SRL

Kerro kaverille:

Alueranking

Rankingpistetaulukot löytyvät kilpailusäännöistä (KSI).

Alueranking 2016

päivitetty 1.3.2017

Esitys palkituista

Esteratsastus, seniorit
1. Loisa Tiina / Skatto Ki Ry 61,4
2. Lönnmark Kirsi / Lipsum Moët TR 38
3. Syvärinen Susanna / Rock Peyton Bolt POR 34,1

Esteratsastus, juniorit
1. Mattila Petra / Guinevere VARSA 49,5
2. Mattila Petra / Zdzislaw VARSA 44,5
3. Holm Pauliina / Sirtaki AuRaMa 38

Esteratsastus, poniratsastajat
1. Forsman Petra / Vunder SRC 35,4
2. Koivuniemi Sofia / Hoppenhof's Luuk VARSA 34
3. Mäkelä Wilma / Ottomar GKR 30,2

Kouluratsastus, seniorit
1. Ilola Marjaana / Knuutilan Hertta VARSA 72
2. Väntsi Heli / Horado VARSA 65
3. Törnroth-Koivuniemi Jeanne-Marie / Carlo KAURA 39
3. Ranta Tiina / Dopings Lu-SaR 39

Kouluratsastus, juniorit
1. Aarnio-Wihuri Camilla / Beautiful Samora SRS 21
2. Aarnio-Wihuri Camilla / W SRS 16
3. Saari Emilia Flaming / Valencia KAKE 15

Kouluratsastus, poniratsastajat
1. Hukkanen Olivia / Edenwoods Cassiopeia Cashel 24 SRS 39
2. Kesti Nelli / Inga van de Leeuwerkhoeve KAKE 33,5
3. Pirkola Veera / Herr Doktor VARSA 30

Kenttäratsastus, seniorit
1. Rosenberg Riina-Kaisa / Chancy Roi NR 11
2. Pitkäranta Julia / Luna VI MT-TEAM 6
3. Kiviniitty Ann-Niina / Wääksyn Denise VARSA 5

Kenttäratsastus, juniorit ja poniratsastajat
1. Herranen Kiara / Cordelette SRC 9,5
2. Huovinen Anni / Fangorn SRC 7
2. Siltakorpi Sami / Atego's Queen 2729 NR 7

Matkaratsastus, seniorit
1. Leinonen Maria-Katariina / Terbium MySeRa 11
2. Sandelin Anu-Maria / Sword Less ELRA 1
2. Keitaanpää Anne / Jätski Lu-SaR 1
2. Innala Heli / Filphus Wäst JolHy 1

Matkaratsastus, juniorit ja poniratsastajat
1. Töppärä Sara / Hypnoze JolHy 3
2. Nieminen Saana / GR Safeer DE ox VARSA 1

Valjakkoajo, hevosyksiköt
1 Kata Vuorinen / Kirkastus LitRa 10
1 Saana Hakala / Back's Miss Peti LoimURa 10
3 Riitta Tamminen / Adel MySeRa 7

Valjakkoajo, poniyksiköt
1 Hannu Kalalahti / Hessin Vihtori LoimURa 20
2 Päivi Valtonen / Emelia URAT 10
2 Vivian Roine / Junibackens Fia LoimURa 10
2 Annika Tamminen / Gnomas LoimURa 10

Alueranking 2015

päivitetty 26.2.2016

Esteratsastus, seniorit
1. Kiviranta Tomas / Gon Charles SRC 68,7 p.
2. Mäentausta Elisabeth / N-Goya MT-TEAM 49,5 p.
3. Loisa Tiina / Skatto Ki Ry 47,4 p.

Esteratsastus, juniorit
1. Mattila Petra / Zdzislaw VARSA 55,9 p.
2. Yrjövuori Jenna / R-Annabell 2569 KAKE 55 p.
3. Dalloz Lina / Ular K HSH 46,9 p.

Esteratsastus, poniratsukot
1. Kallio Felicia / Beltin KAKE 102,9 p.
2. Aarnio-Wihuri Jenny / Florian KAKE 74 p.
3. Engblom Jasmin / Zonia H SRC 67,5 p.

Kouluratsastus, seniorit
1. Wester Riikka / Maysun SRC 62 p.
2. Ulmonen Petra / Destination-R PARA 53 p.
3. Majakulma Anna-Mari / Voiveikko VARSA 42 p.

Kouluratsastus, juniorit
1. Hakanen Iida / Korlandos MERATA 32 p.
2. Saari Emilia / Flaming Valencia KAKE 30,5 p.
3. Nikkanen Joni / Kastaniegårdens Nemo SRS 19 p.

Kouluratsastus, poniratsukot
1. Mehtäjärvi Lilli-Roosa / Charly Brown II SRS 29,5 p.
2. Marttila Elli Lillevangs / Ember VARSA 11 p.
2. Pöntinen Melody / S.W. Summer Solstice KAKE 11 p.

Kenttäratsastus, seniorit
1. Lehtonen Lotta-Katariina / Knuutilan Veikko KMR 10 p.
2. Kiviniitty Ann-Niina / Foresters Clara F VARSA 7,5 p.
3. Andersson Erja / St Rachelina LITRA 3 p.

Kenttäratsastus, juniorit ja poniratsukot
1. Mattila Petra / Zdzislaw VARSA 4 p.
2. Mattila Petra / Lavilan Muru VARSA 3 p.
2. Hautamäki Leena / Dimmy 2807 PRRC 3 p.

Matkaratsastus, seniorit
1. Leinonen Maria-Katariina / Terbium MySeRa 8,5 p.
2. Kotkatvuori Anni / Ronaldo VARSA 7,5 p.
3. Salopää Hilla / Go Get'm Girl AHH 3 p.

Matkaratsastus, juniorit
1. Keitaanranta Vera / Triippops Phantom KAKE 5 p.
2. Töppärä Sara / Hypnoze JolHy 3 p.
2. Töppärä Sara / Azartas LT ox JolHy 3 p.

Valjakkoajo, ponivaljakot
1. Valtonen Päivi / Monte Carlo URAT 19 p.
2. Tamminen Annika / Gnomas LoimURa 17 p.
3. Valtonen Päivi / Pikku Otto URAT 10 p.
3. Tamminen Annika / Tähtiö LoimURa 10 p.
3. Valtonen Päivi / Kotimäen Tigeress URAT 10 p.

Valjakkoajo, hevosvaljakot
1. Kalalahti Leena / Judym LoimURa 22 p.
2. Järvelä Sanna / Teerisalo Karneval SRS 9 p.

Alueranking 2014

päivitetty 9.3.2015

PALKITUT PP

Esteratsastus, seniorit
1. Karhunen Anu / Czerepa VALKÜR 70 p.
2. Nurmi Pasi / Lady Lora KMR 45 p.
3. Mikkola Elli / Wanilla SRC 38 p.
Esteratsastus, seniorit

Esteratsastus, juniorit
1. Lehtilä Taru / Quick Dream Lu-SaR 66,5 p.
2. Mattila Petra / Zdzislaw VARSA 42,5 p.
3. Mäkipere Loviisa / Cavalli VARSA 40,5 p.
Esteratsastus, juniorit

Esteratsastus, poniratsukot
1. Oksanen Fanny / Melfoy SRS 36,1 p.
2. Mattila Petra / Gulliver III VARSA 29 p.
3. Herranen Kiara / Accino WE SRC 28,5 p.
Esteratsastus, poniratsukot

Kouluratsastus, seniorit
1. Kyläkorpi Anna / Beverstar SATURA 95 p.
2. Ilola Marjaana / Knuutilan Hertta VARSA 59,5 p.
3. Wester Riikka / Gigilou Gigiley-R SRC 58 p.
Kouluratsastus, seniorit

Kouluratsastus, juniorit
1. Aarnio-Wihuri Camilla / Westside KAKE 45 p.
2. Aarnio-Wihuri Camilla / First Hit v.h. Bloemenhof KAKE 26 p.
3. Vilander Sini / RH Pasifico Lu-SaR 22,5 p.
Kouluratsastus, juniorit

Kouluratsastus, poniratsukot
1. Aarnio-Wihuri Camilla / Reitland's Du nur Du B KAKE 23 p.
2. Pekonniemi Iiris / Die Wilde Dreizehn SRS 17 p.
3. Jokinen Nenna / Kranichhof's Chaila VARSA 15,5 p.
Kouluratsastus, poniratsukot

Kenttäratsastus, seniorit
1. Kiviniitty Ann-Niina / Ramina KHR VARSA 19 p.
2. Palomäki Petra / Ufano Lu-SaR 12 p.
3. Lyyra Iiris / Lowhill Bingo TS Ratu 8 p.
3. Laaksonen Esti / Flaming Ergalad 1876 TS Ratu 8 p.
3. Haijanen Sari / Mirakel TS Ratu 8 p.
3. Kajantola Taru / Zonata DR Team 8 p.
Kenttäratsastus, seniorit

Kenttäratsastus, juniorit
1. Setälä Karoliina / Chinoux Z 2855 VARSA 31 p.
2. Kuru Ida / Piccola Peste TS Ratu 14 p.
3. Riikonen Milla / Herbi POR 12 p.
Kenttäratsastus, juniorit

Kenttäratsastus, poniratsukot
1. Mattila Petra / Gulliver III VARSA 11 p.
1. Karvinen Neea / Oestbos Todo TS Ratu 11 p.
3. Kallioinen Ida / Elounelma URAT 8 p.
Kenttäratsastus, poniratsukot

Valjakkoajo
1. Valtonen Päivi / Aarteen Viuhti URAT 29 p.
2. Tamminen Riitta / Adel Mysera 20 p.
3. Joronen Essi / Evelien K SRS 19 p.
3. Kalalahti Leena / Judym LoimURa 19 p.
3. Rinne Laura / Tahiti's Vanilla Anemone URAT 19 p.
Valjakkoajo

Matkaratsastus
1. Keitaanranta Vera /Triippops Phantom TS Ratu 27 p.

Alueranking 2013

Palkitut PP

Seniorit
1. Karhunen Anu / Czerepa VALKÜR 65 p.
2. Sivusalo Sanna / Pasats RaRa 57 p.
3. Haarala Suvi / Pia's Balou KAKE 50,8 p.
Kokonaistulokset seniorit

Juniorit
1. Setälä Karoliina / Chinoux Z VARSA 70,5 p.
2. Hörkkö Ida-Mari / Well Done Candy RR 67,7 p.
3. Kaira Miinaliisa / Lorette R TS Ratu 52,3 p.
Kokonaistulokset juniorit

Poniratsukot
1. Leskinen Eetu / Celeste II RR 60,8 p.
2. Karvinen Neea / Tullibards Piaf TS Ratu 38,5 p.
3. Aarnio-Wihuri Jenny / Banja KAKE 32,3 p.
Kokonaistulokset poniratsukot

Alueranking 2012

(päivitetty 14.2.2013 ja ponien osalta 6.5.2013)

Seniorit
1. Sivusalo Sanna / Pasats RaRa 98 p.
2. Sinisalo Lotta / Paramount TR 70 p.
3. Yli-Huhtala Maija / Cortina II VARSA 60,5 p.
Kokonaistulokset seniorit

Juniorit
1. Rissanen Jenna-Julia / Fata Morgana II 2465 TUR 84 p.
2. Säntti Åsa / Chapel Eastwood UR 56 p.
3. Rosenberg Sofia / Ma Cherie Larissa TUR 51 p.
Kokonaistulokset juniorit (korjattu 21.2.2013)

Poniratsukot
1. Aarnio-Wihuri Jenny / Banja KAKE 63 p.
2. Yrjövuori Jenna / Baklan KAKE 52,5 p.
3. Puustinen Helmi / Capparis VALKÜR 51,6 p.
Kokonaistulokset poniratsukot

Alueranking 2011

(päivitetty 7.2.2012)

Seniorit
1. Sivusalo Sanna / Pasats RaRa 86 p.
2. Retva Sanni / Athletica Z SRS 43 p.
3. Kaaresmaa Jenna / Eldehna PRRC 35 p.
Kokonaistulokset seniorit

Juniorit
1. Rissanen Jenna-Julia / Fata Morgana II 2465 MERATA 59,6 p.
2. Kaira Miinaliisa / Metaxa KAKE 50 p.
3. Jokinen Katrin / Caracas MT-TEAM 35 p.
Kokonaistulokset juniorit

Poniratsastajat
1. Tuliniemi Marjut / Midnight Moscan LRR 76,1 p.
2. Karvonen Linda / Casperos UR 74 p.
3. Lempiäinen Juulia / C-Anna KAKE 67 p.
Kokonaistulokset poniratsukot

Alueranking 2010

(päivitetty 18.2.2011)

Seniorit
1. Sivusalo Sanna / Pasats RaRa 111 p.
2. Kyläkorpi Anna / Beverstar SATURA 60 p.
3. Ilola Marjaana / Rosaly E VARSA 53 p.
Kokonaistulokset seniorit

Juniorit
1. Rissanen Jenna-Julia / Fata Morgana II MERATA 69,1 p.
2. Kaira Martta / Metaxa KAKE 47,7 p.
3. Isotalo Kiia / Gibsons KMR 39,8 p.
Kokonaistulokset juniorit

Poniratsukot
1. Tuliniemi Marjut / Midnight Moscan LRR 77,2 p.
2. Rautiainen Nita / Munsboro Cecily PERRA 56,9 p.
3. Lempiäinen Juulia / C-Anna KAKE 38 p.
Kokonaistulokset poniratsukot

Alueranking 2009

(päivitetty 16.2.2010)

Seniorit
1. Uusitalo Susanna / Urfe Bogibo TSR 60 p.
2. Ojala Lotta / My Queen Charlotte 1827 VARSA 59 p.
3. Lillkvist Magnus / Leif Ericsson PaRS 54 p.
(50kB) Kokonaistulokset seniorit

Juniorit
1. Sivusalo Sanna / Pasats RaRa 100 p.
2. Ilola Marjaana / Wainona VARSA 77 p.
3. Kaira Martta / Metaxa KAKE 74,7 p.
(40kB) Kokonaistulokset juniorit

Poniratsukot
1. Tuliniemi Marjut / Midnight Moscan LRR 119,4 p.
2. Prykäri Amanda / Nancy II Ki Ry 42,1 p.
3. Rautiainen Nita / Munsboro Cecily PERRA 39,8 p.
(38kB) Kokonaistulokset poniratsukot

Alueranking 2008

(päivitetty 17.2.2009)

Seniorit
1. Illukka Elina / Kinine Nld 1821, KAURA, 63 p.
2. Ulmonen Petra / Knuutilan Hertta, TSR, 52,5 p.
3. Lillkvist Magnus / Leif Ericsson, PaRS, 52 p.
(66kB) Kokonaistulokset seniorit

Juniorit
1. Silvennoinen Sanna / Puck, KAKE, 88,5 p.
2. Sivusalo Sanna / Pasats, RaRa, 55 p.
3. Naaranoja Laura / Nantane M, KAKE, 44 p.
(46kB) Kokonaistulokset juniorit

Poniratsukot
1. Karvonen Linda / Llanarth Earl Grey Gbr 16 W, Lu-SaR, 85 p.
2. Nieminen Rebekka / Silly Milly, KAKE, 45 p.
3. Engblom Julia / Jack Of Clubs, MERATA, 32,5 p.
(40kB) Kokonaistulokset poniratsukot

Alueranking 2007

(päivitetty 3.3.2008)

Seniorit
1 Lillkvist Magnus / Baguette 1998 PaRS 82 p.
2 Hägg Anna-Maija / Balt Hollywood MERATA 68 p.
3 Lillkvist Magnus / Mamona Swe 1689 PaRS 62 p.
(49kB) Seniorit

Juniorit
1 Sivusalo / Sanna Pasats RaRa 90 p.
2 Säntti Ida / Weinika UR 44 p.
3 Lautamäki Anna / Cirano Z TR 43,5 p.
(44kB) Juniorit

Poniratsukot
1 Kaira Miinaliisa / Hostess KAKE 52,5 p.
2 Lempiäinen Juulia / C-Anna KAKE 51,5 p.
3 Engblom Julia / Jack Of Clubs MERATA 44,5 p.
(35kB) Poniratsukot

Alueranking 2006

(päivitetty 21.2.2007)

Seniorit:
1 Lillkvist Magnus Baguette 1998 PaRS 149
2 Isaksson Sonja Aquasave Cleopatra PaRS 123
3 Lillkvist Magnus Mamona Swe 1689 PaRS 97

Juniorit:
1 Melkkilä Katriina Pedro VII MERATA 48
2 Lautamäki Anna Doster Z KMR 46
3 Heinonen Fanny Random SRS 36

Poniratsukot:
1 Brandt Susanna Chabanto SRS 72,5
1 Palin Pauliina Light Moon Westland 163 C LuRa 72,5
3 Melkkilä Katriina Domino Do MERATA 68,5

Tuloksiin on laskettu pisteet alueluokista koulu-, este- ja kenttäratsastus- sekä valjakkoajokilpailuista.