen Beeda - Bienna Dream, LpR 12 3. Kojonen Essi - Källbackas Farfalla, KARS 12

Seniorit
1. Autio Hanna - Don Rohmina, TORPAN 114 2. Pajula Sanna - Klockas Ikaros, IR 111 3. Pajula Sanna - Klockas Junost, IR 97,5

Kenttäratsastus

1. Peltokangas Natalia - Candy Girl, PeRa 12 2. Kaipainen Mari - Kamoon, KARS 9,5 3. Peltokangas Natalia - Lotte V, PeRa 6

Alueranking-voittajat palkitaan tänä vuonna kauden kilpailuissa.

2014

Esteratsastus

Seniorit
1. Sanna Myllykangas / Flair van de Koeboshoeve, MYRat 82 p.
2. Tanja Koivunen / Pistaatsia, ÄMR 59 p.
3. Kitty Koivula / Freezia, MYRA 36 p.

Nuoret
1. Edith Nyman / Closseau, J-PR 26 p.
2. Joni Koivusalo / Dannette V, EPUR 21,5 p.
3. Mirka Salo / Absolutely Amazing, EPUR 21 p.

Juniorit
1. Julia Haikonen / Best Choice Fly With Me, MYRat 65,5 p.
2. Nette Ivars / Rio Nuevo, MYRat 59 p.
3. Tina Toiviainen / Crescent Moon, FäR 46 p.

Ponit
1. Emma Järvinen / My Melody, IR 69 p.
2. Emma Järvinen / Amedijk's, Ida IR 58,3 p.
3. Minttu-Maija Koivusalo / Toby, EPUR 57,6 p.

Kouluratsastus

Seniorit
1. Sanna Pajula / Klockas Ikaros, IR 116 p.
2. Hanna Autio / Don Rohmina, TORPAN 70 p.
3. Jenni Rintala / Marjami, Korsholms 63,5 p.

Nuoret
1. Maija Pajula / Tosca, IR 63 p.
2. Elin Björndahl / Derecho, K-GR 23 p.
3. Milla Kojonen / Merlin III, KARS 19 p.

Juniorit
1. Corinne Kronqvist / Leonidas, J-PR 23 p.
2. Wilma Erkkilä / Donna Dana, KSUR 22 p.
3. Tina Toiviainen / Crescent, Moon FäR 20,5 p.

Ponit
1. Eveliina Havinen / Captain Hook, Järvi 46,5 p.
2. Fia-Lisa Furu / Condor-H, KSUR 34 p.
3. Wilma Erkkilä / Derecho, KSUR 19 p.
3. Anna-Maija Koski / West Wind, LpR 19 p.

Kenttäratsastus

1. Natalia Peltokangas / Lotte V, PeRa 10 p.
1. Anni Laulaja / Proximus, EPUR 10 p.
3. Tarja Strömdahl / Independence, Korsholms 7 p.

2013

Esteratsastus

Seniorit:
1. Koivula Kitty / Freezia 2608 MYRA 40
2. Mäki-Opas Virpi / Orphee de Mazure LehRa 37,5
3. Sorvari Matti / Vanilla Sky EPUR 37
Sorvari Matti / Ragnusson EPUR 37
Wahls Mia / Chavienne VH 37

Nuoret:
1. Hietala Jenni / Dudok KSUR 37
2. Fredriksson Lotta / Alidy R J-PR 35
3. Kuivamäki Reetta / Lacarno EPUR 22

Juniorit:
1. Mattsson Noora / Donna Carrin van`t Aertshof MYRat 80
2. Jykylä Ella / Othello ÄMR 57,7
3. Nylund Alexandra / Brooklyn Vb VH 51

Ponit:
1. Haikonen Julia / Grenada II MYRat 57
2. Toiviainen Tina / Santa Chanel FäR 56
3. Pulkkanen Miisa / My Melody JARA 50,3

Kouluratsastus

Seniorit:
1. Nordström Johanna / Pasadeno J-PR 62
2. Backlund Sophia / Hilton III Korsholms 52
3. Aalto Heidi / Pilven Lento Korsholms 50

Nuoret:
1. Björndahl Elin / Derecho K-GR 60
2. Björndahl Elin / Roma K-GR 50
3. Pajula Maija / Pinjari IR 42

Juniorit:
1. Ahlskog Sofia / Karl-Filip NURK 42,5
2. Kojonen Milla / Merlin III KARS 39
3. Toiviainen Tina / Vavilon FäR 20

Ponit:
1. Jaskari Paula / Mac Donald Korsholms 32,5
2. Furu Fia-Lisa / Condor-H KSUR 31
3. Vuorensivu Wilma / Charly Brown II Korsholms 20

Kenttäratsastus

1. Losvik Eirin / Orchis Fragans NURK 10
2. Peltokangas Mimosa / Rosendorn PeRa 8
3. Huhtala Tarja / Kyllin Mane KARS 4
Lähde Niina / Tuuli-Taika IR 4
Rikala Maria / Chellano II KURAT 4
Laulaja Anni / Malika EPUR 4
Björkman Ida / Tuli-Kisa NURK 4