SRL

Kerro kaverille:

Alueranking

Rankingpistetaulukot löytyvät kilpailusäännöistä (KSI).

2014

Esteratsastus
Seniori Minna Hore, WinWin
Nuori Ida Hoskari, LuR
Juniori Wilma Heikkinen, LidRid
Poni Ronja Vekki, WinWin

Kouluratsastus
Seniori Laura Sassi, LidRid
Nuori Salla Sipilä, JoRa
Juniori Jenni Visuri, WinWin
Poni Nea Ponkala, MELARA

Kenttäratsastus
Seniori Niina Hotakainen, OR
Juniori Sofia Ahtinen, WinWin

Rankingin paras esteratsu: Charlie Brown, om. Tarja Kukkola
Rankingin paras kouluratsu: Streamside so Dear, om. Marja Hoikkala ja Elmina, om. Satu Peltomäki
Rankingin paras kenttäratsu: Quanita, om. Niina Hotakainen

2013

ESTERANKING:
Seniori Minna Hore, Ratsastusseura WinWin
Nuori Jenna Eeronheimo, Ratsastusseura ORK
Juniori Wilma Heikkinen, LidRid Team
Poni Ida-Lotta Nousiainen, LidRid Team

KOULURANKING:
Seniori Jonna Koukkari, Oulun Ratsastajat
Nuori Assi-Jutta Kuusela, Oulun Ratsastajat
Juniori Nea Ponkala, Meri-Lapin Ratsastajat

KENTTÄRANKING:
Seniori Elina Jääskeläinen, Kajaanin Ratsastusseura
Nuori Sallamaari Koivisto, Iin Hevosharrastajat
Juniori Paju Tuuri, Oulun Ratsastajat
Sofia Ahtinen, Ratsastusseura WinWin

2012

ESTERANKING:
Seniori: Päivi Granat MeLaRa
Nuori: Sonja Mäkelä ORK
Juniorii: Jenna Eeronheimo ORK
Poniratsastaja: Sini Kanto MeLaRa

KOULURANKING:
Seniori: Laura Sassi OR
Nuori: Sini Kekki LUR
Juniori: Ella Perälä O-Ri
Poniratsastaja: Sofia Ahtinen Win Win

KENTTÄRANKING:
Seniori: Susanne Orelma-Törmänen OR
Nuori: Maija Mustola RANRAT
Juniori: Alma Raukovaara OR

2010

Esteratsastus

Seniorit
1. Lantto Henna Anneli RT 103
2. Voho Annika Piritta PRT 75
3. Juntunen Suvi KRS 61,8
Kokonaistulokset

Juniorit
1. Määttä Suvi Pauliina KRS 95,5
2. Hoskari Ida LUR 77,8
3. Kumpulainen Sara ORK 43,5
Kokonaistulokset

Poniratsastajat
1. Kanto Tiia MELARA 48,4
2. Sassi-Päkkilä Liisa M-Ra 47
3. Rantanen Petra Ken98 22,5
Kokonaistulokset

Kouluratsastus

Seniorit
1. Hietala Henna MELARA 56
2. Kortelainen Tero VuoRat 45
3. Vaalamo Pia OR 37
Kokonaistulokset

Juniorit
1. Saarela Iisa OR 24
2. Kostamovaara Iida RoUr 12
2. Perälä Ella O-RI 12
Kokonaistulokset

Poniratsastajat
1. Haipus Roosa-Maria Bonaza Win Win 10
2. Niskala Mirka Mary II IIHA 4
3. Iinatti Eerika Dorie OR 2
Kokonaistulokset

Kenttäratsastus

Seniorit
1. Pyykkönen Saara SORASET 12
1. Ruottinen Ulla ORK 12
3. Kettukangas Henna RANRAT 8
3. Nori Maria LIDRID 8
3. Wickström Henrik ORK 8
Kokonaistulokset

Juniorit
1. Iinatti Eerika OR 12
2. Niemi Eeva Kaarina OR 4
3. Heiskanen Juuli M-Ra 1
Kokonaistulokset

2009

Esteratsastus

Seniorit
1. Lantto Henna URA 93 p.
2. Lidström Pia LIDRID 79 p.
3. Heikkilä Julia ORK 62 p.

Juniorit
1. Hoskari Ida LUR 65 p.
2. Kesti Ida-Maria MELARA 53 p.
3. Perttunen Eeva LIDRID 51,5 p.

Poniratsastajat
1. Kanto Tiia MELARA 25 p.
2. Taskila Minna-Maria RoUr 17,9 p.
3. Rantanen Petra Ken98 9 p.
3. Pentikäinen Maria ORK 9 p.

Kouluratsastus

Seniorit
1. Pajari Katariina MELARA 66 p.
2. Riihijärvi Johanna ABC 54 p.
3. Sassi Laura ABC 48 p.

Juniorit
1. Kesti Ida-Maria MELARA 17 p.
2. Piippo Jenna PRT 11 p.
3. Takalahti Anni OR 10 p.

Poniratsukot
ei ratsastajia

Kenttäratsastus

Seniorit
1. Nori Maria LIDRID 15 p.
2. Ruottinen Ulla ORK 11 p.
3. Vesa Taina LIDRID 10 p.
3. Airaksinen Anna LIDRID 10 p.

Juniorit
1. Niemi Eeva OR 7 p.
2. Heiskanen Juuli M-Ra 2 p.
3. Romppainen Roosa-Maria SORASET 1 p.
3. Raappana Viivi Ken98 1 p.
3. Kuusela Jutta Ken98 1 p.

Poniratsukot
ei ratsastajia

2007

Kouluratsatsus

poniratsastajat (vain yksi ratsastaja)
1 Kaarlenkaski Iris ABC 22 p.

juniorit
1 Juntunen Jenni SORASET 45,5 p.
2 Alasaarela Amanda Win Win 41,5 p.
3 Arola Sara KRS 21 p.

seniorit
1 Herlevi Sari KRS 42 p.
2 Pajari Katariina MELARA 40,5 p.
3 Koukkari Jonna OR 39 p.

Esteratsastus

poniratsastajat
1 Mäkelä Sonja ORK 28 p.
2 Orajärvi Anna-Elisa MELARA 19 p.
3 Broas Maaria RoUr 14 p.

juniorit
1 Mäkelä Sonja ORK 100 p.
2 Nevala Sara ORK 68,5 p.
3 Kylmänen Amanda ORK 50 p.

seniorit
1 Lidström Pia LIDRID 104 p.
2 Talvi-Pietarila Tenna OR 100 p.
3 Luomajoki Henna PRT 91,5 p.

Kenttäratsastus

juniorit (vain yksi ratsastaja)
1 Heikkinen Ronja OR 12 p.

seniorit
1 Aario Salla RANRAT 33 p.
2 Hynynen Tanja OR 18 p.
3 Wickström Henrik ORK 11 p.

Muissa lajeissa ei jaettu alueranking-pisteitä.