SRL

Kerro kaverille:

Aluemestarit

2017

Esteratsastuksen tuntiratsastajien mestaruus, 28.5.2017 Varkaus, Varkauden Urheiluratsastajat ry

70 cm
1. Mimi Yrjölä / Eeros, Varkauden Ratsastuskeskus
2. Pinja Väisänen / Leid, Peikkometsän Ratsastuskoulu
3. Anu Koistinen / Othello IV, Varkauden Ratsastuskeskus

80 cm
1. Katri Turunen / Peikon Prinssi, Peikkometsän Ratsastuskoulu
2 Julia Oravainen / The Gaels, Siilin Ratsastuskeskus
3 Ilona Jäntti / Herr Zeus, Varkauden Ratsastuskeskus

90 cm
1. Enna Kinnunen / Othello IV, Varkauden Ratsastuskeskus
2. Iina-Lotta Hämäläinen / Ronk, Vanhamäen Talli
3. Miila Pulkkinen / Vulkaano, Varkauden Ratsastuskeskus

Kiertopalkinto eniten pisteitä keränneelle ratsastuskoululle: Varkauden Ratsastuskeskus

Kouluratsastuksen tuntiratsastajien mestaruus, 25.5.2017 Varkaus, Varkauden Urheiluratsastajat ry

C-taso
1. Jenni Kauppinen / Celius, Siilin Ratsastuskeskus
2. Emma Julkunen / Klocka's Ida, Vanhamäen Talli
3. Anniina Teittinen / Miks, Varkauden Ratsastuskeskus

B-taso
1. Helmi Kokkonen - Citronas, Siilin Ratsastuskeskus
2. Piia Paananen - Casador, Siilin Ratsastuskeskus
3. Miila Pulkkinen - Ronny, Varkauden Ratsastuskeskus

A-taso
1. Essi Voutilainen / Casador, Siilin Ratsastuskeskus
2. Elina Toivanen / Tarpan II, Siilin Ratsastuskeskus
3. Juulia Kettunen / Kapo, Siilin Ratsastuskeskus

Kiertopalkinto eniten pisteitä keränneelle ratsastuskoululle: Siilin Ratsastuskeskus

Esteratsastuksen aikuismestaruus, 14.5.2017 Savonlinna, Savonlinnan Ratsastajat ry

1. Kirsti Turkka / Offi, SvR
2. Leena Nenonen / Bonita, SvR
3. Jonna Kokkonen / Laurus, SvR

Kouluratsastuksen aikuismestaruus, 13.5.2017 Savonlinna, Savonlinnan Ratsastajat ry

1. Anu Kaivaara / Cleopatra IV, KuoR
2. Kirsti Turkka / Laurus, SvR
3. Laura Kokkonen / Sapiro, SvR

Esteratsastuksen aluehallimestaruus, 23.4.2017 Varkaus, Ratsastusseura Hakkapelittat-71 ry

Lapsiratsastajien mestaruus:
1. Nea Rissanen / Erica ITR
2. Miila Pulkkinen / Vizija II VUR
3. Tiina Kuronen / Quira KS KuoR

Ponimestaruus:
1. Miila Pulkkinen / Vulkano VUR
2. Siiri Rissanen / Avela KuoR
3. Noora Taskinen / V.K. Niisku HuRMa

Juniorimestaruus:
1. Veera Manninen / Octavia PRP-72
2. Salla- Mari Tuorilainen / Rebeka IiRat
3. Hanna Makkonen / Arons KuoR

Nuorten hevosten mestaruus:
1. Tuomas Jauhiainen / For Morning Pleasure KuoR
2. Salla- Mari Tuorilainen / Sandrine Tuor IiRat
3. Karim Väänänen / Livigno Arg- ET SuoVaRi

Suomenhevosten mestaruus:
1. Emmi Hämäläinen / Vääntövoima PRP- 72
2. Eerika Mononen / Pilven Piirtäjä PRP -72
3. Ella- Maria Jantunen / Vääntövoima PRP -72

Seniorimestaruus:
1. Miina Soini / Ufo HA-71
2. Janina Karinen / Noble Dark Agent HA-71
3. Elina Thil / WL VUR

Kouluratsastuksen aluehallimestaruus, 22.4.2017 Siilinjärvi, Siilin Ratsastajat ry

Lapsiratsastajat
1. Iidaliina Korhonen / Royal Roxana, SaR
2. Elina Myyryläinen / Sir Edward F, GoR
3. Helmi Moilanen / Valonkantaja, KuoR

Poniratsastajat
1. Renja Häkämies / Caramel Grey, SiRa
2. Noora Taskinen / V.K. Niisku, HuRMa
3. Noora Hämäläinen / Bill de Vere, PRP-72

Juniorit
1. Veera Manninen / Colibri, PRP-72
2. Essi Voutilainen / Casador, SiRa
3. Salla-Mari Tuorilainen / El’Roy, IiRat

Seniorit
1.Emmi Väisänen / Martha, KuoR
2. Elina Korhonen / Lapinjärvi Roseno, ETD
3. Tiina Dahlgren / Creston, KvR

Suomenhevoset
1. Emmi Väisänen / Rokki-Vaari, KuoR
2. Eeva Rönkkö / Mikupas, KiuRa
3. Elina Korhonen / Jakke-Jäyhä, ETD

Nuoret hevoset
1. Riikka Kuosmanen / Lady Kiahan Baroness, SiRa
2. Kitta Hyttinen / Lapinjärvi Sabroso, KuoR
3. Emma Julkunen / Nuestron Agu, SuoVaRi

2016

Kouluratsastuksen seurojen välinen joukkuemestaruus, Lehmo 24.9.2016, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry

1. Siilin Ratsastajat ry (Piia Paajanen - Caramel Grey, Juulia Kettunen - Tarpan II, Emmi Lipponen - Linda)
2. Liperin Ratsastajat ry Joukkue 2 (Roosa Haapsalo - Bloks, Tero Kortelainen - Weltzim, Tiina Mustonen - Felicity)
3. Pohjois- Karjalan Urheiluratsastajat ry Joukkue 2 (Päivi Stranden - Cezars, Niina Piispa - Darius de l’Aube, Jukka Martikainen - Haribo, Antti Heikkilä - Elbert)

Kouluratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Kiuruvesi 10.9.2016, Kiuruveden Ratsastajat ry

Ponit
1) Elina Toivanen, Siilin Ratsastajat ry – Caramel Grey
2) Veera Taskinen, Hurma Riders Maaninka ry – V.K. Niisku
3) Anu Heikkinen, Kuopion Ratsastajat ry – Ulli Mo

Lapsiratsastajat
1) Iidaliina Korhonen, Savo Riders ry – Palmira
2) Jenni Kauppinen, Siilin Ratsastajat ry – Celius
3) Pinja Salmela, Siilin Ratsastajat ry – Floora's Farfadet

Juniorit
1) Fanni Nissinen, Siilin Ratsastajat ry – Don Martin
2) Emmi Lipponen, Siilin Ratsastajat ry – Linda
3) Iina Ruuskanen, Siilin Ratsastajat ry – Zetorius

Suomenhevoset
1) Emmi Väisänen, Kuopion Ratsastajat ry – Rokki-Vaari
2) Johanna Alvejärvi, Hurma Riders Maaninka ry – Pimijä
3) Eeva Rönkkö, Kiuruveden Ratsastajat ry – Mikupas

Seniorit
1) Emmi Väisänen, Kuopion Ratsastajat ry – Ritzferal
2) Pauliina Lampela, Siilin Ratsastajat ry – Pulcheria
3) Charlotta Elo, Equestrian Team Diamond ry – Credo

Esteratsastuksen seurojen välinen joukkuemestaruus, Lehmo 3.9.2016, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry

1. Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 (Teemu Tuovinen – Orfana, Miina Soini - Chablis van Vrijhern, Jenna-Jasmin Pehkonen - Hallo-Crocket van Puenbroeck, Emmi Purhonen - Agave)
2. Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry 2. joukkue (Sandra Ruuskanen – Ziburys, Emma Rönkkö – Cipendeils, Maiju Hiltunen – Lamanss II, Janika Tolvanen – Watiki)
3. Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry 1. joukkue (Jenna Pääkkönen - Zippo S, Nenna Pääkkönen-Prada, Veera Piironen- Aquila II, Ilona Partanen- Derbijs)

Esteratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Savonlinna 21.8.2016, Savonlinnan Ratsastajat ry

Ponit
1. Jasper Karhu / Okey, SvR
2. Katariina Karjalainen / Fuzzydice, SiRa
3. Veera Taskinen / V.K.Niisku, HuRMa

Lapsiratsastajat
1. Elias Benelmili / Leofino, SiRa
2. Renja Häkämies / The Gaels, SiRa
3. Nanna Peltokangas / Ruusukiven Laura´S Bettina, IiRat

Juniorit
1. Janika Tolvanen / Watiki, P-KUR
2. Inka Lukkari / Watinka, KuoR
3. Jenna Pääkkönen / Zippo Z, P-KUR

Seniorit
1. Elina Thil / Venicija, VUR
2. Laura Patrikainen / Lucky Luck, P-KUR
3. Mari Karvinen / Kiss of Stallex M, P-KUR

Suomenhevoset
1. Taru Schulz / Vääntövoima, PRP-72
2. Jaana Seppänen / Kopsanhovin Esko, SuoVaRi
3. Anni Sedergren / Kopsanhovin Esko, SuoVaRi

Nuoret hevoset
1. Jenni Nuutinen / Dolce Daizada, P-KUR
2. Laura Patrikainen / Kola, P-KUR

Taitoratsastus
1. Meeri Ruottinen / Manta, SvR
2. Jasper Karhu / Okey, SvR
3. Saara Tuunanen / Laurus, SvR

Kenttäratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Tervo 11.-12.6.2016, Kuopion Ratsastajat ry

Ponit
1.Keisala Kiia / Black Jack PRP-72
2.Peltokangas Nanna / Daisy V IiRat
3.Virtanen Vilma / Trix LaRS

Juniorit
1.Kivelä Anna / Heban KuoR
2.Kerminen Essi / Agro PRP-72
3.Puranen Aada / Carisma d´Aro MEHE

Seniorit
1.Karinen Janina / Noble Dark Agent HA-71
2. Oksanen Kirsi / Blueberryhill´s Blue Beauty ONES
3. Manninen Päivi / Cassandra V PRP-72

Suomenhevoset
1.Salla Aario / Hiljalan Fantom KuoR
2.Aurora Tainio / Hermina SuoVaRi
3.Johanna Sokka / Typyn Taika ITR

Nuoret hevoset
1. Oksanen Kirsi / Bras de fer ONES
2. Manninen Veera / Avanti PRP-72
3. Kumpulainen Laura / Candyman Joe KuoR

Kenttäratsastuksen seurajoukkueiden aluemestaruus, Tervo 11.-12.6.2016, Kuopion Ratsastajat ry

1. Kuopion Ratsastajat ry (Anna Kivelä / Heban, Laura Kumpulainen / Candyman Joe, Salla Aario / Hiljalan Fantom)
2. Ratsastusseura Pikadorit ry (Kiia Keisala / Black Jack, Veera Manninen / Melbourne III, Päivi Manninen / Cassandra V, Taru Shulz / Vääntövoima)
3. Suonenjoen Vasama Riders ru (Jaana Seppänen / Kopsahovin Esko, Aurora Tainio / Hermina, Linda Immonen / Donors, Veera Venäläinen / Tarrantella)

Esteratsastuksen alueen tuntiratsastajien mestaruus, Varkaus 29.5.2016, Varkauden Urheiluratsastajat ry

70 cm mestarit
1. Miila Pulkkinen / Ronny Varkauden Ratsastuskeskus
2. Eerika Mononen / Pilven Piirtäjä Teittilän Talli
3. Emilia Schultz / Vääntövoima Teittilän Talli

80 cm mestarit
1. Siiri Pelkonen / Vizija II Varkauden Ratsastuskeskus
2. Ilona Jäntti / Odussus Varkauden Ratsastuskeskus
3. Veera Salo / Kameja Vanhamäen Talli

90 cm mestarit
1.Enna Kinnunen / Othello IV Varkauden Ratsastuskeskus
2. Santeri Soranta / Limonka Siilin Ratsastuskeskus
3.Essi Voutilainen / Wendela Siilin Ratsastuskeskus

Kiertopalkinto: Varkauden Ratsastuskeskus

Kouluratsastuksen alueen tuntiratsastajien mestaruus, Varkaus 5.5.2016, Varkauden Urheiluratsastajat ry

C-tason mestaruus
1.Aada Ronkainen / Celius, Siilin Ratsastuskeskus
2. Emmi Hämäläinen / Valpurin Jaane, Teittilän talli
2. Noora Hämäläinen / Bill de Veren, Teittilän talli

B-tason mestaruus
1. Elina Toivanen / Tarpan II, Siilin Ratsastuskeskus
2. Elna Arokivi / Puaro, Varkauden Ratsastuskeskus
3. Emmi Purhonen / Aveiro, Varkauden Ratsastuskeskus

A-tason mestaruus
1. Johanna Huttunen / Tarpan II, Siilin Ratsastuskeskus
2. Pia Paajanen / Caramel Grey, Siilin Ratsastuskeskus
3. Tuuli Torvinen / Bingo III, Varkauden Ratsastuskeskus

Kiertopalkinto: Siilin Ratsastuskeskus

Esteratsastuksen aluehallimestarit, Kuvansi 17.4.2016, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 ry

Poniratsukot:
1. Miila Pulkkinen / Vulkaano (VUR)
2. Ada Tolvanen / Avela (PuLa)
3. Kiia Keisala / Black Jack (PRP-72)

Juniorit:
1. Elena Lokio / Love Glow (ETD)
2. Veera Virolainen / Kadets (SVR)
3. Hanna Makkonen / Arons (KuoR)

Seniorit:
1. Teemu Tuovinen / Orfana (HA-71)
2. Laura Niinimäki / K.P. Sampo (HA-71)
3. Helina Pohjola / Pateetika (HA-71)

Suomenhevoset:
1. Neea Pekkonen / K.P. Veijari (HA-71)
2. Johanna Sokka / Hildy (ITR)
3. Eva Julkunen / Kipunan Aino (KuoR)

Nuoret hevoset:
1. Laura Niinimäki / Laceciano (HA-71)
2. Minttu Markkanen / Koivuharjun Thestral (HA-71)
3. Noora Harinen / Aveiro (VUR)

Kouluratsastuksen aluehallimestaruus, Siilinjärvi 16.4.2016, Siilin Ratsastajat ry

Ponit:
1. Katariina Karjalainen / Fuzzydice, SiRa
2. Elina Toivanen / Caramel Grey, SiRa
3. Milja Keski-Karhu / Caramel Grey, Sira

Lapsiratsastajat:
1.Nanna Peltokangas / Ramses Al Sabah, IiRat
2. Iidaliina Korhonen / Palmira, Savo Riders
3. Aada Ronkainen / Celius, Sira

Juniorit:
1. Amudha Huttunen / Pin Rock'S Hannibal, KuoR
2. Emmi Heikkinen / Dancer II, SiRa
3. Pia Paajanen / Tarpan II, SiRa

Seniorit:
1. Miika Miettinen / Antika, SiRa
2. Pauliina Lampela / Pulcheria, Sira
3. Tiina Vainikainen / Cannot Well, ITR

Nuoret hevoset:
1. Fanni Nissinen / Don Martin, Sira
2. Riikka Kuosmanen / Lady Kiahan Baroness, SiRa
3. Anni Immonen / Hopeamyrsky, GoR

Suomenhevoset:
1. Satu Lundahl / Pipoli, KuoR
2. Jaana Seppänen / Kopsahovin Esko, SuoVaRi
3. Leila Mustonen / Rantalan Severi, PKuR

2015

Kouluratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Siilinjärvi 19.9.2015, Siilin Ratsastajat ry

Ponit:
1. Emmi Lipponen / Pin Rock's Cotton Candy, SiRa
2. Katariina Karjalainen / Fuzzydice, SiRa
3. Emmi Heikkinen / Dancer II, SiRa

Lapsiratsastajat:
1. Elina Toivanen / Ulli Mo, SiRa
2. Helmi Kokkonen / Luur II, SiRa
3. Siiri Miettinen / Celius, SiRa

Juniorit:
1. Titta Mäkäräinen / Pin Rock's King of Diamonds, HuRMa
2. Emmi Lipponen / Reitland's Du nur Du B, SiRa
3. Piia Paajanen / Caramel Grey, SiRa

Seniorit:
1. Miika Miettinen / Antika, SiRa
2. Raisa Francis / Sweet Samba, KiuRa
3. Charlotta Elo / Credo, ETD

Suomenhevoset:
1. Tiina Kajanus / Tangokuningas, KuoR
2. Eeva Rönkkö / Mikupas, Y-SRat
3. Leila Mustonen / Rantalan Severi, PKUR

Nuoret hevoset:
1.Pauliina Lampela / Martha, SiRa
2. Kaisla Sirviö / Desert Dusk, LiRa
3. Fanni Nissinen / Don Martin, SiRa

Esteratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Kontiolahti 13.9.2015, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry

Poniratsukot
1.Sofia Tolonen / Alarm, SiRa
2. Vilma Virtanen / Trix, LaRS
3. Sandra Ruuskanen / Venna Tütar, PKUR

Lapsiratsastajat
1. Elias Benelmili / The Gaels, SiRa
2. Santeri Soranta / Limonka, SiRa
3. Sanni Husso / Staar, Taika

Juniorit
1. Iina Karhinen / Wayro W, PKUR
2. Sandra Ruuskanen / Ziburys, PKUR
3. Nenna Pääkkönen / Prada, PKUR

Seniorit
1. Heidi Kröger / Danzadora, ITR
2. Outi Väyrynen / Hipograf, PKUR
3. Elina Thil / Venecija, VUR

Suomenhevoset
1. Noora Pekkonen / Louvuus, HA-71
2. Neea Pekkonen / K.P. Veijari, HA-71
3. Päivi Stranden / Karkurin Samba, PKUR

Nuoret hevoset
1. Kira Lehtoranta / Kola, PKUR
2. Karim Väänänen / Pol Star, SuoVaRi
3. Lilli Partala / Lil's Fidelia, SuoVaRi

Kenttäratsastuksen aluemestaruus, Keuruu 16.8.2015, Äänesseudun Ratsastajat ry ja Keurusseudun Ratsastajat ry (Keski-Suomen alueella)

Seniorit
1. Kirsi Oksanen / Daiquiri La, ONES
2. Noora Tullinen / Parlament, PRP-72
3. Leena Laakso / Naughty, MEHE

Juniorit
1. Anni Sedergren / Nuestron Frio, SUoVaRi
2. Linda Immonen / Boliza Bleu Eye G., SuoVaRi

Poniratsukot
1. Ruusa Puikkonen / Kantje's Vianey, PRP-72
2. Nanna Peltokangas / Daisy IV, IIRAT
3. Kiia Keisala / Black Jack, PRP-72

Kouluratsastuksen seurojen välinen aluejoukkuemestaruus, Lieksa 15.8.2015, Pielisen Ratsastajat ry

1. Siilin Ratsastajat ry (Pia Paajanen / Caramel Grey, Katariina Karjalainen / Fuzzydice, Juulia Kettunen / Tarpan II, Milla-Iida Laari / Martha)
2. Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry joukkue 1 (Niina Piispa / Mac Conal, Tiina Mustonen / Felicity, Virpi Hassinen / Wamulet, Paula Matikainen / Pikker)
3. Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry joukkue 2 (Päivi Stranden / Cezars, Iiris Haimakainen / Runaway, Johanna Venho / Rysykänpolkka)

Esteratsastuksen seurojen välinen aluejoukkuemestaruus, Savonlinna 6.9.2015, Savonlinnan Ratsastajat ry

1. Savonlinnan Ratsastajat ry joukkue 1 (Nousiainen Pauliina / Princess Sparkle, Ruottinen Meeri / Manta, Tiainen Katri / Gode, Rautiainen Essi / Liga)
2. Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 ry (Karjalainen Jutta / Beladona, Karinen Janina / Noble Dark Agent, Pohjola Helinä / Pateetika, Soini Miina / Ufo)
3. Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry joukkue 1 (Salmivuori Paula / Hawanna III, Ruuskanen Sandra / Ziburys, Pääkkönen Nenna / Prada, Karhinen Iina / Wild Day)

Esteratsastuksen aluehallimestaruus, Kuvansi 19.4.2015, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 ry

Poniratsukot
1. Katariina Karjalainen / Fuzzydice SiRa
2. Jasper Karhu / Okey SVR
3. Roosa Räisänen / Rape Rockerfeller GoR

Juniorit:
1. Nelly Repo / Lisa Rosa SVR
2. Veera Gråsten / Urphine KuoR
3. Suvi Pelkonen / Bombastica II 2692 GoR

Seniorit:
1. Essi-Lotta Rautiainen / Liga SVR
2. Emmi Purhonen / Agave-N VUR
3. Jenna-Jasmin Pehkonen / Hallo-Croket van Puyenbroeck HA-71

Suomenhevoset:
1. Taru Schulz / Vääntövoima PRP-72
2. Neea Pekkonen / K.P. Veijari HA-71
3. Aurora Tainio / Hermina ITR

Nuoret hevoset:
1. Titta Tienpolvi / A'Nuit KuoR
2. Sari Uimonen / Sri Shakti KuoR
3. Essi-Lotta Rautiainen / Quel Garcon SVR

Kouluratsastuksen aluehallimestaruus, Siilinjärvi 25.4.2015, Siilin Ratsastajat ry

Poniratsukot:
1. Amudha Huttunen / Pin Rock's Hannibal, KuoR
2. Emmi Lipponen / Pin Rock's Cotton Candy, SiRa
3. Iina Ruuskanen / Zetorius,SiRa

Juniorit
1. Fanni Nissinen / Kiviniemen Faarao, SiRa
2. Miika Miettinen / Caramel Grey, SiRa
3. Opri Peltola / Raison D'adorer, KuoR

Seniorit
1. Riikka Kuosmanen / Floora's Farfadet, SiRa
2. Sari Uimonen / Mr. don Hill, KuoR
3. Raisa Francis / Sweet Samba, KiuRa

Nuoret hevoset
1. Miika Miettinen / Pin Rock's King of Diamond, SiRa
2. Pauliina Lampela / Martha, SiRa
3. Raisa Francis / Donna Rosa, KiuRa

Suomenhevoset:
1. Tiina Kajanus / Tangokuningas, KuoR
2. Satu Lundahl / Pipoli, Kuor
3. Outi Tuorilainen / Musta Magia KiuRa

Alueen aikuismestaruus, Suonenjoki 30.10.-1.11.2015, Suonenjoen Vasaa Riders ry

Kouluratsastus
1. Heini Korhonen / Felicita, SuoVaRi
2. Milla Heikkinen / Victory Day, SuoVaRi
3. Anne Lukkarinen-Jääskeläinen / Donna Bella, SuoVaR

Esteratsastus
1. Jenni Kumpulainen / Windsock, KuoR
2. Riikka Laakkonen / Reverans, KuoR
3. Päivi Jalkanen / Kameja II, SuoVaRi

Alueen ratsastuskouluoppilaiden mestaruus, Suonenjoki 30.10.-1.11.2015, Suonenjoen Vasaa Riders ry

Kouluratsastus
C-tason mestaruus
1. Jutta Soininen / Kvanta, VUR, Varkauden Ratsastuskeskus
2. Siiri Miettinen / Celius, SiRa, Siilin Ratsastuskeskus
3. Iina-Lotta Hämäläinen / Chegall, SuoVaRi, Vanhamäen Talli
B-tason mestaruus
1. Ilona Jäntti / Odüssus, VUR, Varkauden Ratsastuskeskus
2. Noora Harinen / Hugon, VUR, Varkauden Ratsastuskeskus
3. Petra Tapanila-Nokelainen / Tarpan II, SiRa, Siilin Ratsastuskeskus
A-tason mestaruus
1. Anni Torvinen / Bingo III, VUR, Varkauden Ratsastuskeskus
2. Annika Korhonen / Tarpan II, SiRa, Siilin Ratsastuskeskus
3. Pia Paajanen / Caramel Grey, SiRa, Siilin Ratsastuskeskus
Tallien koulumestaruus
1. Varkauden Ratsastuskeskus
2. Vanhamäen Talli
3. Siilin Ratsasuskeskus

Esteratsastus
70 cm -tason mestaruus
1. Siiri Rissanen / Harma, KuoR, Keskimäen Hevostia
2. Tiia Härkönen / Liwenius, GoR, Talli Ryökäle
3. Henriikka Häkkinen / Ka-Ina, KuoR, Keskimäen Hevostila
80 cm -tason mestaruus
1. Iida Larronmaa / Van Ons U, KuoR, Keskimäen Hevostila
2. Noora Kämäräinen / Van Ons U, KuoR, Keskimäen Hevostila
3. Mari Takalo / Funkel Gisela, KuoR, Keskimäen Hevostila
90 cm -tason mestaruus
1. Anna Pitkänen / Königs Karneval, SiRa, Siilin Ratsastuskeskus
2. Pilvi Thureson / Camellos, SiRa, Siilin Ratsastuskeskus
3. Essi Voutilainen / Wendela, SiRa, Siilin Ratsastuskeskus
Tallien estemestaruus
1. Keskimäen Hevostila
2. Siilin Ratsastuskeskus
3. Vanhamäen Talli

2014

Esteratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Savonlinna 14.9.2014, Savonlinnan Ratsastajat ry

Ponit
1. Tolonen Sofia/Alarm, SiRa
2. Marika Laituri/Kolibri, SiRa
3. Aada Ahonen/Top Tina, KuoR

Juniorit
1. Julia Kärkkäinen/Hazard II, HA-71
2. Iina Karhinen/De Almendra, P-KUR
3. Tuukka Räsänen/Blitz Roos, KuoR

Seniorit
1. Essi-Lotta Rautiainen/Liga, SvR
2. Outi Väyrynen/Hipograph, P-KUR
3. Eevi-Pirre Rautiainen/Okey, SvR

Suomenhevoset
1. Aurora Tainio/Hermina, ITR
2. Neea Pekkonen/K.P.Veijari, HA-71
3. Taru Schulz/Vääntövoima, PRP-72

Nuoret hevoset
1. Nina Auterinen/ Belfagor Dei Folletti, P-KUR
2. Pauliina Kostilainen/Bamboocha, KuoR
3. Sari Uimonen/Sri Shakti, KuoR

Kouluratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Iisalmi 13.9.2014, Koljonvirran Ratsastajat ry

Ponit
1. Lipponen Emmi / Pinrock`s Cotton Candy, SiRa
2. Nissinen Fanny / Kiviniemen Faarao, SiRa
3. Laituri Marika / Reitland’s Du nurDu B, Sira

Juniorit
1. Miettinen Miika / Tarpan II, SiRa
2. Asikainen Hanna-Riikka / Dumbledore, MaRS
3. Peltola Opri / Raison D’Odorer, KuoR

Seniorit
1. Väisänen Emmi / Ritzferal, KuoR
2. Heikkilä Antti / Elbert, PKUR
3. Penttinen Mari / Välipihan Elvis, LaRS

Suomenhevoset
1. Tuorilainen Outi / Musta Magia, KiuRa
2. Lundahl Satu / Pipoli, KuoR
3. Jääskeläinen Mari-Tiina / Aprilli-Tyttö, KuoR

Nuoret hevoset
1. Porthan Vuokko / Lapinjärvi Laurino, MaRS
2. Laari Milla-Iida / Martha, SiRa
3. Kinnunen Sari / Chaplin II, PKUR

Esteratsastuksen aluejoukkuemestaruus (seurajoukkueet), Savonlinna 7.9.2014, Savonlinnan Ratsastajat ry

1. Savonlinnan Ratsastajay ry (Mari Herttuainen / Sambo, Soile Kosonen / Rodzers, Eevi-Pirre Rautiainen / Okey / Essi-Lotta Rautiainen / Liga)
2. Golden Riders ry (Suvi Pelkonen / Bombastica, Maija Kuivalainen / Viognier, Sanna Kröger / Dunmarra, Katja Kröger / Santha)
3. Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry (Sandra Ruuskanen / Aabraham, Nenna Pääkkönen / Zippo S, Outi Väyrynen / Hipograph / Mari Karvinen/Tiffany III)

Kouluratsastuksen aluejoukkuemestaruus (seurajoukkueet), Pieksämäki 20.7.2014, Golden Riders ry

1. Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry (Paula Salmivuori / Lilu, Johanna Venho / Rysykänpolkka, Jenni Tikka / Paratrooper, Maiju Heikkinen / Dalgaards Conrad)
2. Kuopion ratsastajat ry (Riikka Miettinen / Harste' Halbe, Eveliina Nykänen / Miraseti, Annamaria Laakso / Gräns Murphy Conneely, Helena Länsimies-Antikainen / Leonardo VI
3. Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 ry joukkue 1 (Janina Karinen / Noble Dark Agent, Mari Putkonen-Hutchins / Ravelon Meno, Henni Kolehmainen / Wega Rullarsböle, Maria Kärkkäinen / Hilutella)

Alueen esteratsastuksen aikuismestaruus, Savonlinna 10.5.2014, Savonlinnan Ratsastajat ry

1. Kiti Turkka / Offi, SvR
2. Marketta Hämäläinen / Petsiiri, MaRs
3. Tuula Asikainen / Castor, MaRs

Kouluratsastuksen hallimestaruus, Siilinjärvi 26.4.2014, Siilin Ratsastajat ry

Poniratsukot
1. Amudha Huttunen / Pin Rock'S Hannibal, KuoR
2. Fanni Nissinen / Floora's Farfadet, SiRa
3. Emmi Lipponen / Pin Rock'S Cotton Candy, SiRa

Juniorit
1. Miika Miettinen / Caradura, SiRa
2. Annamaria Laakso / Gräns Murphy Conneely, KuoR
3. Opri Peltola / Raison D'Adorer, KuoR

Seniorit
1. Elina Korhonen / Anisian Aamu, KuoR
2. Salla Salkola / Miss Monroe, SiRa
3. Eveliina Viljakainen / Royal Roxana, KuoR

Suomenhevoset
1. Satu Lundahl / Pipoli, KuoR
2. Juulia Kettunen / S.N.Simon Sälli, SiRa
3. Niina Mäkinen / Piitu, KvR

Nuoret hevoset
1. Emmi Väisänen / Ritzferald, KuoR
2. Fanni Nissinen / Kiviniemen Faarao, SiRa
3. Krisse Koikkalainen / Flamant Noir, SiRa

Esteratsastuksen hallimestaruus, Kuvansi 13.4.2014, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 ry

Poniratsukot
1. Tuuli Torvinen / Vulkaano VUR
2. Marika Laituri / Kolipri SiRa
3. Eveliina Laitinen / Dalarius KuoR

Juniorit
1. Iina Karhinen / Wayro W PKUR
2. Julia Kärkkäinen / Hazard II HA-71
3. Teemu Tuovinen / Orfana HA-71

Seniorit
1. Helina Pohjola / Pateetika HA-71
2. Anna Gröhn / Con Tentus GHRC
3. Miina Soini / Ufo HA-71

Suomenhevoset
1. Päivi Stranden / Ventterin Poju PKUR
2. Eva Julkunen / Teräs-Suikku KuoR
3. Nelli Arpiainen / Loimihaan Hilla KuoR

Nuoret hevoset
1. Jutta Karjalainen / Beladona HA-71
2. Titta Tienpolvi / La Carina KuoR
3. Tuomas Jauhiainen / Zachary KuoR

2013

Kouluratsastuksen alueen aikuismestaruus, Suonenjoki 28.9.2013, Suonenjoen Vasama Riders ry

1. Sari Piitulainen / Chegall ITR
2. Vivili Ylönen / Gosty ITR
3. Erja Tams / Kasarmin Kauhu MaRs

Alueen ratsastuskouluoppilaiden mestaruus, Suonenjoki 28.-29.9.2013, Suonenjoen Vasama Riders ry

Kouluratsastus:

C-taso, C-merkin kouluohjelma
1. Veera Salo / Chegall Vanhamäen Talli
2. Marika Laituri / Zidane II Siilin Ratsastuskeskus
3. Emma Julkunen / Gameboy Vanhamäen Talli

B-taso, B-merkin kouluohjelma
1. Johanna Huttunen / S.N. Simon Sälli Siilin Ratsastuskeskus
2. Elina Toivanen / Celius Siilin Ratsastuskeskus
3. Anne-Mari Miettinen / Celius Siilin Ratsastuskeskus

A-taso, A-merkin kouluohjelma
1. Petra Tapanila-Nokelainen / S.N. Simon Sälli Siilin Ratsastuskeskus
2. Pilvi Thureson / Balhass Siilin Ratsastuskeskus
3. Vivili Ylönen / Gosty Rautalammin Ratsastuskeskus

Esteratsastus:

70cm taso
1. Linda Immonen / Vanhamäen Liinu Vanhamäen Talli
2. Sanna Gustafsson / Heavily Toric Keskimäen Hevostila
3. Veera Lietkari / Draiver Keskimäen Hevostila

80cm taso
1. Ella Juntunen / Limonka Siilin Ratsastuskeskus
2. Anne-Mari Miettinen / Celius Siilin Ratsastuskeskus
3. Henna Herranen / Chancy Keskimäen hevostila

90cm taso
1. Leni Järveläinen / Ronk Vanhamäen talli
2. Vivili Ylönen / Gosty Rautalammin Ratsastuskeskus
3. Inga Markkanen / Ronk Vanhamäen talli

Parhaat ratsastuskoulut
Kouluratsastus: Siilin Ratsastuskeskus
Esteratsastus: Vanhamäen Talli

Kouluratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Siilinjärvi 21.9.2013, Siilin Ratsastajat ry

Ponit
1. Miika Miettinen / Ladykiller, SiRa
2. Fanni Nissinen / Floora's Farfadet, SiRa
3. Anne-Mari Miettinen / Celius, SiRa

Juniorit
1. Miika Miettinen / Antika, SiRa
2. Juulia Kettunen / Pyttega, SiRa
3. Hanna-Riikka Asikainen / Dumbledore, MaRs

Seniorit
1. Emmi Väisänen / Royal Roxana, KuoR
2. Tarja Lehto / Credo, PuLa
3. Tero Kortelainen / Weltzim, P-KUR

Suomenhevoset
1. Elina Korhonen / Anisian Aamu, Kuor
2. Mari-Tiina Jääskeläinen / Aprilli-Tyttö, KuoR
3. Tiina Kajanus / Tangokuningas, KuoR

Nuoret hevoset
1. Emmi Väisänen / Ritzferald, KuoR
2. Emmi Purhonen / Kvanta, VUR
3. Mari-Tiina Jääskeläinen / Praost, KuoR

Esteratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Savonlinna 25.8.2013, Savonlinnan Ratsastajat ry

Poniratsukot
1. Jenni Piippo / Starly KuoR
2. Minna Räsänen / Bergarac KuoR
3. Iina Karhinen / De Almendra P-KUR
3. Anni Ruuskanen / The Gaels SiRa

Juniorit
1. Miina Soini / Ufo KuoR
2. Ella Rasimus / Sarmata KuoR
3. Hanna Kallio / Porto Mogan JOR

Seniorit
1. Essi-Lotta Rautiainen / Liga SvR
2. Tuomas Uusitalo / Big Capitol SvR
3. Laura Patrikainen / Lucky Luck P-KUR

Suomenhevoset
1. Jenni Oravainen / Peppileimu MaRs
2. Neea Pekkonen / K.P.Veijari HA-71
3. Päivi Stranden / Ventterin Poju P-KUR

Nuoret hevoset
1. Nina Auterinen / Belfagor Dei Folletti P-KUR
2. Outi Väyrynen / Hipograph P-KUR
3. Anni Torvinen / Bingo III VUR

Esteratsastuksen aluejoukkuemestaruus, Savonlinna 18.8.2013, Savonlinnan Ratsastajat ry

1. Savonlinnan Ratsastajat ry (Soile Kosonen / Rodzers, Mari Herttuainen / Sampo, Essi-Lotta Rautiainen / Liga, Mari Suomalainen / Geina)
2. Kuopion Ratsastajat ry (Ninni Kilpiö / V.K.Niisku, Minna Räsänen / Bergarac, Tiina Salminen / Livio, Taru Hämäläinen / Raisuvi
3. Ratsastusseura Hakkapeliitat -71 ry (Kari Karjalainen / Falco III, Janina Karinen / Noble Dark Agent, Laura Niinimäki / K.P.Sampo ja Teemu Tuovinen / Orfana)

Esteratsastuksen alueen aikuismestaruus, Savonlinna 18.8.2013, Savonlinnan Ratsastajat ry

1.Tiina Peitsaro / Dalbaeks Columbo SvR
2. Mari Suppola / Ta Rytmika SvR
3. Milla Behm / Ta Rytmika SvR

Esteratsastuksen aluehallimestaruus, Kuvansi 5.5.2013, Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 ry

Poniratsukot
1. Veera Manninen / Roman PRP-72
2. Sofia Tolonen / Jade III 99 Rp TAHKO-R
3. Ninni Kilpiö / V.K. Niisku KuoR

Juniorit
1. Miina Soini / Ufo KuoR
2. Minna Haikonen / Funkel Gisela SOR
3. Teemu Tuovinen / Rafina S HA-71

Seniorit
1. Henni Kolehmainen / Wega Rullarsböle 1953 HA-71
2. Janina Karinen / Noble Dark Agent HA-71
3. Sanna Markkanen / Tilly's Opportunity KuoR

Nuoret hevoset
1. Tuuli Torvinen / Vulkaano VUR
2. Assi Penttinen / Bingo III VUR
3. Anni Immonen / Kalimera II GoR

Suomenhevoset
1. Taru Schulz / Vääntövoima PRP-72
2. Eva Julkunen / Teräs-Suikku KuoR
3. Taru Hämäläinen / Raisuvi KuoR

Kouluratsastuksen aluehallimestaruus, Siilinjärvi 4.5.2013, Siilin Ratsastajat ry

Poniratsukot
1. Fanni Nissinen / Floora's Farfadet SiRa
2. Iina Mikkanen / Aragorn KuoR
3. Emmi Lipponen / Pin Rock's Cotton Candy SiRa

Juniorit
1. Anki Alvila / Florina P-KUR
2. Juulia Kettunen / Pyttega SiRa
3. Essi Pulliainen / Don Fazer GOR

Seniorit
1. Pauliina Lampela / Pulcheria SiRa
2. Jonna Bordi / Dalaman SaTa
3. Eeva Nygren / Barbet P-KUR

Nuoret hevoset
1. Emmi Väisänen / Ritzferal KuoR
2. Iina Janhunen / Likotos PRP-72
3. Anni Torvinen / Bingo III VUR

Suomenhevoset
1. Elina Korhonen / Anisian Aamu KuoR
2. Tiina Kajanus / Tangokuningas KuoR
3. Petra Tapanila-Nokelainen / S.N. Simon Sälli SiRa

2012

Alueen ratsastuskouluoppilaiden mestaruus, kouluratsastus, Suonenjoki 29.9.2012, Suonenjoen Vasama Riders ry

C-taso:
1. Emmi Lipponen / Kolipri Siilin Ratsastuskeskus
2. Aino Jokela / Ralph de Soie Siilin Ratsastuskeskus
3. Ella Juntunen / Ulli Mo Siilin Ratsastuskeskus.

B-taso
1. Petra Tapanila-Nokelainen / S.N. Simon Sälli Siilin Ratsastuskeskus
2. Pilvi Thureson / Ralph de Soie Siilin Ratsastuskeskus
3. Veera Hoffren / Vanilla III Siilin Ratsastuskeskus

A-taso
1. Eeva-Maria Kaataja / Balhass Siilin Ratsastuskeskus
2. Sanna Ruotsalainen / Balhass Siilin Ratsastuskeskus
3. Marjaana Jäntti / Kameja II Vanhamäen Talli

Itä-Suomen paras ratsastuskoulu / kouluratsastus, yhteispisteet:
1. Siilin Ratsastuskeskus, Siilinjärvi 55p,
2. Vanhamäen Talli, Suonenjoki 6p,
3. Aario Equisport, Tervo 5p.

Alueen aikuismestaruus, kouluratsastus, Suonenjoki 29.9.2012, Suonenjoen Vasama Riders ry

1. Sari Piitulainen / Chegall ITR
2. Henna Laukkanen / Kameja II ITR
3. Erja Tams / Kasarmin Kauhu MaRs

Esteratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Savonlinna 16.9.2012, Savonlinnan Ratsastajat ry

Poniratsastajat
1. Iina Karhinen / De Almendra P-KUR
2. Opri Peltola / Sir Vihtory KuoR
3. Siiri Laitinen / Simply Different KuoR

Juniorit
1. Tiia Koskinen / Andretti S P-KUR
2. Opri Peltola / Lara Jamara KuoR
3. Emma Vänskä / Ask P-KUR

Seniorit
1. Mari Herttuainen / Sambo SvR
2. Aino Uusitalo / Zahrin`S Zagille SvR
3. Essi-Lotta Rautiainen / Liga SvR

Suomenhevoset
1. Elina Luikku / Teräs-Suikku KuoR
2. Mari Suomalainen / Puhtin Mahti SvR
3. Päivi Stranden / Ventterin Poju P-KUR

Nuoret hevoset
1. Auterinen Nina / Bizonder P-KUR
2. Silvonen Krista / Lanzo P-KUR
3. Jehkonen Nina / Palermo IV JOR

Kouluratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Kuopio 9.9.2012, Kuopion Ratsastajat ry

Ponit:
1. Miika Miettinen / Ladykiller II SiRa
2. Pavithra Huttunen / Pin Rock´s Hannibal SiRa
3. Fanni Nissinen / Floora´s Farfadet SiRa

Juniorit:
1. Miika Miettinen / Antika SiRa
2. Riikka Kuosmanen / Minet J SiRa
3. Juulia Kettunen / Pyttega SiRa

Seniorit:
1. Pauliina Lampela / Pulcheria SiRa
2. Karoliina Jauhiainen / Kontessa KuoR
3. Mari-Tiina Jääskeläinen / Cambridge KuoR

Suomenhevoset:
1. Elina Korhonen / Teräs-Suikku KuoR
2. Satu Terästö-Koistinen / Pipoli KuoR
3. Eeva-Maria Kaataja / S.N.Simon Sälli SiRa

Nuoret hevoset:
1. Sanna Ruotsalainen / Pati SiRa
2. Anna-Kaisa Ruotsalainen / O.N.Umberto KuoR
3. Mari-Tiina Jääskeläinen / Praost KuoR

Esteratsastuksen aluejoukkuemestaruus, Savonlinna 2.9.2012, Savonlinnan Ratsastajat ry

1. Savonlinnan Ratsastajat ry II (Jenni Auvinen / Laurus, Soila Taskinen / Filur , Uusitalo Aino / Zahring`s Zagille, Suomalainen Mari / Geina)
2. Kuopion Ratsastajat ry I (Venla Rinne / Just A`Snail, Kostilainen Pauliina / Chivas III, Kesonen Mirva / Winde, Markkanen Sanna / Veron Le Sursaut)
3. Savonlinnan Ratsastajat ry I (Kosonen Soile / Rodzers, Tiainen Katri / Gode, Rautiainen Essi / Liga, Herttuainen Mari / Sambo)

Kouluratsastuksen aluejoukkuemestaruus, Siilinjärvi 1.9.2012, Siilin Ratsastajat ry

1. Siilin Ratsastajat ry joukkue 1 (Pavithra Huttunen / Pin Rock's Hannibal, Miika Miettinen / Ladykiller II, Riikka Kuosmanen / Minet J 2644, Emma Valtola / Babybell)
2. Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry (Anki Alvila / Florina, Virpi Hassinen / Wamulet, Irina Karppinen / Play With Me, Tero Kortelainen / Westa)
3. Siilin Ratsastajat ry joukkue 2 (Nella Julkunen / Caradura, Oona Uusitalo / Don Rico, Milla Tarvainen / Donna Dandelion, Pauliina Lampela / Pulcheria)

Kenttäratsastuksen aluejoukkuemestaruus, Lapinlahti 1.9.2012, Ones Again Riders ry

1. Kuopion Ratsastajat I (Erja Hartikainen / Faruk Narva, Elina Luikku Teräs-Suikku, Johanna Sokka / Parro, Enni Hakkarainen / Perla V)
2. Kuopion Ratsastajat II (Veera Gråsten / Tippi, Anni Rissanen / Life Pur, Kirsti Rissanen / Gadfly, Ninni Kilpiö / V.K. Niisku)
3. Ones Again Riders ry (Kirsi Oksanen / Rikardo, Paavo Huttunen / Dimarko, Veera Peltokangas / Oswald)

Alueen ratsastuskouluoppilaiden mestaruus, esteratsastus, Savonlinna 26.8.2012, Savonlinnan Ratsastajat ry

Ratsastuskouluoppilaiden mestaruus 70 cm
1. Saara Tuunanen / Prik Vuohimäen Ratsastuskoulu
2. Sandra Ruuskanen / Venna Tütar Hepokankaan tila
3. Veera Virolainen / Hannibal Vuohimäen Ratsastuskoulu

Ratsastuskouluoppilaiden mestaruus 80 cm
1. Janna Löytynoja / Glorija II Vuohimäen Ratsastuskoulu
2. Meri Tukiainen / Comme Ill Faut Vuohimäen Ratsastuskoulu
3. Roosa Kristiansson / Felisia Vuohimäen Ratsastuskoulu

Ratsastuskouluoppilaiden mestaruus 90cm
1. Soila Taskinen / Filur Vuohimäen Ratsastuskoulu
2. Reeta Kosonen / Bissa Vuohimäen Ratsastuskoulu
3. Katariina Hyvönen / Offi Vuohimäen Ratsastuskoulu

Alueen aikuismestaruus, esteratsastus, Savonlinna 26.8.2012, Savonlinnan Ratsastajat ry

1. Panu Peitsaro / Laurus SVR
2. Kirsi Siiskonen / Filur SVR
3. Mari Suppola / Offi SVR

Kenttäratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Kuopio 21.-22.7.2012, Kuopion Ratsastajat ry

Ponit:
1. Iina Mikkanen / Aragorn KuoR
2. Ninni Kilpiö / V.K.Viisku KuoR
3. Veera Manninen / Arabell PRP-72

Juniorit:
1. Enni Hakkarainen / Perla IV KuoR
2. Annaroosa Saarti / Pallas III RCOH
3. Noora Tullinen / Harlej PRP-72

Seniorit:
1. Anu Mattila – Rhana Z KuoR
2. Nina Auterinen – Dallas van't Goemanshof PKUR
3. Päivi Manninen – Paduasoy PRP-72

Suomenhevoset:
1. Jonna Juhola / Mani Mekkeri KuoR
2. Päivi Manninen / Serjoza PRP-72
3. Taru Schulz / Vääntövoima PRP-72

Esteratsastuksen aluehallimestaruus, Kontiolahti 22.4.2012, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry

Ponit:
1. Veera Manninen / Roman PRP-72
2. Eveliina Nykänen / Wicher KuoR
3. Nora Laakkonen / Arcus KvR

Juniorit:
1. Nenna Tukiainen / Rape Rockefeller PRP-72
2. Heidi Kallio / Balas JOR
3. Iina Janhunen / Colibri PRP-72

Seniorit:
1. Mirva Kesonen / Winde KuoR
2. Hannu Kallio / Julius JOR
3. Outi Väyrynen / Esperado PKUR

Suomenhevoset:
1. Laura Niinimäki / K.P. Sampo HA-71
2. Päivi Manninen / Pilven Piirtäjä PRP-72
3. Taru Shculz / Vääntövoima PRP-72

Nuoret hevoset:
1. Jutta Karjalainen / Radius SOR
2. Nina Auterinen / Bizonder PKUR
3. Niina Jehkonen / Palermo IV JOR

Kouluratsastuksen aluehallimestaruus, Siilinjärvi 21.4.2012, Siilin Ratsastajat ry

Poniratsukoiden mestaruus
1. Pavithra Huttunen / Pin Rock's Hannibal SiRa
2. Fanni Nissinen / Floora's Farfadet SiRa
3. Milla-Iida Laari / V.K. Kati SiRa

Junioriratsukoiden mestaruus
1. Juulia Kettunen / Pyttega SiRa
2. Riikka Tikkanen / Casino II SOR
3. Emma Valtola / Babybell SiRa

Senioriratsukoiden mestaruus
1. Pauliina Lampela / Pulcheria SiRa
2. Johanna Sokka / Saturn III KuoR
3. Karoliina Jauhiainen / Kontessa KuoR

Suomenhevosten mestaruus
1. Johanna Venho / Rysykänpolkka PKUR
2. Nina Auterinen / Ritari Helge PKUR
3. Salla Salkola / Samettiruusu SiRa

Nuorten hevosten mestaruus
1. Mari-Tiina Jääskeläinen / Praost KuoR
2. Nina Auterinen / Bizonder PKUR
3. Elina Anttikoski / Revanss VUR

2011

Alueen aikuisratsastajien mestaruudet, Siilinjärvi 19.-20.11.2011 (Siilin Ratsastajat ry)

Kouluratsastus:
1. Anna Hoffren / Korkkiruuvi SiRa
2. Pauliina Korhonen / Votka SiRa
3. Erja Tams / Kasarmin Kauhu MaRs

Esteratsastus:
1. Minna Salolahti / Tangokuningas KuoR
2. Vivili Ylönen / Ronk ITR
3. Florence Pignott-Hämäläinen / Kiwi IiRat

Alueen ratsastuskouluoppilaiden mestaruudet, Siilinjärvi 19.-20.11.2011 (Siilin Ratsastajat ry)

Kouluratsastus
C-taso
1. Anna Lievonen / Canaria (Taitotallit)
2. Elina Toivanen / Celius (Siilin Ratsastuskeskus)
3. Veera Hoffren / Fina IV (Siilin Ratsastuskeskus)
B-taso:
1. Pilvi Thureson / Ralph de Soie (Siilin Ratsastuskeskus)
2. Sannika Lahti / Zetorius (Siilin Ratsastuskeskus)
3. Aurora Tainio / Gosty (Rautalammin Ratsastuskeskus)
A-taso:
1. Eeva-Maria Kaataja / Zetorius (Siilin Ratsastuskeskus)
2. Petra Tapanila-Nokelainen / Pia-Sadora (Siilin Ratsastuskeskus)
3. Laura Laukkanen / Rising Sun (Siilin Ratsastuskeskus)

Esteratsastus
70-taso:
1. Veera Hoffren / Rising Sun (Siilin Ratsastuskeskus)
2. Emilia Räisänen / Nufer (Keskimäen hevostila)
3. Elina Matilainen / Reverans (Keskimäen hevostila)
80-taso:
1. Tuuli Torvinen / Ronny (Varkauden Ratsastuskeskus)
2. Noora Harinen / Ronny (Varkauden Ratsastuskeskus)
3. Tuovi Hämäläinen / Aabraham (Hepokankaan tilan ratsastuskoulu)
90-taso:
1. Assi Penttinen / Othello IV (Varkauden Ratsastuskeskus)
2. Anni Torvinen / Nena (Varkauden Ratsastuskeskus)
3. Erikka Mannila / Zita van Liedekerkebos (Varkauden Ratsastuskeskus)

Kouluratsastuksen joukkuealuemestaruus, Kontiolahti 16.10.2011 (Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry)

1. Pohjois-Karjalan urheiluratsastajat Ry (Jukka Martikainen / Willum, Antti Heikkilä / Firecape Dito, Olivia Vaaranta / Disnejs)
2. Pohjois-Karjalan urheiluratsastajat Ry (Anki Alvila / Enzo, Anu Puhakka-Tanskanen / Espor, Eeva Nygren / Barbet, Virpi Hassinen / Szecherezada)
3. Pohjois-Karjalan urheiluratsastajat Ry (Nina Auterinen / Ritari Helge, Irina Karppinen Play with Me, Kira Peltola / Dorian Grey, Paula Salmivuori / Lilu)

Kenttäratsastuksen henkilökohtainen mestaruus, Lapinlahti 18.9.2011 (Ones Again Riders ry)

Seniorit
1. Aki Karhapää / Ibis-A PKUR
2. Kristiina Purdy / Chief KuoR
3. Nina Auterinen / Dallas van't Goemanshof PKUR

Juniorit:
1. Noora Tullinen / Roman PRP-72
2. Sara Paananen / Sander II KvR

Suomenhevosten ja poniratsukoiden mestaruutta ei ratkaistu osaanottajien vähyyden vuoksi.

Esteratsastuksen henkilökohtainen ja joukkuealuemestaruus, Savonlinna 11.9.2011 (Savonlinnan Ratsastajat ry)

Poniratsukot
1. Opri Peltola / Sir Vihtory KuoR
2. Iina Karhinen / de Almendra PKUR
3. Henni Antikainen / Talassa KuoR

Juniorit
1. Tiia Koskinen / Andretti S PKUR
2. Laura Malava / Zlatograd HA-71
3. Heidi Kallio / Balas JOR

Seniorit
1. Essi Rautiainen / Liga SVR
2. Pauliina Kostilainen / Quintess KuoR
3. Jenna-Jasmin Pehkonen / Funkel Gisela HA-71

Suomenhevoset
1. Niina Tani / Raisuvi KuoR
2. Jonna Eerola / Villikutsu RCOH
3. Miia Tanskanen / Jymy-Jooseppi PKUR

Nuoret hevoset
1. Aapo Gröhn / Fazor PKUR
2. Sanna Markkkanen / Rockridge´s Luciana KuoR
3. Jenna-Jasmin Pehkonen / Dalaman HA-71

Joukkuemestaruus
1. Joensuun Ratsastajat ry (Niina Jehkonen / Woblesse de La Mare, Heidi Kallio / Balas, Mette Perälä / IDS Wietje, Juha Väyrynen / Esperado)
2. Savonlinnan Ratsastajat ry joukkue 1 (Katri Tiainen / Laurus, Essi-Lotta Rautiainen / Markiz, Mari Herttuainen / Sambo, Aino Uusitalo / Zahring´s Zagille)
2. Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry joukkue 4 (Anna Gröhn / Excalibur JAZ, Iina Karhinen / De Almendra, Aapo Gröhn / Fazor WS)

Kouluratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Siilinjärvi 10.9.2011 (Siilin Ratsastajat ry)

Poniratsukot
1. Miika Miettinen / Ladykiller II SiRa
2. Juulia Kettunen / Pyttega SiRa
3. Vilma Vajanto / Orchid's Imeranda SiRa

Juniorit
1. Riikka Kuosmanen / Pin Rock's Hannibal SiRa
2. Emmi Väisänen / Carter KuoR
3. Vilma Vajanto / Triviant SiRa

Seniorit
1 Lotta Kauhanen / Pikker MaRs
2 Virpi Hassinen / Szecherezada PKUR
3 Pauliina Lampela / Pulcheria SiRa

Suomenhevoset
1 Jatta Leinonen / Arvolan Aapeli PKUR
2 Elina Korhonen / Teräs-Suikku KuoR
3 Tiina Kajanus / Tangokuningas KuoR

Nuoret hevoset
1. Riikka Kuosmanen / Fuzzydice SiRa
2. Jonna Bordi / Dalaman HA-71
3. Henna Kuosmanen / Syriusz SiRa

Esteratsastuksen aluehallimestaruus, Kontiolahti 17.4.2011 (Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry)

Poniratsastajat:
1. Opri Peltola / Sir Vihtory KuoR
2. Tuuli Torvinen / Ronny VUR
3. Veera Manninen / Milady D'Achigny PRP-72

Suomenhevoset:
1. Taru Schulz / Vääntövoima PRP-72
2. Nenna Tukiainen / Pilven Piirtäjä PRP-72
3. Jonna Eerola / Villikutsu RCOH

Nuoret hevoset:
1. Krista Silvonen / Lanzo P-KUR
2. Auli Kuikka / Stif P-KUR
3. Annika Janhunen / Laguuna KuoR

Juniorit:
1. Elina Anttikoski / Nena VUR
2. Tella Hirvikangas / Jugra P-KUR
3. Teemu Tuovinen / Orfana KuoR

Seniorit:
1. Saara Tuorilainen / Colia-Pol Smak IiRat
2. Aino Uusitalo / Zahrin's Zagille 1939 E SVR
3. Päivi Manninen / Paduasoy PRP-72

Kouluratsastuksen aluehallimestaruus, Siilinjärvi 16.4.2011 (Siilin Ratsastajat ry)

Seniorit:
1. Anu Puhakka-Tanskanen / Espor P-KUR
2. Pauliina Lampela / Modern Hot SiRa
3. Salla Salkola / Debiut SiRa

Juniorit:
1. Emmi Väisänen / Carter KuoR
2. Miika Miettinen / Pin Rock's Hannibal SiRa
3. Iina Janhunen / Colibri PRP-72

Poniratsastajat:
1. Miika Miettinen / Ladykiller II SiRa
2. Vilma Vajanto / Orchid's Imeranda SiRa
3. Emma Valtola / Lorenzo SiRa

Suomenhevoset:
1. Martta Haukipuro / Ruutu-Vekkari KuoR
2. Riikka Puustinen / Venkura KuoR
3. Nina Auterinen / Ritari Helge P-KUR

Nuoret hevoset:
1. Pauliina Lampela / Fuzzydice SiRa
2. Jonna Bordi / Dalaman Ha-71
3. Irina Karppinen / Play With Me P-KUR

2010

Alueen aikuismestaruus, Siilinjärvi 13.-14.11.2010 (Siilin Ratsastajat ry)

Esteratsastus
1) Eeva Soininen / Viirton Rambo (SaTa)
2) Kirsti Rissanen / Gadfly (KuoR)
3) Johanna Parkkonen / Samanta (SiRa)

Kouluratsastus
1) Kirsti Rissanen / Gadfly (KuoR)
2) Kati Valtola / Heiniken (SiRa)
3) Mari Jalava / Staar (TAIKA)

Alueen ratsastuskouluoppilaiden mestaruus, Siilinjärvi 13.-14.11.2010 (Siilin Ratsastajat ry)

Kouluratsastus:

C-taso
1) Anni Ruuskanen / Zidane II (Siilin Ratsastuskeskus)
2) Pia Paajanen / Zidane II (Siilin Ratsastuskeskus)
3) Stiina Turunen / Celius (Siilin Ratsastuskeskus)

B-taso
1) Petra Tapanila / Samanta (Siilin Ratsastuskeskus)
2) Tiia Tuovinen / Rising Sun (Siilin Ratsastuskeskus)
3) Sami Vuoristo / Liider (Rautalammin Ratsastuskeskus)

A-taso
1) Milla Tarvainen / Rising Sun (Siilin Ratsastuskeskus)
2) Sanna Ruotsalainen / Fina IV (Siilin Ratsastuskeskus)

Esteratsastus

70-taso
1) Tiina Ikonen / Sargasso (Ratsastuskoulu Ahaa)
2) Juulia Hämäläinen / Fina IV (Siilin Ratsastuskeskus)
3) Laura Hiltunen / Cleopatra (Ratsastuskoulu Ahaa)

80-taso
1) Wilma Sorjonen / Villu (Peikkometsän Ratsastuskoulu)
2) Eveliina Ryynänen (Ratsastuskoulu Ahaa)
3) Nelli Arpiainen / Ka-Ina (Keskimäen Hevostila)

90-taso
1) Hanna Parviainen / Vonnekut (Siilin Ratsastuskeskus)
2) Janni Mönkkönen / Vonnekut (Siilin Ratsastuskeskus)
3) Veera Sorjonen / Cleopatra (Ratsastuskoulu Ahaa)

Esteratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Savonlinna 12.9.2010 (Savonlinnan Ratsastajat ry)

Poniratsukot:
1. Manninen Veera / Rape Rockefeller RPR-72
2. Kettunen Essi / Fbi Kassarist PKUR

Juniorit:
1. Suomalainen Mari / Geina SvR
2. Laapio Heini / Pikerau SvR
3. Kallio Hanna / Julius JOR

Seniorit:
1. Puranen Emma / Goldi Alfarvad Z KuoR
2. Harjunen Elina / Persona TAHKO-R
3. Auvinen Eevi-Pirre / Liga SvR

Nuoret hevoset:
1. Gröhn Aapo / Fazor Ws PKUR

Kouluratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Siilinjärvi 11.9.2010 (Siilin Ratsastajat ry)

Poniratsastajat:
1. Vilma Vajanto / Orchid's Imeranda SiRa
2. Miika Miettinen / Ladykiller II SiRa
3. Veera Kervinen / Zetorius SiRa

Juniorit:
1. Riikka Kuosmanen / Pin Rock's Hannibal SiRa
2. Lotta Kauhanen / Pikker MaRs
3. Roosa Huttunen / Pandus SiRa

Seniorit
1. Heta Leinonen / Pushkin KuoR
2. Satu Terästö / Mr.Don Hill HA-71
3. Virpi Hassinen / Szecherezada PKUR

Nuoret hevoset
1. Pauliina Lampela / Fuzzydice SiRa
2. Riikka Kuosmanen / Fina IV SiRa
3. Jutta Weisell / Con Caramel SiRa

Suomenhevoset
1. Jatta Leinonen / Arvolan Aapeli PKUR
2. Elina Korhonen / Jaan KuoR
3. Hannamari Sirkko / Korkkiruuvi SiRa

Esteratsastuksen aluejoukkuemestaruus, 5.9.2010 Savonlinna (Savonlinnan Ratsastajat ry)

1. Savonlinnan Ratsastajat ry (Essi-Lotta Rautiainen / Markiz, Mari Herttuainen / Sambo, Aino Uusitalo / Zagille, Heini Laapio / Pikerau)
2. Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry (Niina Auterinen / Dallas van´t Goemanshof, Piritta Peltonen / London, Mari Karvinen / Dakota, Milla Törmälä / Ramadans)
3. Ratsastusseura Pikadorit ry (Mia Paappanen / Vääntövoima, Noora Kerminen / Tarantella, Taru Schulz / Vääntövoima, Päivi Manninen / Paduasoy)

Kenttäratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, 17.-18.7.2010 Kuopio (Kuopion Ratsastajat ry):

Seniorit:
1. Kirsi Oksanen / Gilroy ONES
2. Kristiina Purdy / Chief KuoR
3. Veera Peltokangas / Rosendorn ONES

Poniratsastajat:
1. Noora Tullinen / Roman PRP-72
2. Nenna Tukiainen / Czarina's Fiametta PRP-72
3. Veera Manninen -/Rape Rockefeller PRP-72

Esteratsastuksen aluehallimestaruus, 18.4.2010 Kuvansi (Ratsastusseura Hakkapeliitat -71 ry)

Ponit:
1. Iina Janhunen / Sjors PRP-72
2. Assi Penttinen / Zita van Liedekerkebos VUR
3. Nenna Tukiainen / Czarina's Fiametta PRP-72

Juniorit:
1. Tuomas Uusitalo / Zahrin's Zagille SVR
2. Tiia Koskinen / Landfee PKUR
3. Julia Leskinen / Quiberon KuoR

Seniorit:
1. Sari Uimonen / Zulus KuoR
2. Kira Peltola / Orphy van Het Kwenenbos PKUR
3. Anne Penttinen / Wozalien RCOH

Suomenhevoset:
1. Päivi Manninen / Vääntövoima PRP-72
2. Laura Niinimäki / K.P. Sampo HA-71
3. Annaroosa Saarti / Jymy-Jooseppi RCOH

Nuoret hevoset:
1. Heidi Hyttinen / Szejk SiRa
2. Tuomas Jauhiainen / Funkel Gisela KuoR
3. Kristiina Härkönen / Lansier PKUR

Kouluratsastuksen aluehallimestaruus, 17.4.2010 Siilinjärvi (Siilin Ratsastajat ry)

Ponit:
1. Vilma Vajanto / Orchid's Imeranda, SiRa
2. Miika Miettinen / Ladykiller II, SiRa
3. Emma Valtola / Lorenzo, SiRa

Juniorit:
1. Riikka Kuosmanen / Pin Rock'S Hannibal, SiRa
2. Reetta Kauhanen / Maybe Hopeless H, KuoR
3. Roosa Huttunen / Pandus, SiRa

Seniorit:
1. Pauliina Lampela / Modern Hot, SiRa
2. Riina Kuivonen / Pm Peter Pan, KuoR
3. Sanna-Kaisa Kaikkonen / Posse, SiRa

Suomenhevoset:
1. Hannamari Sirkko / Korkkiruuvi, SiRa
2. Riikka Puustinen / Venkura, KuoR
3. Elina Korhonen / Jaan, KuoR

Nuoret hevoset:
1. Kristiina Purdy / Estelle III, KuoR
2. Saija Tirkkonen / Paratrooper, KuoR
3. Elina Korhonen / Pushkin, KuoR

2009

Alueen aikuismestaruus, Siilinjärvi 24.-25.10.2009 (Siilin Ratsastajat ry)

Kouluratsastus:
1) Kirsti Rissanen / Grafitti (KuoR)
2) Ulla Huttunen / Siilin Aramis (SiRa)
3) Mervi Laaksamo / Pellan Hiski (SiRa)

Esteratsastus:
1) Taru Miettinen / Peau de Peach (KuoR)
2) Minna Salolahti / Tangokuningas (KuoR)
3) Marja-Liisa Eloranta / Doza (SiRa)

Alueen tuntiratsastajien mestaruus, Siilinjärvi 24.-25.10.2009 (Siilin Ratsastajat ry)

Kouluratsastus, poniratsukot:
1) Janni Mönkkönen / Zetorius (Siilin Ratsastuskeskus)
2) Milla Tarvainen / Siilin Veera (Siilin Ratsastuskeskus)
3) Veera Kervinen / Zetorius (Siilin Ratsastuskeskus)
Kouluratsastus, junioriratsukot:
1) Katja Tossavainen / Siren (Siilin Ratsastuskeskus)
2) Hanna Parviainen / Siren (Siilin Ratsastuskeskus)
3) Emmi Konttinen / Posse (Siilin Ratsastuskeskus)
Kouluratsastus, senioriratsukot:
1) Sanna Ruotsalainen / Siilin Veera (Siilin Ratsastuskeskus)
2) Sanna-Kaisa Kaikkonen / Posse (Siilin Ratsastuskeskus)
3) Eeva-Maria Kaataja / Rising Sun (Siilin Ratsastuskeskus)

Esteratsastus, poniratsukot:
1) Veera Kervinen / Zetorius (Siilin Ratsastuskeskus)
2) Janni Mönkkönen / Zetorius (Siilin Ratsastuskeskus)
3) Maria Franssi / Med Myster (Siilin Ratsastuskeskus)
3) Jasmiina Peltola / Med Myster (Siilin Ratsastuskeskus)
Esteratsastus, junioriratsukot:
1) Tiia Tuovinen / Siren (Siilin Ratsastuskeskus)
2) Janita Kuismin / Vääntövoima (Teittilän talli)
3) Juulia Hämäläinen / Monti (Siilin Ratsastuskeskus)
Esteratsastus, senioriratsukot:
1) Sanna Ruotsalainen / Pellan Hiski (Siilin Ratsastuskeskus)
2) Eeva-Maria Kaataja / Posse (Siilin Ratsastuskeskus)
3) Sanna-Kaisa Kaikkonen / Pellan Hiski (Siilin Ratsastuskeskus)

Kouluratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Lehmo 20.9.2009 (Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat ry)

Seniorit:
I Virpi Hassinen - Scheherezada P-KUR
II Elina Kolehmainen - Karl Lihmskov KuoR
III Pauliina Lampela - Modern Hot SiRa

Juniorit:
I Emmi Väisänen - Carter KuoR
II Roosa Huttunen - Pandus SiRa
III Titta Väätäinen - Galliani KuoR

Ponit:
I Riikka Kuosmanen - Pin Rock's Hannibal SiRa
II Vilma Vajanto - Siilin Veera SiRa
III Veera Valtola - Lorenzo KuoR

Suomenhevoset:
I Iida Hirsjärvi - Ruutuvekkari KuoR
II Jatta Leinonen - Arvolan Aapeli P-KUR
III Elina Korhonen - Jaan KuoR

Nuoret hevoset:
I Taru Hämäläinen - Callisto KuoR
II Jukka Martikainen - Willum P-KUR
III Saila Malinen - Veeran Taaveri P-KUR

Esteratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Savonlinna 13.9.2009 (Savonlinnan Ratsastajat ry)

Ponit
1. Kröger Katja / Jolly, PRP-72
2. Gröhn Anna / Bye Bye van de Zonnehoeve, PKUR
3. Miettinen Miika / Ladykiller II, SiRa

Juniorit
1. Kallio Hanna / Balas, JOR
2. Mauro Jatta / Corrib Lass, PKUR
3. Suomalainen Mari / Geina, SVR

Seniorit
1. Rautiainen Essi-Lotta / Markiz xx, SVR
2. Pekkarinen Rosa / Chancy, KuoR
3. Auvinen Eevi-Pirre / Liga, SVR

Suomenhevoset
1. Tani Niina / Raivi, RCOH
2. Saarti Annaroosa / Jymy-Jooseppi, RCOH

Nuoret hevoset
1. Nuopponen Hannamari / Ramse, SVR
2. Hämäläinen Taru / Callisto, KuoR
3. Purdy Kristiina / Chief, KuoR

Kenttäratsastuksen henkilökohtainen aluemestaruus, Lapinlahti 22.-23.8.2009 (Ones Again Riders ry)

Poniratsastajat
1. Paananen Sara / Floora´s Farfadet KvR
2. Janhunen Iina / Rape Rockefeller PRP-72
3. Tullinen Noora / Roman PRP-72

Juniorit:
1. Tuorilainen Saara / Kandava IiRat

Suomenhevoset:
1. Leva Mervi / Vääntövoima PRP-72

Seniorit:
1. Aminoff Cajus / Girlette ONES
2. Huttunen Enni / Mid Time ONES
3. Boman Tiina / Jaspis KvR

Kouluratsastuksen aluehallimestaruus, Siilinjärvi 18.4.2009 (Siilin Ratsastajat ry)

Ponien aluehallimestaruus
1. Riikka Kuosmanen - Pin Rock'S Hannibal, SiRa
2. Juulia Kettunen - Siilin Veera, SiRa
3. Veera Kervinen - Siilin Veera, SiRa

Suomenhevosten aluehallimestaruus
1. Ida Hirsjärvi - Ruutu-Vekkari, KuoR
2. Mari-Tiina Jääskeläinen - Taika-Ofelia, KuoR
3. Noora Airaksinen - Pikku-Toli, KuoR

Nuorten hevosten aluehallimestaruus
1. Maarit Heiskanen - Kastonas, VUR
2. Hilma Kettunen - Funkel Gisela, SoR
3. Elina Korhonen - Still-Hof Rr Lawa, KuoR

Junioreiden aluehallimestaruus
1. Lotta Kauhanen - Pikker, MaRs
2. Hanna Kallio - Erblich, JOR
3. Elina Luikku - Saigon, KuoR

Senioreiden aluehallimestaruus
1. Pauliina Lampela - Modern Hot, SiRa
2. Mari-Tiina Jääskeläinen - Cambridge, KuoR
3. Reetta Kallio-Ratilainen - Erblich, JOR

Esteratsastuksen aluehallimestaruus, Kuvansi 19.4.2009 (Ratsastusseura Hakkapeliitat-71 ry)

PONIEN ALUEHALLIMESTARUUS:
1.Anna Gröhn / Bye Bye van De Zonnehoeve (PKUR)
2. Iina Janhunen / Sjors (PRP-72)
3. Anni Torvinen / Odüssus (VUR)

SUOMENHEVOSTEN ALUEHALLIMESTARUUS:
1. Niina Mähönen / Raivi (RCOH)
2. Mervi Leva / Vääntövoima (PRP-72)
3. Päivi Manninen / Valpurin Jaane (PRP-72)

NUORTEN HEVOSTEN ALUEHALLIMESTARUUS:
1. Helina Pohjola / Atals (HA-71)
2. Reetta Juhola / Erazmas (PuLa)
3. Salla Aario / Celtas Chibougamau (ONES)

JUNIOREIDEN ALUEHALLIMESTARUUS:
1. Iina Lintunen / Sulano (KuoR)
2. Jatta Mauro / Rivolina 2137 (PKUR)
3. Aapo Gröhn / What A Feeling (PKUR)

SENIOREIDEN ALUEHALLIMESTARUUS:
1. Päivi Manninen / Paduasoy (PRP-72)
2. Jenna-Jasmin Pehkonen / Caramba Ger 1866 (HA-71)
3. Essi-Lotta Rautiainen / Liga (SVR)