SRL

Kerro kaverille:

Yhteystiedot

Laskutus:
Laskutusosoitteet Huom. Lisää laskulle alueen nimi.

Ratsastajainliiton toimiston yhteystiedot

Aluekoordinaattorit

Emmi Kupiainen
gsm 045 122 5772, emmi.kupiainen@ratsastus.fi
Kilpailutoiminta

Sanna Sassi
gsm 040 553 7513, sanna.sassi@ratsastus.fi
Seura- ja harrastetoiminta, jäsenyysasiat

Aluejaosto 2016

Aluejaoston valitsevat kahdeksi vuodeksi kerrallaan alueen jäsenet (ratsastusseurat ja SRL:n jäsentallit) alueen syyskokouksessa. Kaikilla jaoston jäsenillä on omat vastuualueensa, jota he hoitavat. Aluetoiminnan ohjesääntö materiaalisalkussa.

Puheenjohtaja, seura- ja harrastevastaava, harrastetiimi, koulutukset,alueen facebook, talous
Kirsi Siivonen
044 342 4888
siivonen.kirsi@gmail.com

Varapuheenjohtaja, kenttäratsastuksen lajivastaava
Juha Säntti

040 510 3644
chapel@kolumbus.fi

Kokoussihteeri, harrastetiimi, SETAP-edustaja, kenttävalmennukset, keppihevoset
Ulla Tamminen

040 731 3648
ulla.tamminen@gmail.com

Palkintovastaava
Tupuna Kangas-Männistö
040 707 7720
finsuvi@aol.com

Este- ja kouluratsastuksen aluevalmennukset, kilpailuvastaava, cup-pisteiden lasku ja ranking, kenttäkutsujen julkaisu
Leena Palojärvi
040 724 1539
leena.palojarvi@salonratsastusseura.fi

Kouluratsastuksen lajivastaava
Hanna Rinta-Opas
040-7181427
hanna.rintaopas@gmail.com

Koulutus, harrastetiimi, facebook
Mervi Jaakola
050 547 2967
mervi.jaakola@gmail.com

Esteratsastuksen lajivastaava, estekilpailujen ratapiirrosten tarkastus (muistakaa ilmoittaa myös kentän koko!)
Tomas Kiviranta
044 212 3093
tomas@tomaskiviranta.com

Nuorisovastaava, harrastetiimi
Eliisa Merivirta
045 110 9369
eliisameri@gmail.com

Jaoston ulkopuolelta:

Matkaratsastuksen lajivastaava
Minna Oksanen
050 3060634
minna.o70@gmail.com.

Lännenratsastuksen lajivastaava
Marika Almgren-Haikarainen
040-7208822
marika.almgren@gmail.com

Este- ja kouluratsastuksen kilpailukutsujen tarkistus ja julkaisu
Venla Väätänen
02 242 3676 (koti), 0500 520 900
venla.vaatanen@pp.inet.fi

Kenttäratsastuksen kilpailukutsujen tarkistus
Kalle Nykänen
040 574 9787
kallenykanen@suomi24.fi

Vammaisratsastus
Terhi Hemmilä
terhi.hemmila@lailanet.fi

Valjakkoajon lajivastaava
Leena Kalalahti
040 861 8806
loimihaka@loimihaka.fi

Ahvenanmaan yhteyshenkilö
Nan Björklöf
nan.bjorklof@gmail.com
+358401928138

ATU-ajanottolaitteiden vuokraus
Dan Björklöf
ajatec@gmail.com, 040 7351702

Lounais-Suomen alueen kouluratsastuskomitea: Minna Kauppinen, Kalle Nykänen, Hanna Rinta-Opas

Lounais-Suomen alueen sääntökomitea: Aisa Aarnio-Wihuri, Dan Björklöf, Tomas Kiviranta, Leena Palojärvi, Ulla Tamminen, Venla Väätänen

Alueen tilinumero
FI81 3636 3010 7182 37
BIC TAPIFI22
Huomioikaa, että mm. alueen järjestämiin koulutuksiin ilmoittaudutaan Tapahtumahallinnan kautta (linkit kutsuissa) ja ne maksetaan aina järjestelmästä saatavalla laskulla laskussa olevalle SRL:n tilille. Koulutuksia, aluevalmennuksia tms. ei saa maksaa alueen tilille ilman laskun tietoja.