SRL

Kerro kaverille:
12.10.2017


Juulia Jyläs - Finishing Touch Wareslage, EM-radalla Göteborgissa 2017, kuva SRL Hanna Heinonen.

Helsinki International Horse Show’n ratsastajalistat 2017

Listauksessa mainittu ratsastajan kotipaikka ja edustama seura, seurojen kotipaikat LINKISTÄ.
Päivitykset ja muutokset listoihin mahdollisia.

Suomalaisedustajat kansainvälisissä luokissa

Esteratsastus, CSI5*-W, maailmancup-taso
Juulia Jyläs - Finishing Touch Wareslage, Courage T Z, Copain Z, asuinpaikka Alankomaat, edustaa helsinkiläistä seuraa Tuomarinkylän Ratsastajat

Muut kansainväliset esteluokat
Sanna Backlund - Wilhelmina, Janakkala, Hattel Riders
Marina Ehrnrooth - Cat Wiesle Z, Evli Ellington, Helsinki, Vitträskin Ratsastajat
Susanna Granroth – Anatevka, Baccara, Korpilahti ja Janakkala, Hattel Riders
Janna Jensen – Bleu Lady, Somero, Hattel Riders
Emma Tallberg – Arven, Dolce Vita Crosby, Helsinki, Ratsastusseura Team Nissala

Kouluratsastus CDI3*
Peggy Högsten – Lord of Lennox, Espoo, Helsingin Ratsastajat
Kira Kanerva – Dorazio, Hyvinkää, Hyvinkään Urheiluratsastajat
Maria Pyykönen - Zelle, Hyvinkää, Ratsastusseura Equus
Mia von Schantz – Zalzatime (Zatal FEIn rekisterissä), Espoo, Lohjan Ratsastajat

Kansainväliset ratsastajalistat: Esteratsastus / Kouluratsastus

Kansalliset luokat kouluratsastus

Kouluratsastuksen LähiTapiola Small Tour finalistit 2017
1) Emma Tuominen – Vandal, Hyvinkää, Kytäjän Ratsastajat
2) Katariina Wolin – Mallendina, Sipoo, Helsingin Ratsastajat
3) Johanna Riihijärvi – Lloyd, Oulu, Abc Ratsastajat
4) Pilvi Tuominen- G-Renzo, Forssa, Tammelan Ratsastajat
5) Sara Maattola-Lindholm – Sambaya, Kauniainen, Ratsastusseura Dc

Kansalliset luokat esteratsastus

Finnish Open -luokat
Venla Keränen - Dorette B, Claire II, Tuusula, Husön Ratsastajat
Sonja Mäkelä - Cissy, Oulu, Ratsastusseura Ork
Johanna Talvio - Chelsea, Kirkkonummi, Cool Riders
Nita Raiskio - Dolanda, Hämeenkyrö, Tampereen Ratsastusseura
Ilona Mäkipere - Goombay Dancer, Eura, Ratsastusseura Varsa
Jenna Yrjövuori - Graal, Kaarina, Kaarinan Kenttäratsastajat
Maria Aminoff - Dandy Blue B, Helsinki, Cool Riders
John Antell – Denzel, Sipoo, Husön Ratsastajat
Iisa Huttula – Casquetta, Helsinki, Nika Team
Maria Isolauri - Upona Z, Helsinki, Nurmijärven Ratsastajat
Salla Jokela – Survivor, Hämeenkyrö, Tallitiimi
Sophia Jurmo - Catalunya, Chiva, Espoo, Vitträskin Ratsastajat
Laura Patrikainen - Lucky Luck, Outokumpu, Pohjois-Karjalan Urheiluratsastajat
Essi-Lotta Rautiainen - Mallgards Contina, Savonlinna, Savonlinnan Ratsastajat
Valtteri Reilin - Carvallio HH, Helsinki, Riding Club Solbacka
Petra Söderman – Komet, , Maarianhamina, Ridklubben Sleipner
Marja Tetri-Rantanen – Prospect, Tampere, Tampereen Ratsastusseura
Marjut Tuliniemi – Urano, Eurajoki, Ratsastusseura Varsa
Anni Vilkko - Meadow Bug, Siuntio, Cool Riders
Antti Linna - Voltano, Spendrup L, Salo, Salon Ratsastusseura

Junior Tour
Åsa Peltola – Bernhard, Kouvola, Rabbelugnin Ratsastajat
Mira Rantanen - Warnaba L Z, Tampere, Tampereen Ratsastusseura
Anna Kankaansivu - Up To Date, Tampere, Tampereen Ratsastusseura
Alexandra Barthelaix – Carey, Lohja, Lohjan Ratsastajat
Reetta Sundberg – Carinja, Kotka, Etelä-Kymen Urheiluratsastajat
Anniina Ruotsalainen – Carenina, Oulu, Oulun Ratsastajat
Lida Haddas - Obora's Metaxa, Loviisa, Hl-Ryttarteam Lovisa
Kaia Loviisa Kink - Adorable Chabalito, EST
Julia Haikonen - King van Het Kruisblok, Teuva, Myrkyn Yksityisratsastajat
Hilja Viertola – Beaulita, Akaa, Tampereen Ratsastusseura
Ida-Lotta Nousiainen – Eneida, Ginast, Oulu, Lidrid-Team
Vilma Lappalainen – Chicolino, Espoo, Lounais-Espoon Ratsastajat
Sophia Kelly - Königs Kapris KS, GBR (asuinpaikka Espoo, edustaa Kyrkslätt Idrottsföreningiä)
Pipsa Koski - Ibiza van de Meerhoeve, Teuva, Myrkyn Yksityisratsastajat
Ada Ojanpää - Lucky Lili, Espoo, Kyrkslätt Idrottsförening
Vivi Lakovaara - Don-Diego, Oulu, Ratsastusseura Ork
Aurora Lalu - Mungsboro Bullseye, Espoo, Punametsän Ratsastajat
Nelly Repo - Auckland, Savonlinna, Savonlinnan Ratsastajat
Sessi Skutnabb - Handel’s Kosmos, Kirkkonummi, Suomen Kenttäratsastusseura
Annika Arolainen - Coruno, Hyvinkää, Hyvinkään Urheiluratsastajat
Kristina Auvinen - Balistic Boy P, Helsinki, Ratsastusseura Skara
Jasmin Engblom - D-Uno, Perniö, Salo Riding Club
Sanni Gynther – Regbis, Mikkeli, Des Equestrian
Pauliina Holm - LRK Beckham, Loimaa,
Anna Hämäläinen - Curly Sue G, Escondido, Kirkkonummi, Cool Riders
Linda Katara - Equitana, Lohja, Lohjan Ratsastajat
Saara Kauppi - Alisma DE W, Turku, Rusko Riding Team
Minttu Mannerkoski - Diorado H, Espoo, Lounais-Espoon Ratsastajat
Saga Parkkisenniemi - Solsbury Hill, Kerava, Ratsastusseura Kiva
Eveliina Riikonen – Zoncordes, Kiuruvesi, Kiuruveden Ratsastajat
Inka Varjo – Copherfild, Turku, Turun Ratsastajat
Aura Vasama - Baroness VI, Zidane VDL, Lahti, Korpikylän Ratsastajat
Antonia Virtanen – Cascada, Turku, Auran Ratsastajat
Elvira Virtanen - Orlean, Parainen, Paraisten Ratsastusseura
Sara Rehnbäck - Free Bay, Vaala, Lidrid-Team
Ida Lindblom - Dalmerette, Helsinki, Helsingin Ratsastajat

Pony Tour
Aida Nyman – Rockstar, Siuntio, Lohjan Ratsastajat
Sofia Soilu - For Next Generation, Pin Rock's Hustle and Bustle, Vihti, Team Fincheval
Kaisla Kivistö - Jingelbel van de Delthoeve, Tampere, Kangasalan Ratsastajat
Janina Keinänen - Flying Expectations, Lieto, Kaarinan Kenttäratsastajat
Matias Ventelä - Penure Lad, Jalasjärvi, Jalasjärven Ratsastajat
Mila Saukko – Figaro, Tuusula, Uudenmaan Hevosurheilijat
Elisa Korhonen - Cheek Devil Dew-Drop, Tuusula, Ratsastusseura Aino
Sanni Leino - Sweet, Espoo, Punametsän Ratsastajat
Antonia Virtanen - Silvia, Poetic Super Girl, Turku, Auran Ratsastajat
Sofia Saarinen - Cotton Socks, Lempäälä, Tampereen Ratsastusseura
Daniela Simola - Javanais vd Bakkershoeve, Naantali, Rusko Riding Team
Sarita Suckman - FBI Kassarist, Turku, Kaarinan Kenttäratsastajat
Nella Tossavainen - Golden Star II, Lohja, Lohjan Ratsastajat
Ida-Sofia Virlander - Alexa B, Kerava, Keravan Ratsastusseura
Laura-Linnea Nyblom - Haverstein's Rosanna, Nokia, Tampereen Ratsastusseura
Kippen Närep - Rosehill Fascination, EST

Lucky Winners
Anna Rämö – Alfabet, Järvenpää, Stall Anna Riders
Sonja Kaakko – Estera, Valkeakoski, Ratsastusseura Tavastia
Miina Köykkä Cantharellus, Ilmajoki, Ilmajoen Ratsastajat
Emmi Laaksonen - Quattro II, Nurmijärvi, Stall Anna Riders
Arla Panttila - Don Diego D'es, Espoo, Punametsän Ratsastajat
Mari Mäntysalmi – Clintwood, Virrat, Virtain Ratsastajat
Maria Aminoff - E. Adermia, Helsinki, Cool Riders
Emilia Bottas - Joli van de Groenendyck, Helsinki, Korpikylän Ratsastajat
Juha-Pekka Halmeenmäki - Wyona S, Espoo, Evitskogin Ratsastajat
Minna Hannula - Destiny, Fashion, Jyväskylä, Ääneseudun Ratsastajat
Kia Hyttinen – Airacare, Nurmijärvi, Tuusulan Ratsastajat
Anna Hämäläinen - Dalida HX, Kirkkonummi, Cool Riders
Katja Ivanitskiy – Caballero, Helsinki, Kauniaisten Ratsastajat
Minna-Mari Kukkola - Charlie Brown, Oulu, Oulun Ratsastajat
Mari Levänen - Doppsko Coda, Hollola, Hollolan Ratsastajat
Jutta Nuuttila - Big King H, lahti, Nastolan Urheiluratsastajat
Veera Pukkila - Cavito, Somero, Salo Riding Club ry
Petra Söderman – Katapult, Maarianhamina, Ridklubben Sleipner
Marjut Tuliniemi - Joki-Doki vh Molenhof, Eurajoki, Ratsastusseura Varsa
Nina Vaitonen - D'Amour, Espoo, Cool Riders
Tove Övergaard - Casaletto, Uusikaarlepyy, Nykarleby Ridklubb

Nuoret hevoset

Black Horse Young Horses -kutsukilpailu, 7-vuotiaat hevoset
Kati Paananen - Casandro van't Gelutt Z, Loviisa, Joheka Team
Maija Yli-Huhtala - Birchcape's Wonderland, Huittinen, Ratsastusseura Varsa
Manuel Vasconcelos E Sousa - Febalt B, POR (asuinpaikka Kirkkonummi, edustaa Lohjan Ratsastajia)
Meeri Sipiläinen – Joline, Alajärvi, Lehtimäen Ratsastajat
Madis Morna - Ko vd Padenborre by Cortaflex, EST (asuinpaikka Nurmijärvi, edustaa Dressage Team Traversia)
Neea Karvinen – Famanta, Salo, Kaarinan Kenttäratsastajat
Melina Nyberg – Sparta, Espoo, Siuntion Ratsastajat

Black Horse Young Horses -kutsukilpailu, 6-vuotiaat hevosetMarika Rättö - Stellaria, Sipoo, Tuomarinkylän Ratsastajat
Henna Vahantila - Gialtic Rianne H, Hollola, Hattel Riders
Johanna Talvio - Carmacho, Kirkkonummi, Cool Riders
Julia Sjöman - Good Lord, Helsinki, Kyrkslätt Idrottsförening
Sonja Mäkelä - E-Type, Oulu, Ratsastusseura Ork
Christina Sundelin - Viva Love Vegas, Helsinki, Vitträskin Ratsastajat
Erika Hanhisuanto – Carambola, Espoo, Kauniaisten Ratsastajat
Emmi-Maria Nevala - Harley's Casilino, Pori, Pinomäki Royality Riding Club
Jonna Normia – Qualisina, Turku, Auran Ratsastajat
Susanna Rautanen - Damgaards Heartland, Valkeakoski, Ratsastusseura Tavastia
Petra Söderman - Connoiseur TZ, Maarianhamina, Ridklubben Sleipner
Jessica Timgren-Forss – Tanja, Kemiö, Kilon Ratsastuskerho
Salla Varenti - Ypäjä Isandra, Hämeenlinna, Ypäjän Ratsastajat
Titta Fransson – Kolinso, Riihimäki, Riihimäen Ratsastajat

Black Horse Young Horses -kutsukilpailu, 5-vuotiaat hevoset
Susanna Rautanen - Le Petit Amour, Valkeakoski, Ratsastusseura Tavastia
Janina Kvarnström - Heather Nova, Lohja, Siuntion Urheiluratsastajat
Linda Metsämäki – Chucky, Forssa, Ypäjän Ratsastajat
Julia Haikonen – Camellia, Teuva, Myrkyn Yksityisratsastajat
Vera Elopuro – Cazpar, Helsinki, Ratsastusseura Team Nissala
Veera Pukkila – Gracia, Somero, Salo Riding Club ry
Delia Eranka – Hegina, Espoo, Suomen Kenttäratsastusseura
Neea Karvinen - HHS Flo Jo, Salo, Kaarinan Kenttäratsastajat
Christelle Littunen - My Roberto, Vantaa, Tuomarinkylän Ratsastajat

Amateur Tourin lähtijät: LINKKI

Lisätietoa

Järjestäjä: http://www.helsinkihorseshow.fi/
Ohjelma: LINKKI
Helsinki Horse Show Facebookissa: www.facebook.com/HelsinkiHorseShow
Twitterissä: https://twitter.com/hihs
Instagramissa helsinkihorseshow
Kansainvälinen Ratsastajainliitto FEI: http://www.fei.org/
Longines FEI World Cup™ Jumping -sarja 2017-18: LINKKI

Päivitetty 17.10.2017 klo 14.35