SRL

Suomen edustajat ratsastuksen MM-kilpailut,
Normandia, Ranska 25.8.-7.9.2014

Kouluratsastus
Joukkue, neljä ratsukkoa
Stella Hagelstam – Chopin III, varalla Soraya II
Mikaela Lindh – Skovlunds Más Guapo
Eevamaria Porthan-Brodell – Solos Lacan
Terhi Stegars – Axis TSF
Joukkueenjohtaja Elisabet Ehrnrooth, valmentaja Emilie Faurie, Iso-Britannia

Esteratsastus
Joukkueessa / kilpailussa neljä ratsukkoa, nimetään paikan päällä
Kaarlo Kovács – Agropoint Cassius
Anna-Julia Kontio - Fardon
Satu Liukkonen – Celestine
Maiju Mallat – Armani The Gun
Jessica Timgren - Vaillant
- varalla Henri Kovács - Lennox Luis
Joukkueenjohtaja ja valmentaja Hervé Godignon, Ranska

Kenttäratsastus
Elmo Jankari - Duchess Désirée
Sanna Siltakorpi - Lucky Accord
Joukkueenjohtaja Piia Pantsu, valmentaja Frank Ostholt, Saksa

Vammaisratsastus
Katja Karjalainen - Woikoski Double U, ryhmä 1b
Joukkueenjohtaja ja valmentaja Janne Bergh

Lännenratsastus, reining
Joukkueessa neljä ratsastajaa, lisiksi kaksi henkilökohtaiseen kilpailuun. Joukkue nimetään paikan päällä.
Maria Astikainen - Chic Ruf Enterprise
Siri Haanpää – BA Shining Hickory
Maria Mustonen - Shezdunitthehardway
Pete Perkiö – Smart Spookster
Teija Pietilä - Remidoc
Kari Vepsä – Custom Slidetracks
Joukkueenjohtaja Seppo Perkiö, valmentaja Nico Hörmann, Saksa

Muu joukkue
Chef d Mission Aki Ylänne
Assistant Chef d´Mission ja psyykkinen valmennus Mia Stellberg
Eläinlääkäri este-, koulu- ja vammaisratsastus: Arie Hoogendoorn ja Jan Greeve, Hollanti
Eläinlääkäri reining: Veera Kurenlahti
Eläinlääkäri kenttäratsastus: Michael Siebert, Saksa
Hieronta ja fysioterapia: Tuula Pursiainen ja Patricia Hirn
MM-kilpailuihin nimetyt suomalaisratsukot

Kerro kaverille:

ALLTECH FEI WORLD EQUESTRIAN GAMES 2014
NORMANDIASSA, RANSKASSA

Tarkempi aikaohjelma kunkin lajin kohdalla
sekä kisajärjestäjän sivuilla: LINKKI

Viikko 1

23.8. Avajaiset klo 20.30 D'Ornano Stadium
Kilpailijoiden paraati, 3D efektejä, yli 100 hevosta, 300 artistia, 20.000 katsojaa...

25.-29.8. Kouluratsastus D'Ornano Stadium
Ma 25.8. Joukkue- ja henkilökohtainen kilpailu, Grand Prix, ryhmät 1 & 2
Ti 26.8. Joukkue- ja henkilökohtainen kilpailu, Grand Prix, ryhmät 3 & 4, joukkuemitalit
Ke 27.8. Henkilökohtainen kilpailu, Grand Prix Special, 30 parasta joukkuekilpailusta, henkilökohtaiset mitalit
Pe 29.8. Henkilökohtainen kilpailu, Grand Prix vapaaohjelma musiikilla, 15 parasta gp specialista, henkilökohtaiset mitalit

25.-30.8. Reining Caen Exhibition Center
Ma 25.8. Joukkuekilpailu 1. päivä
Ti 26.8. Joukkuekilpailu 2. päivä, joukkuemitalit
To 28.8. 2. henkilökohtainen karsintakilpailu, joukkuekilpailun sijoilta 16-35, 5 parasta jatkaa henkilökohtaiseen finaaliin
La 30.8. Henkilökohtainen finaali, henkilökohtaiset mitalit, 15 joukkuekilpailun parasta ja viisi 2. henkilökohtaisen kilpailun parasta

25.-29.8. Vammaisratsastus La Prairie racecourse
Ma 25.8. Joukkueohjelma, ryhmät 2 ja 1b
Ti 26.8. Joukkueohjelma, ryhmät 4, 3 ja 1a
Ke 27.8. Henkilökohtainen ohjelma, ryhmät 2 ja 1b, joukkuemitalit ja henkilökohtaiset mitalit
To 28.8. Henkilökohtainen ohjelma, ryhmät 4, 3 ja 1a, joukkuemitalit ja henkilökohtaiset mitalit
Pe 29.8. Henkilökohtainen vapaaohjelma musiikilla, ryhmät 2, 1a, 1b, 3 ja 4, henkilökohtaiset mitalit

28.-31.8. Kenttäratsastus Le Pin National Stud ja D'Ornano Stadium
To 28.8. Koulukoe, ryhmät 1 & 2, Le Pin National Stud
Pe 29.8. Koulukoe, ryhmät 3 & 4, Le Pin National Stud
La 30.8. Maastokoe, Le Pin National Stud
Su 31.8. Rataestekoe, D'Ornano Stadium, joukkuemitalit ja henkilökohtaiset mitalit

Viikko 2

2.-7.9. Esteratsastus D'Ornano Stadium
Ti 2.9. Joukkue- ja henkilökohtainen kilpailu, 1. kilpailu, aikaratsastus
Ke 3.9. Joukkue- ja henkilökohtainen kilpailu, 2. kilpailu, 1. kierros
To 4.9. Joukkue- ja henkilökohtainen kilpailu, 2. kilpailu, 2. kierros, 10 parasta joukkuetta 1. kierrokselta, joukkuemitalit
La 6.9. Henkilökohtainen kilpailu, 3. kilpailu, 30 parasta aiemmista kilpailuista, A & B kierros
Su 7.9. Henkilökohtainen finaali, neljä parasta, henkilökohtaiset mitalit
Su 7.9. Päättäjäiset

2.-5.9. Vikellys Zénith
Ti 2.9. Joukkuevikellys, Perusliikkeet / Yksinvikellys, naiset & miehet, Perusliikkeet
Ke 3.9. Joukkuevikellys, Vapaaohjelma, 1. kilpailu / Yksinvikellys naiset & miehet, Vapaaohjelma, 1. kilpailu
To 4.9. Yksinvikellys naiset & miehet, Tekninen ohjelma / Parivikellys, Vapaaohjelma, 1. kilpailu
Pe 5.9. Parivikellys, finaali / Yksinvikellys naiset & miehet, finaali / Joukkuekilpailu, finaali

4.-7.9. Valjakkoajo La Prairie racecourse
To 4.9. Koulukoe, ryhmät 1 & 2
Pe 5.9. Koulukoe, ryhmät 3 & 4
La 6.9. Maratonkoe
Su 7.9. Tarkkuuskoe, henkilökohtaiset mitalit