SRL

Kerro kaverille:

Hevosyksiköt

2017 Salo
1) Talvikki Järvinen - Danser T
2) Ben Simonsén - SG Hard Rock
3) Sanna Tirkkonen - Porsche Life

2016 Loimaa
1) Jouni Heikinheimo, LR El Carillo
2) Talvikki Järvinen, TwR Danser T
3) Leena Kalalahti, LoimURa Judym

2015 - ei tulosta

2014 Sipoo, Savijärvi
1) Marko Särmäharju - Coen D
2) Saana Hakala - Brudvik Dewin
3) Annika Härkönen - Conversano Legeny

2013 Wiurila, Salo (yhdistetty hevosten yksiköiden ja parivaljakoiden mestaruus)
1) Jarmo Tauriainen - Yk Dark Henk ja Yk Dark Pierro (parivaljakko)
2) Saana Hakala - Brudvik Dewin (yksikkö)
3) Tove-Maria Holmasto - Siglavy Ciceró (yksikkö)

2012 Ypäjä
1) Jouni Heikinheimo - El Carillo
2) Heidi Sinda – Celt
3) Ben Simonsén – Artemis

2011 Sipoo
1) Jouni Heikinheimo / El Carillo
2) Sanna Tirkkonen / Nelson III
3) Leena Kalalahti / Kihin Jussi

2010 Halikko
1) Jouni Heikinheimo / El Carillo
2) Ben Simonsén / Artemis
3) Marko Särmäharju / Coen D

2009 Urjala
1) Marko Särmäharju / Coen D
2) Tove-Maria Holmasto / Silvester II

2008 Savijärvi
1) Ben Simonsen / Artemis
2) Sanna Tirkkonen / Candy Boy
3) Heidi Sinda / Nelson III

2007 Sipoo, Savijärvi
1) Sanna Tirkkonen - Candy Boy
2) Charlotta Turku - It´S Casper
3) Tove-Maria Holmasto - Silvester II

2006 Ypäjä
1) Michaela Van Assendelft - Fakir
2) Tove-Maria Holmasto - Silvester II
3) Sanna Tirkkonen - Candy Boy

2005 Sipoo, Savijärvi
Hevosyksiköt
1) Michaela van Assendelft - Fakir
2) Sanna Tirkkonen - Candy Boy
3) Otto Vainio - Vahto

2004
1) Heidi Sinda - Pikku-Peto
2) Tove-Maria Holmasto - Silvester II
3) Sanna Tirkkonen

2003 1) Heidi Sinda - Pikku-Peto

2002 1) Arja Mikkonen - SG Oberon

2001
1) Arja Mikkonen - SG Oberon
2) Heidi Sinda - Jehun Viima

2000
1) Heidi Sinda - Jehun Viima
2) Arja Mikkonen - SG Oberon
3) Arja Ahkola -

1999
1) Ben Simonsén - SG Ibiza
2) Heidi Sinda - Jehun Viima
3) Arja Mikkonen - SG Oberon

1998
1) Arja Mikkonen - SG Oberon
2) Ben Simonsén -SG Ibiza
3) Susse Ring - Raine

1997 1) Arja Mikkonen - SG Oberon

1996
1) Arja Mikkonen - SG Oberon
2) Michaela van Assendelft - SG Lazzarella
3) Marit Johansson - Double Trouble

1995
1) Arja Mikkonen - Heiliger See
2) Ben Simonsén - SG Ibiza
3) Tove-Maria Holmasto - Pancho Mexico

1994
1) Fredrik von Schantz - Jere
2) Arja Mikkonen - Heilinger See
3) Michaela von Assendelft - SG Lazzarella

1993 1) Fredrik von Schantz - Jere

Hevosparivaljakot

2014 Sipoo, Savijärvi
1) Jarmo Tauriainen - Yk Dark Henk, Yk Dark Pierro ja Dark Ulkje
2) Tove-Maria Holmasto - Siglavy Cicero ja Pluto Hires
3) Jenny Ehrnstén – Gwiazdeczka, Pacynka ja Nadia

2013 Wiurila, Salo (yhdistetty hevosten yksiköiden ja parivaljakoiden mestaruus)
1) Jarmo Tauriainen - Yk Dark Henk ja Yk Dark Pierro (parivaljakko)
2) Saana Hakala - Brudvik Dewin (yksikkö)
3) Tove-Maria Holmasto - Siglavy Ciceró (yksikkö)

2009 Urjala
1) Ben Simonsén / Kidi ja Lili
2) Heidi Sinda / Jorik M ja Jorrit fan't Wyldpaed

2007 Sipoo, Savijärvi
1) Ben Simonsen / Artemis - Kidi

2006 Ypäjä
1) Ben Simonsen / Kidi - Lili - Baro
2) Jari Ihanamäki / Pavarotti - Cojac - Mingo

2005 Sipoo, Savijärvi
1) Ben Simonsen / Artemis - Kidi - SG Labamba
2) Fredrik von Schantz / Cevin - Lebrecht - Richard
3) Jari Ihanamäki - Mingo - Cojac - Pavarotti VI

2004
1) Fredrik von Schantz - Lebrecht & Cevin
2) Heikki Heiskanen - Remeny & Dombi

2003 1) Fredrik von Schantz - Cevin / Littlefoot / Lebrecht

2001 1) Ben Simonsén - Artemis / Kidi

1996
1) Markku H.J. Nyman - Dombi / Remeny
2) Leena Tuurna - The Most / Old Man Blues
3) Fredrik von Schanz - Conversano XXV / Siglavy-Capriola XIV

1993 1) Harry Simonsén -

Poniyksiköt

2017 Salo
(mestaruus, ei SM osallistujamäärästä johtuen)

1) Hannu Kalalahti - Hessin Vihtori
2) Anne Friis - Friisin Paletti

2016 Loimaa
(mestaruus, ei SM osallistujamäärästä johtuen)
1) Leena Vähä-Erkkilä, HUSR S.W. Summer's Dream Prince
2) Hannu Kalalahti, LoimURa Hessin Vihtori
3) Anne Friis, UrHu Friisin Paletti

2015 Sipoo Savijärvi
Hannu Kalalahti - Hessin Vihtori
Anne Friis - Friisin Paletti
Charlotta Turku - It's Calvin

2014 Sipoo, Savijärvi
1) Leena Kalalahti - Vuohimäen Havu
2) Hannu Kalalahti - Hessin Vihtori
3) Anne Friis - Friisin Paletti

2013 Wiurila, Salo
1) Hannu Kalalahti - Hessin Vihtori
2) Leena Vähä-Erkkilä - S.W. Summer's Dream Prince
3) Takkinen Raisa – Hipon Rolle

2012 Ypäjä
1) Hannu Kalalahti - Hessin Vihtori
2) Leena Kalalahti - Vuohimäen Havu
3) Leena Vähä-Erkkilä - S.W.Summer`s Dream Prince

2011 Savijärvi, Sipoo
1) Hannu Kalalahti / Hessin Vihtori
2) Anna Lehtiö / Ekens Concept, Ekens Contact ja Ekens Complett
3) Tove-Maria Holmasto / Lupsun-Pimu

2010 Halikko
1) Charlotta Turku / It’s Casper
2) Hannu Kalalahti / Hessin Vihtori
3) Tove-Maria Holmasto / Lupsun Pimu

2009 Urjala
1) Lotta Turku / It's Calvin
2) Fredrik von Schantz / It's Casper
3) Hannu Kalalahti / Hessin Vihtori

2008 Savijärvi
1) Fredrik von Schantz / It´s Casper
2) Hannu Kalalahti / Hessin Vihtori
3) Lotta Turku / It´s Calvin

2005 Sipoo, Savijärvi
1) Raisa Takkinen - Vinsker
2) Paula Karhu - Lapin Viri
3) Heidi Sinda - Ukkosen Poika

2004
1) Paula Karhu - Lapin Viri
2) Raisa Takkinen - Visker
3) Paula Viita - Batsepa

2003 Päivi Lehtonen - Mirlakka

1997 1) Raisa Takkinen - Rödmyr

1996
1) Camilla Simonsén - Skäpperöds Asterix / Skäpperöds Fidias
2) Leena Kahisaari - Ysak
3) Sanna Ketolainen - Love Me True


1) Päivi Lehtonen - Belinda v.d. Witte Maat
2) Heli Ajo - Jexedalens Amanda
3) Camilla Simonsén - Skäpperöds Asterix / Skäpperöds Fidias

1994 Päivi Lehtonen - Belinda v.d. Witte Maat

Poniparivaljakot

2005 Sipoo, Savijärvi
1) Miia Puhakka - Ajoksen Julia / H.B. Yankee
2) Jaana Ora / Sharlotte Moon - Yläharjun Paulette
3) Camilla Simonsén / Annabella - Polly

2004
1) Miia Puhakka - Ajoksen Julia / H.B. Yankeen
2) Nina Jokimies - SG Step & Rufux

2003 1) Raisa Takkinen - Sharlotte Moon / Yläharjun Paulette / Lapin Viri

2000
1) Päivi Lehtonen
2) Camilla Simonsén
3) Raisa Takkinen

1999 1) Camilla Simonsén - Skäpperöds Asterix / Skäpperöds Fidias

1998
1) Päivi Lehtonen - Belinda v.d. Witte Maat / Marttilan Gilda
2) Camilla Simonsén - Skäpperöds Asterix / Skäpperöds Fidias
3) Leena Kahisaari - Ysaki

1996 1) Camilla Simonsén - Skäpperöds Asterix / Skäpperöds Fidias

Nuoret

2017 Salo
1) Tuuli Liski - Arvalon Golden Scarlett
2) Laura Haapakoski – Kokonas
3) Luna Suhonen - Ai.Ka. Cheelia

Juniorit

2016, Loimaa - junioreiden valjakkomestaruus
1) Annika Tamminen - Gnomas
2) Luna Suhone - AI.KA. Cheelia
3) Tuuli Liski T- Arvalon Golden Scarlett