SRL

Kerro kaverille:

Hakemus vikellyksen maajoukkueeseen ja / tai kehitysryhmään

Valmennusryhmiin haetaan mukaan kirjalliselle hakemuksella, jonka kukin YV / pari/ joukkue täyttää ja lähettää 15.11.2010 mennessä lajipäälikkö Maiju Kekkoselle maiju.kekkonen@gmail.com.

Hakemuslomake

Maajoukkueet valitaan 21.11.2010 mennessä SRL:n Vikellysjaoston toimesta ja valituille ilmoitetaan asiasta kirjallisesti.

Kukin vikeltäjä voi kuulua korkeintaan kahteen maajoukkueeseen ja kehitysryhmään (esimerkiksi SenioriYV maajoukkue / Kehitysryhmäjoukkue tai Parivikellyksen maajoukkue ja JunioriYVkehitysryhmä / Juniori YV maajoukkue ja Parivikellyksen maajoukkue). Tällä menettelyllä halutaan rajoittaa samojen vikeltäjien osallistuminen korkeintaan kahteen maajoukkue/ kehitysryhmän toimintaan, jotta mahdollisimman moni eri vikeltäjä pääsee mukaan maajoukkue / kehitysryhmätoimintaan.