SRL

Kerro kaverille:

Suomen Ratsastajainliitto ry palvelee


RATSASTAJAINLIITON TOIMISTO

Ratsastajainliiton toimisto palvelee arkisin klo 9-16.

Käynti- ja postiosoite: Radiokatu 20, 00240 HELSINKI (Länsi-Pasila)
Vaihde: 09 2294 510, ratsastus@ratsastus.fi
Y-tunnus 0202272-1

Toimiston toimenkuvat on esitelty tarkemmin Suomen Ratsastajainliitto organisaatiossa
-materiaalissa.

Henkilökunnan yhteystiedot

Pääsihteeri
Fred Sundwall, fred.sundwall@ratsastus.fi
09 2294 5240, 0500 811 453
- Talous ja varainhankinta, hallinto ja edunvalvonta

Viestintä

Viestinnästä vastaa ajalla 26.6.-9.7. sekä 17.-30.7. Jutta Koivula

Sonja Holma, viestintäpäällikkö
sonja.holma@ratsastus.fi, 040 5600 225
- Mediapalvelut, tiedotus, viestintä

Jutta Koivula
jutta.koivula@ratsastus.fi, 040-716 0831
- Hippos-lehti, viestinnän back-up


Talous

Rantalainen Oy, Riikka Venho, talous@ratsastus.fi,
puhelinaika maanantaisin klo 9.00-15.00, puhelin 09 2294 5247

Laskutus
(vain myyntireskontra)
Sari Siltala
, sari.siltala@ratsastus.fi, 09 2294 5249

SPORT OFFICE


Aki Ylänne
, urheilujohtaja
aki.ylanne@ratsastus.fi, 09 2294 5241, 0500 517 690
- Kansainvälinen ja kotimaan kilpailutoiminta, urheiluasiat

Minttu Kuusisto
, kilpailuassistentti
minttu.kuusisto@ratsastus.fi, 09-2294 5250, 040-154 9554
- Kansainvälinen kilpailutoiminta, kilpailuluvat, rankingtilastot


Tuula Tella
, IT-päällikkö
tuula.tella@ratsastus.fi, 050-5228 622
- Kilpailu- ja internetjärjestelmät, neuvonta,
sarjakilpailuseuranta, koulutusjärjestelmä


Emmi Kupiainen, aluekoordinaattori
emmi.kupiainen@ratsastus.fi, 045 122 5772
- Aluepalvelut, kilpailuluvat, 1-2 tason kilpailutoiminta,
Talent Program, alueelliset koulutustapahtumat
ja toimihenkilökoulutukset


Jutta Koivula, lajikoordinaattori
jutta.koivula@ratsastus.fi, 040-7160 831
- Kansainväliset koulutukset, kenttäratsastus


KIlpailulaitteistot
(ostopalveluna)
T:mi Hallahuhta / Kari Tuominen,
myynti@hallahuhta.fi, 0500-470 392,
Hallahuhdantie 123, 05720 Hyvinkää



Maajoukkuevalmentajat

(palkkiopohjalla, ei työsuhteessa)
- lisätietoa /
LINKKI

Eero Simojoki
Ypäjän Hevosopiston valmennuskeskushankkeen projektijohtaja
eero.simojoki@ratsastus.fi, 040 837 0371


SEURA- JA TALLIPALVELUT


Nina Kaipio
, seurapalveluiden linjapäällikkö
nina.kaipio@ratsastus.fi, 09 2294 5244, 040 1974 572
- Jäsen-, seura-, talli- ja aluepalvelut, hallinto,
yhdistystoiminta, vakuutuskysymykset,
seurakehittäminen, liikunta- ja hyvinvointi,
Reilu Peli ja tasa-arvo


Sari Siltala, seurapalveluassistentti
sari.siltala@ratsastus.fi, 09 2294 5249
- Jäsen- ja seurapalvelut, Green Card -vakuutukset,
toimihenkilörekisterit, merkkisuoritusten rekisteröinti


Minna Peltonen, tallitoiminnan kehittäjä
(30 h/vko),
toimistolla ma-to
minna.peltonen@ratsastus.fi, 09 2294 5248, 0400 231 662
- Ratsastus- ja yrittäjäpalvelut, talli- ja
merkkijärjestelmän uudistus, hevosalan koulutus


Sanna Sassi,
lasten ja nuorten toiminnan koordinaattori
sanna.sassi@ratsastus.fi, 040 553 7513
- Lapset ja nuoret, aluepalvelut, harrastetoiminnan koulutukset,
hevostaidot


Hanna Talvitie
, vammaisratsastuskoordinaattori
puhelinpäivystys ke klo 12-18 (työaika 15 h/vko)
hanna.talvitie@ratsastus.fi, 040 507 8873
- Kotimaan vammaisratsastus


TALLINEUVOJAT
(ostopalveluna)

Rosali Kivitie, tallineuvoja, Forssa
rosali.kivitie@ratsastus.fi, 0400 386 647

Tero Kortelainen, tallineuvoja, Liperi
tero.kortelainen@ratsastus.fi, 040 741 4978

Antti Heikkilä, tallineuvoja, Laatutalliauditoinnit, Joensuu
antti.heikkila@ratsastus.fi, 040 5294 975

HIPPOS-LEHTI

Julkaisija Suomen Ratsastajainliitto ry
Kustantaja RideMedia Oy

Toimitus
Päätoimittaja Jutta Koivula, jutta.koivula@ratsastus.fi, 040-716 0831

Ilmoitusmyynti ja markkinointi
Lasse Kankaanpää, lasse.kankaanpaa@ridemedia.fi, 045 899 9929

Aineisto-ohje

Ilmoitussihteeri: Virpi Hyökki
Puh. (09) 8789 2400 virpi.hyokki@ridemedia.fi
Digitaalinen aineisto: aineistot@ridemedia.fi

Kustantaja RideMedia Oy

Toimitusjohtaja Jukka Helminen
jukka.helminen@ridemedia.fi
, (09) 8789 2400

Yksityistilaukset:

tilaukset@ridemedia.fi