SRL

Kerro kaverille:

Esteratsastuksen aluevalmennus


Valmentajana Marja ”Tytteli” Tetri-Rantanen

Valmennusvastaava Eva Sandbäck-Pajunoja
puh. 040 532 3157
sposti eva.sandback1(at)gmail.com

Valmennuksien ajankohdat löytyvät Kipan valmennuskalenterista LINKKI

Emma Tuominen ja Vandal

Kuvassa Emma Tuominen ja Vandal

HÄME 2017-18, päivitetty 31.1.2018

A-RENGAS
Sanna Backlund ja Marina Ehnrooth

Nuoret
Wilma Heikkinen- Barco M
Janina Kvarnström- Hyper Panda ja Volovent du Veret
Roosa Rajamäki- Scapa D'Airsain

juniorit
Aura Vasama- Zidane ja Baroness VI

lapset
Daniela Simola- Mousko du Buisson Z

ponit
Sofia Saarinen- Cotton Socks
Elli Salomäki- Tullibards Piaff
Matias Ventelä- Penure Lad
Janina Keinänen- Flying Expectations

B-RENGAS
Marja Tetri-Rantanen

Nuoret
Iina Karhinen- Felicia ja Wayro W
Sani Halonen- Fenix Royal Zahlee (nuori hevonen)
Karoliina Ahlblom- Funkel Chakira

Juniorit
Saara Kauppi- Alisma de W ja Everest A-rengas seurattava
Mira Rantanen- Warnaba L Z
Matias Ventelä- For Love
Janina Keinänen- Graal ja Cixi A-rengas seurattava
Matilda Maccelli- Cassini-G
Matilda Rentto- Arella

Lapset

Ponit
Nella Mäyrä- Turfhorst Royal Rose ja Oilean Carna A-rengas seurattava
Ella Orusmaa- Casanova A-rengas seurattava
Daniela Simola- Javanais vd Bakkershoeve A-rengas seurattava
Ursula Vuorio- Hegoir A-rengas seurattava
Matilda Maccelli- Feigf Fern A-rengas seurattava
Iida Anttila- Twister V
Mimosa Koivisto- Top Tina
Laura-Linnea Nyblom- Haversteins Rosanna

B-KEHITYS
Marja Tetri-Rantanen

Juniorit
Reetta Ahtila- Ikke van Het Bloemenhof
Sarita Suckman- Sweet Karamel
Matilda Hakala- Sokjaer's Caesar
Anna Leinonen- El Paso MVH
Miina-Maija Mikkola- Uliosa E
Riia Salo- Coletta
Mette Suolammi- Martell
Maria Sytelä- Antonie
Ella Orusmaa- Daywalker
Sonja Lindholm- Damingo V/D Dingenshof
Saara Hämäläinen- Fay of Avalon

Ponit
Helmi Heikkinen- Fuzzydice
Erika Kivimäki- Herr Herman
Manta Koivisto- Aquatini Ruzh
Anselmi Laiho- Candyman Joy
Nette Palmen- High Suprise R
Katri Pokela- Rayessi
Linda Keinänen- Lilly Marleen
Peppilotta Keinänen- Flaming Marbella
Viivi Särkijärvi- Moskiito
Venla Suoraniemi - Parkroe Henry ja Vita.

KATSASTETAAN

Ponit
Ulrika Rautiainen- Gulliver III

MUUT
(U25) Lotta Lampinen- Pierrefee van Dark -> jos tilaa leireillä niin mukaan.
(S) Hanna Sairanen- Musta Magia -> jos tilaa leireillä niin mukaan.
(S) Tinja Pärnänen- Egbert von Tien-> jos tilaa leireillä niin mukaan.
(Jun) Elmo Laiho- Elsa's Isabelle
(poni) Elmo Laiho- Ewan Stone

Sitoutuminen aluevalmennukseen ja pakkasrajat
Valmennuksesta voi olla pois eläinlääkärin tai lääkärin todistuksella ja mikäli asiasta on sovittu lajivastaavan ja valmentajan kanssa.
Pakkasrajat: kylmät maneesit -15C. Lämpimissä maneeseissa ei ole pakkasrajaa (päätetty SRL Hämeen hallituksen kokouksessa 8/2012 ). Hakemalla aluevalmennukseen sitoudut valmennuksiin.

Valmennus on osa liittovalmennusta. Hämeen aluevalmennukseen ovat tervetulleita myös nuoret ja senioriratsastajat, sekä nuoret hevoset. Valmennusryhmät pyritään muodostamaan toiveiden ja tasojen mukaan. Etusija on kuitenkin poni- ja junioriratsukoilla.

Lue erityisen tarkkaan KIPAn valmennuskutsun erityismääräykset.

Tutustu Aluevalmennusoppaaseen

Vuosi 2016 - 2017

Päivitetty 07.02.2017

A-RENGAS ja A-KEHITYS (Marina Ehnrooth/Sanna Backlund)
poniratsastajat
Janina Keinänen- Flying Expectations
Elli Untola- Banks Cadeau
Elli Salomäki- Tullibards Piaff
Sarita Suckman- FBI Kassarist
Felicia Kallio- Beltin

lapsiratsastajat
Janina Keinänen- Olivia El Walve
Aura Vasama- Zidane VDL

juniorit
Felicia Kallio- S Cloud
Mira Rantanen- Warnaba LZ
Nette Ivars- Gezebelle lt-Z

nuoret
Wilma Heikkinen- Barco M, Diamond O.T Lowlands Z
Rosa Mäkelä- Cristal
Roosa Rajamäki- Scapa Dàirsain, Pimiento de la Violle

U25
Linda Palin- Tricolore 111 Z, Top Gear 111 Z

Katsastetaan aluekatsastusten yhteydessä
Pauliina Holm- LRK Beckham

Katsastettu
Iina Karhinen- Wayro W->MJ katsastuksiin
Ilona Mäkipere- Samantha, Chiva->MJ katsastuksiin

Katsastetaan aluekatsastusten yhteydessä:
HOLM PAULIINA LRK Beckham
B-rengas (Marja Tetri Rantanen)
MJ-katsastuksiin 3. - 4.12.
poniratsastajat:
Rentto Matilda Boyne Ashanti
SALOMÄKI ELLI Tullibards Piaf
SUCKMAN SARITA FBI Kassarist
juniorit:
IVARS NETTE Gezebelle LT-Z
MÄKIPERE ILONA Chiva
RANTANEN MIRA Warnaba L Z
B-rengas
RENTTO MATILDA Boyne Ashanti
RANTANEN IINA Soloman
KIVISTÖ KAISLA Jingelbel van de Delthoeve
LAMBERG LOTTA Aquastory'An
MATTILA PETRA Guinevere, Emerald
nuoret:
KARHINEN IINA Wayro W
B-kehitys
poniratsastajat:
AHTILA REETTA Petit Pascal
HÄMÄLÄINEN ULRIKA Gulliver III
KEINÄNEN LINDA Southernfields El Nona
KEINÄNEN PEPPILOTTA Karandasj
NYBLOM LAURA-LINNEA Haverstein's Rosanna
PALMEN NETTE High Surprise R
RANTANEN IINA
Peasant Liquor
SAARINEN SOFIA Jedidjan Clemens 24W
SAARINEN SOFIA Maizie
SILENIUS JOSEFINA Vinhatuulen Angelina
TIKKANEN TIIA-MARIA cloonhill girl
juniorit:
HAKALA MATILDA Sokjaer´s Caesar
HALONEN SANI Fenix Royal Zahlee
Hämäläinen Saara Fay of Avalon
MIKKOLA IIDA Uliosa E
NYBLOM ELLEN Cuba Libre van Beansweyer
SETÄLÄ PINJA Cameja
SUCKMAN SARITA Sweet Karamel
SUOLAMMI METTE Martell xx
U25:
LAMPINEN LOTTA Pierrefee van Darc
Seniorit:
SAIRANEN HANNA Musta Magia
katsastettavat, uudet:
RANTANEN IINA Peasant Liquor