SRL

Kerro kaverille:

Suomen estemaajoukkueen Nations Cup -historia

2009 Nations Cup -finaali, Barcelona, 2 kierrosta.
1) Espanja 4, 2) Kanada 16 3) Puola 41 4) Suomi 44 (Maiju Mallat /St Germain  8-8, Noora Forsten / Campari  (20)-8, Sebastian Numminen / Calandro  8-(8), Mikael Forsten / Isaac du Jonquet  8-4) 4) Norja 44 6) Unkari 54

2009 Bratislava, Slovakia, mukana 13 maata, Suomi 2.
Mikael Forstén / Evli Nandele, Maiju Mallat / St. Germain,  Qui Vivra Verra, Noora Forstén / Vasco

2009 Hamina, Suomi , mukana  4 maata,  Suomi  4. (epävir. joukkue 3.)
Peik Andersin / Latania Z, Satu Liukkonen / Qui Vivra, Raimo Aaltonen / Eafons Polyfino, Jenny Kainulainen / Lena .
(Suomen epävirallinen kakkosjoukkue:  Sandra Burmeister / Cosiga, Janna Huhtanen / Sultana D, Sanna Backlund / Lilli Marlen, Joonas Vaahtera / Cincinatti)

2009 Drammen, Norja,  mukana 7 maata, Suomi  7. (kesk. ennen 2. kierrosta)
Piia Pantsu / Chauvinist Z, Maiju Mallat / St. Germain, Satu Liukkonen / Qui Vivra Verra

2009 Kööpenhamina, Tanska, mukana 10 maata, Suomi 4.
Piia Pantsu / Chauvinist Z, Mikael Forstén / Evli Maike, Maiju Mallat / Casandra Z, Sebastian Numminen Calandro II

2009 Lummen, Belgia. Mukana 10 maata, Suomi 10.
Maiju Mallut / Casandra Z, Sebastian Numminen / Calandro II, Noora Forstén / Evli Cagliostro, Nina Fagerström / Wivina

2008 Praha, Tsekki, mukana 17 maata, Suomi keskeytti
Sebastian Numminen / Calandro II, Piia Pantsu / Chauvinist Z, Niclas Aromaa / St Cissy.
 
2008 Bratislava, Slovakia, mukana 13 maata, Suomi 8.
Mikael Forstén / Evli Nandele, Piia Pantsu / Oazis, Noora Pentti / Atlas, Nina Fagerström / Cabanza

2008 Tallinna, Viro, mukana 9 maata, Suomi 5.
Raimo Aaltonen / Eafons Polyfino, Sanna Backlund / Lilli Marlen, Ville Kulkas / Victory M, Jenny Kainulainen / Vlas.

2008 Drammen, Norja, mukana 7 maata, Suomi 5.
Sebastian Numminen / Calandro II, Sanna Backlund / Lilli Marlen, Niclas Aromaa / Madleen, Piia Pantsu /Oazis.

2008 Ypäjä, Suomi, mukana 4 maata, Suomi 2.
Sebastian Numminen / Calandro II, Sanna Backlund / Lilli Marlen, Raimo Aaltonen / Eafons Polyfino, Niclas Aromaa / Madleen 
(epävirallinen kakkosjoukkue: Ville Kulkas /  Victory-M, Rosa Ruutsalo / Hopalong Cassidy, Emmi-Maria Ojala / Harley Hill, Jenny Kainulainen / Lena.)

2008 Kööpenhamina, Tanska, mukana 13 maata, Suomi 10.
Sebastian Numminen / Calandro II, Piia Pantsu / Oazis, Sofia Stenius / River Dance, Niklas Aromaa / Madleen. 

2007 Tallinna, Viro, mukana 9 maata, Suomi 6.
Ville Kulkas / Arielle, Mirella Lesonen/  Utopie, Jukka-Mikael Koivisto / Nandele, Raimo aaltonen / L´Umonia

2007 Hamina, Suomi, mukana 7 maata, Suomi 4.
Noora Pentti / Evli Cagliostro, Niklas Aromaa / Madleen, Mikael Forstén / Skybreaker, Raimo Aaltonen / Eafons Polyfino

2006 Tallinna Viro, mukana 8 maata, Suomi 5.
Raimo Aaltonen / L´Umonia, Thomas Ehrnrooth / Anatolica, Pinja Immonen / Ranzes, Ville Kulkas / Arielle

2006 Lummen, Belgia, mukana 14 maata, Suomi keskeytti
Mikael Forstén / Skybreaker, Sebastian Numminen / Sails Away, Noora Pentt i /Evli Cagliostro

2006 Ypäjä, Suomi, mukana 9 maata, Suomi 3.
Raimo Aaltonen  / L´Umonia, Mikael Forstén / Skybreaker, Sebastian Numminen / Sails Away, Noora Pentti / Evli Cagliostro

2006 Kööpenhamina, Tanska, mukana 15 maata, Suomi 9.
Mikael Forstén / Skybreaker, Ville Kulkas / Arielle, Sebastian Numminen / Sails Away, Noora Pentti / Evli Cagliostro

2005 Hamina, Suomi, mukana 8 maata, Suomi 1.
Peik Andersin / Latania Z, Mikael Forstén / Napoleon Sebastian Numminen / Sails Away, Noora Pentti / Navarro

2005 Tallinna, Viro mukana 7 maata, Suomi jaettu 3.
Raimo Aaltonen / L´Umonia, Peik Andersin / Latania Z, Ville Kulkas / Arielle, Antti Palin / Maurice

2005 Kööpenhamina, Tanska, mukana 13 maata, Suomi 12.
Raimo Aaltonen / L´Umonia, Peik Andersin / Latania Z, Mikael Forstén / Isaac du Jonquet, Sebastian Numminen / Sails Away

2004 Tallinna, Viro, mukana 7 maata, Suomi 1. 
Peik Andersin / Latania Z, Thomas Ehrnrooth / Anatolica, Pinja Immonen / Ramzes,  Arto Vahtera / Dumaz.

2004 Ypäjä, Suomi, mukana 9 maata, Suomi 5.
Mikael Forstén / Indira, Raimo Aaltonen / L´Umonia, Sebastian Numminen / Sails Away, Mikko Piirala / Clou

2003 Hamina, Suomi, mukana 8 maata, Suomi 2.  
Sebastian Numminen / Sails Away, Tomas von Rettig / Cappuccino, Mikael Forstén / Charleen II, Mikko Piirala / Carl VA

2002 Helsinki, Suomi, mukana 8 maata, Suomi 3.  
Sebastian Numminen / Sails Away, Peik Andersin / Aloubé, Tomas von Rettig / Cantu, Raimo Aaltonen / Harald II

2001 Helsinki, Suomi, mukana 11 maata, Suomi 8. 
Sebastian Numminen / Sails Away, Peik Andersin / Gyllenberg Lados, Tomas von Rettig / Semilly,  Raimo Aaltonen / Harald II

2000 Helsinki, Suomi, mukana 8 maata, Suomi 7. 
Sebastian Numminen / Sails Away, Tomas von Rettig / Fleury, Mikael Forstén / Jeffrey,  Raimo Aaltonen / Harald II

2000 Ikast, Tanska, mukana 11 maata, Suomi 11.
Raimo Aaltonen / Harald II, Sebastian Numminen / Sails Away, Mikael Forstén / Jeffrey,  Tomas von Rettig / Zodiac

1999 Drammen Norja, mukana 7 maata, Suomi 7.
Sebastian Numminen / Sails Away, Raimo Aaltonen / Harald II, Peik Andersin / Gyllenberg Aladdin, Pinja Immonen / Ramzes

1998 Ypäjä, Suomi, mukana 4 maata, Suomi 2. 
Raimo Aaltonen / Harald II, Peik Andersin / Gyllenberg Aloube, Pinja Immonen / Chantana,  Sebastian Numminen / Bengaal

1997 Helsinki, Suomi, mukana 7 maata, Suomi 3.  
Thomas Ehrnrooth / Cornelis Z, Mikael Forstén / Invitation, Pinja Immonen / Chantana, Kari Nevala / Big Capitol

1996 Drammen,  Norja, mukana 8 maata, Suomi 7. 
Thomas Ehrnrooth / Cornelis Z, Pinja Immonen / Chantana, Kari Nevala / Big Capitol,  Veikko Heikkilä / Lacost

1996 Helsinki, Suomi, mukana 7 maata, Suomi 6. 
Pinja Immonen / Ramzes, Veikko Heikkilä / Lacost, Thomas Ehrnrooth / Cornelis Z, Mikael Forstén / Nielsen Invitation

1995 Drammen, Norja, mukana 11 maata, Suomi 8. 
Veikko Heikkilä / Lacost, Mirva Maunula / Alberovec XX, Sari Nikkanen / Miky, Sebastian Numminen / Bengaal

1995 Helsinki, Suomi, mukana 9 maata, Suomi 6.  
Mikael Forstén / Nielsen Invitation, Mirva Maunula / Alberovec XX, Sari Nikkanen / Miky,  Jukka Rantanen / Lagonda

1994 Ypäjä, Suomi, mukana 6 maata, Suomi 5. 
Peik Andersin / Lancer, Mikael Forstén / Invitation, Juhani Eho / Damira, Jukka Rantanen / Lagonda

1993 Falsterbo, Ruotsi, mukana 7 maata, Suomi 7.  
Peik Andersin / Lancer, Mikael Forstén / Invitation, Kati Hurme / Pohjola Vancouver, Jukka Rantanen / Lagonda

1993 Drammen, Norja, mukana 8 maata, Suomi 8. 
Jukka Rantanen / Lagonda, Peik Andersin / Lancer, Mikael Forstén / Invitation

1992 Sopot, Puola, mukana 12 maata, Suomi 10.  
Raimo Aaltonen / New Royal Chocolate, Thomas Ehrnrooth / Carnival Candy, Gun Kivelä / Geza, Jukka Rantanen / Lagonda

1992 Gera, Saksa,  mukana 10 maata, Suomi 9. 
Anne Marie Kynsilehto / Mirco, Kati Hurme / Pohjola Vancouver, Ery Broman / Antilly Z

1992 Graz, Itävalta, mukana 9 maata, Suomi 8. 
Raimo Aaltonen / Royal Chocolate, Henrik Ehrnrooth / Bikker, Kati Hurme / Pohjola Vancouver, Jukka Rantanen / Lagonda

1992 Falsterbo, Ruotsi, mukana 6 maata, Suomi 6.  
Raimo Aaltonen / Royal Chocolate, Thomas Ehrnrooth / Carnval Candy, Kati Hurme / Pohjola Vancouver, Jukka Rantanen / Dynamit

1992 Drammen, Norja, mukana 6 maata, Suomi 4. 
Anne Marie Kynsilehto / Mirco, Thomas Ehrnrooth / Carnival Candy, Raimo Aaltonen / Royal Chocolate, Jukka Rantanen / Dynamit

1991 Gera, Saksa, mukana 10 maata, Suomi 6. 
Peik Andersin / HSB Preferens, Ery Broman / Antilly Z, Kati Hurme / Pohjola Vancouver,  Jukka Rantanen / Dynamit

1991 Drammen, Norja, mukana 5 maata, Suomi jaettu 2.  
Peik Andersin / HSB Preferens, Ery Broman / Antilly Z, Christopher Wegelius / Irish Dream, Jukka Rantanen / Dynamit

1991 Falsterbo, Ruotsi, mukana 8 maata, Suomi 8.  
Peik Andersin / HSB Preferens, Kati Hurme / Pohjola Vancouver, Anne-Marie Kynsilehto / US Neopolitan, Jukka Rantanen / Dynamit

1991 Praha, Tsekki, mukana 10 maata, Suomi jaettu 3.
Raimo Aaltonen / New Royal Chocolate, Henrik Ehrnrooth / Bikker, Gun Kivelä / Geza, Christopher Wegelius / Irish Dream

1990 Gera, Saksa, mukana 9 maata, Suomi keskeytti  
Raimo Aaltonen / New Royal Chocolate, Ery Broman / Antilly Z, Jukka Rantanen / Dynamit

1990 Kööpenhamina, Tanska, mukana 9 maata, Suomi 9. 
Henrik Ehrnrooth / Cambria, Raimo Aaltonen / New Royal Chocolate, Ery Broman / Antilly Z,  Anne-Marie Kynsilehto / GWS Run and Jump

1990 Sopot, Puola, mukana 11 maata, Suomi 11. 
Raimo Aaltonen / New Royal Chocolate, Anne-Marie Kynsilehto / GWS Run and Jump,  Jukka Rantanen / Dynamit

1984 Sopot, Puola, mukana 9 maata, Suomi 7.
Tom Gordin / Stowaway, Kristian Maunula / King Size, Robert Pettersson / Nelson C,  Satu Väihkönen / Fair Girl

1981 Helsinki, Suomi, mukana 5 maata, Suomi 4. 
Veikko Heikkilä / Amigo II, Satu Väihkönen / Fair Girl, Chistopher Wegelius / Sandro

1978 Olstzyn, Puola, mukana 6 maata, Suomi hylätty
Tom Gordin / Monday Morning, Magnus Lillkvist / Trigger Hill, Kristian Maunula / Donald Duck