SRL

Kerro kaverille:

Avustajakoulutuksen käyneitä avustajia

Tarvitsetko avustajaa ratsastusharrastukseesi? Jos, niin löydät tältä sivulta listan henkilöistä, jotka ovat käyneet SRL:n vammaisratsatuksen peruskurssin ja käytettävissä tällaisiin tehtäviin.
Mahdollisista korvauksista ja niiden maksamisista sopivat avustaja ja avustusta tarvitseva keskenään.

Ilmoita hanna.talvitie@ratsastus.fi muutoksista ja lisäyksistä tämän listan tietoihin.
Nettilistalla ovat ne, jotka ovat käyneet SRL:n vammaisratsastuksen peruskurssin ja ilmoittaneet tietonsa listalle.

Etelä-Suomipuh.nrosähköpostiPaikkakunta/alue, jossa avustaa
Altomaa, Tarja 045-1625959 tarja.altomaa@wippies.fi Uusimaa
Aunesluoma, Mari 040-5917828 mari.aunesluoma@pp.inet.fi Hyvinkää
Hagman, Christine 040-551 5994 tina.hagman@gmail.com Tuusula
Haapa, Sari 046-856 7535sari.haapa@laurea.fi Lohja
Hakolahti, Leena 0500-924288 leena.hakolahti@luukku.com -
Holm, Taru - taruholm@gmail.com -
Huhtanen, Saara - saara.huhtanen@helsinki.fi -
Hutukka, Mikaela - mikaela.hutukka(at)elisanet.fi Sipoo
Jaakkola, Hanna 040-5562002 hanna3.jaakkola@gmail.com Pk-seutu, Uusimaa
Johansson, Pernilla 040-5743233 nilla@themosse.net Porvoo, Sipoo
Kanerva, Sari 0400-916174sari.kanerva2@luukku.com Etelä-Suomi
Komulainen, Eira 040-7683008 eira.komulainen@gmail.com Vantaa
Laurinvaara, Jaana 040-161 8895info@iloelaa.fi Helsinki
Mannermaa-Huotari, Sari 050-5470736 samh2@luukku.com Itä-Suomi
Melkas, Helinä 040-5881 400helina.melkas@lut.fi Itä-Uusimaa
Liukkonen, Katja 045-6389559katja.liukkonen@kotikone.fi
Vantaa
Löfhjelm, Matte 040-7379446 mattelofhjelm@windowslive.com -
Nyman, Jennie 040-8278787 jennie.nyman777@gmail.com Sipoo
Ovaska, Riitta 044-5454254 ritumaija@gmail.com Pk-seutu
Salonen, Heidi 040-5339658 heidi.salonen@gmail.com -
Roszczewski, Tiina 040-5576730 tiinakorpinen@hotmail.com pk-seutu
Sironen, Johanna - sironen.johanna@gmail.com Tammisaari
Trofast, Natalia 050-4226779 natalia.trofast@gmail.com Pk-seutu, Uusimaa
Weaver, Heidi 044-342 3639 heidi.m.weaver@gmail.com Pk-seutu

Hämepuh.nrosähköpostiPaikkakunta/alue, jossa avustaa
Harju, Auli 044-587 7061auli.harju@gmail.com Tampere
Heinonen, Pia 050-351 8280 pia.t.heinonen@gmail.com Tampereen seutu
Kiviniitty, Kaisa 040-7032414 kaisa@kivitalli.net Sastamala
Koskinen, Sanni 0400-421123sanni_vainio@hotmail.com Pirkanmaa
Kulmala, Tarja 040-9622571 tanja.kulmala@saunalahti.fi Pirkanmaa
Laakso, Suvi 050-3070134 laaksosuvi@gmail.com Kangasala
Laamanen, Anu 040-767 4403 anu.laamanen@anun-arkki.com Forssan seutu
Maljanen, Maria mariamaljanen@hotmail.com Tampere
Mattila, Heidi 040-5824695 heidipmattila@luukku.com Ylöjärvi/Tampereen seutu
Terävä, Anne 040-7261308 posti@hevostoiminta.fi Pirkanmaa
Ukkonen, Satu 040-8233832 satu.ukkonen@gmail.com Pälkäne
Pajunen, Mira 040-7157 800 Pirkanmaa
Perttula, Heidi 040-5628084 heidi.perttulan@gmail.com Ylöjärvi/Pirkanmaa
Vetämäjärvi, Kirsi 040-5276485 kirsi.vetamajarvi@gmail.com Tampere
Itä-Suomipuh.nrosähköpostiPaikkakunta/alue, jossa avustaa
Arponen, Marjaana 040-7340126marjaana.arponen@pkssh.fi Joensuu
Pukarinen, Sanna 040-134 1660 sanna.pukarinen@gmail.com Kuopio+Kiuruvesi
Luukinen, Pauliina - pauliina.hirvonen@kummuntila.fi Liperi
Ikävalko, Henna 040-7379919 henna.ikavalko@gmail.com Mikkeli
Juurela, Tiina 044-0550417 tiina.juurela@hotmail.co.uk Uimaharju
Kejonen, Jaana - jaana.kejonen@dnainternet.net Siilinjärvi
Marttinen, Jaana 044-5854422 jaana_marttinen@luukku.com Joroinen
Marttinen, Anu 040-7168080 a.amalian@hotmail.com -
Matikainen, Paula 050-4955148 paula.matikainen@4h.fi Joensuu
Mäki, Katja 040-5703437 katja.maki@hotmail.fi Itä-Suomi
Pulliainen Niemi, Riitta 0400-725892riittan2@gmail.com Pielavesi
Orpana, Tarja Mikkeli
Pieviläinen, Riikka 0440-999100 rikidis@gmail.com Kuopio
Pursiainen, Jaana 040-5786785 juana-86@hotmail.com Kuopio
Marjo 050-3389944 marjo.pulliainen@dnainternet.net -
Rimpiläinen, Leena 050-5551733 leenarimpilainen@gmai.com Kiuruvesi
Tolvanen, Enni 050-3237700 ennikutrihulina@gmail.com Kuopio
Toppinen, Elise 0500-138685 elise.toppinen@hotmail.com Iisalmi
Kaakkois-Suomipuh.nrosähköpostiPaikkakunta/alue, jossa avustaa
Hermansson, Riina 044-2913812 riina_hermansson@hotmail.com Rautjärvi
Hirvonen, Miia 040-7755524 mphirvonen@gmail.com Kymenlaakso
Huhtala-Lanki, Sini 040-5914965 sini.huhtala@gmail.com -
Jähi, Anna 050-3294675 amjahi@hotmail.com Kaakko, Virolahti
Jääskeläinen, Hannele 040-5500270 hanne@kymp.net Kotka, Hamina, Pyhtää
Korhonen, Marjaana 0400-659830 marjaana.korhonen@kymp.net -
Strömberg, Outi 050-5718947 tulenvalssi@luukku.com -
Suursalmi, Sanna 050-461 3565 koivukaarenponitalli@gmail.com Kymenlaakso
Keski-Suomipuh.nrosähköpostiPaikkakunta/alue, jossa avustaa
Anttila, Hanna 050-4468565 - Jyväskylä
Hakulinen, Meri meri.hakulinen98@luukku.com Jyväskylä
Juvonen, Tiina tina.juvonen@gmail.com Jyväskylä
Jääskeläinen, Laura kortepohjanrt@gmail.com Keski-Suomi, Jyväskylä
Karhapää, Hanna - hanna.karhapaa@gmail.com Laukaa
Litmanen, Sanna 050-3707759 sanna.litmanen@samcom.fi Jyväskylä
Nättinen, Satu 045-6566129 satu.nattinen@netti.fi Jyväskylä
Palonen, Teija - teija.palonen@gmail.com Jyväskylä
Puttonen, Laura 040-8353041lauraputtonen@hotmail.com Jyväskylä
Raskinen, Päivi 040-7418629paivi.raskinen@pp1.inet.fi Jyväskylä
Tirkkonen, Mervi 040-9304838 metti.mt@gmail.com Hankasalmi
Lounais-Suomipuh.nrosähköpostiPaikkakunta/alue, jossa avustaa
Arola-Liski Piia 040-5447565arolaliski@gmail.com Huittinen+ Uusimaa
Artiola, Anna 040-7631000anna.artiola@gmail.com Uusikaupunki
Järvelä, Sanna 040-7229320 teerisalo@gmail.com -
Korhonen, Eveliina 0400-813916anevko@utu.fi Turku, Lohja
Laitinen, Heli 040-5486397 leeaheli@gmail.com Pori
Mahlamäki, Katri 040-7206647 porinsahkoliikeoy@pp.inet.fi Noormarkku
Niemi, Hanna 040-7565939 hannanie@gmail.com Salo
Saarinen, Carita caritasaarinen@gmail.com Kullaa
Seurala, Sini 045-8736337taikaperhonen@hotmail.com Paimio
Pohjanmaapuh.nrosähköpostiPaikkakunta/alue, jossa avustaa
Hartvik, Sanna - sanna.hartvik@suomi24.fi Alajärvi
Isoaho, Kaisa - kaisa_isoaho@netti.fi Lehtimäki
Kosola, Marika 040-596 3746 marika.kosola@netikka.fi Kauhava
Leppäharju, Jonna 043-6380025 jjonna.leppaharju@gmail.com Seinäjoki, Etelä-Pohjanmaa
Leppäharju, Tuula 0400-765818 tuula.leppaharju@live.com Seinäjoki, Etelä-Pohjanmaa
Vesanen, Sirpa 040-845 1631 svesanen@anvianet.fi Kokkola
Pohjois-Suomipuh.nrosähköpostiPaikkakunta/alue, jossa avustaa
Haataja, Jonna 040-5743759 jonna.haataja@gmail.com Oulu
Hyvönen, Helena 050-4125631 helena.hyvonen@outlook.com Kainuu
Jokinen, Tiina info@moilasentila.fi Yli-ii
Keränen, Hanna-Leena 040-5966948 hanna-leena.keranen@firecape.fi Kainuu, Pohjois-Suomi
Kärnä, Kati 040-7335940 info@wanhanniskalanissikat.fi Rovaniemi
Limma, Sirpasirpa.limma@dnainternet.net Oulu
Manninen, Johanna 046-6837156 maiteliini@luukku.com Oulu
Matela, Saija saija.helkomaa@kotinet.com Raahe
Nivala, Venla 050-4010166 mustikka_kani@hotmail.com Nivala
Penttinen, Tiina penttinen.tiina@gmail.com Oulu
Tikkanen, Paula 046-811 5196 paula.tikkanen@norther.fi Rovaniemi
Turkka, Satu 040-553 6088satu.palovaara@hotmail.com Oulu
Törmänen, Tero tero.tormanen@me.com Rovaniemi
Vaari, Mari 050-5651317 vaarit@kotinet.com Alavieska
Vuollo-Uusisalmi, Päivi paivi.vuollo-uusisalmi@muonio.fi Kittilä