SRL

Kerro kaverille:

Seurajoukkuecup

Vuonna 2014 joukkuecupia ei kisata.

Seurajoukkuecup on avoin Lounais-Suomen alueen ratsastusseuroille ja niitä edustaville ratsukoille.

Seurajoukkuecupin säännöt löytyvät materiaalisalkusta.

Joukkuecupin lopputulokset2013
1. Turun Seudun Ratsastusurheilijat ry Joukkue 1 (Felicia Kallio / Munsboro Go West, Janita Eronen / Sedna, Ida Rautamaa / Elton IV, Salla Sipilä / Bijou Du Chateau 2345, Neea Karvinen / Tullibards Piaf, Molla Lehto / Heidbergs Nonshi)
2. Salon Ratsastusseura ry Joukkue 3 (Petra Forsman / Aadu, Anttoo Linnamaa / Biene, Nina Jokikokko / Lizings, Jenna Saarinen / Winona II, Tuukka Kahila / Uliosa E)
2. Ratsastusseura MT-Team ry (Pauliina Holm / Fraenkel, Eveliina Lahti / Neptunis, Elisabeth Mäentausta / N-Goya, Sara Ruohonen / Orsone, Nelli Sammalmaa / Baro)

Joukkueet palkitaan alueen kevään suunnittelukokouksessa.

2012

Osakilpailut:
1. 6.5. SRS Salo
(27.5. PoR Pori ei kisattu vähäisen ilmoittautujamäärän vuoksi)
2. 5.8. VARSA Huittinen
3. 19.8. KAKE Kaarina
4. 1.9. TR Turku
5. 13.10. KMR Lieto finaali

Lopputulokset (päivitetty 17.10.2012)
1. Salon Ratsastusseura ry Joukkue 1 (Wilma Haapanen / Jam Session, Malviina Merivirta / Quidamor, Saija Laakso / Akots II, Marielle Seligson / Red Nose, Jenna Kurppa / Tomm, Tiia Mentu / Daile) 83 p.
2. Turun Urheiluratsastajat ry Joukkue 1 (Sofia Rosenberg / Ma Cherie Larissa, Veera Sorri / Avenida, Jenna-Julia Rissanen / Fata Morgana II, Iiris Sorri / Sebastian V) 71 p.
3. Ratsastusseura Varsa ry Joukkue 1 (Olivia Harakka / Armani Boy, Sanna Salminen / Lanessa-T, Noora Turunen / Ryttergaardens Olivia, Saara Sahlman / Marotte, Anniina Ilola / Ashanti Lady) 70 p.
Joukkuecupin kokonaistilanne

2011

Joukkuecupin lopputulokset 2011 (joukkueeseen osallistuneet kaikissa osakilpailuissa)
1. Salon Ratsastusseura ry joukkue 1 (Sanni Retva / Athletica Z, Tomas Kiviranta / Laisve, Elena Merivirta / Quidamour, Tiia Mentu / Daile, Antti Linna / Cassiopeija, Malviina Merivirta / Ruts V)
2. Kaarinan Kenttäratsastajat ry joukkue 1 (Jenna Yrjövuori / Tolheksleane's Luckey, Ida Kuru / Falkors, Jenny Aarnio-Wihuri / Banja, Emilia Rintala / Daisy Dee, Julia Kinnunen / Irish Coffee II)

Finaalin kokonaistulokset