Yhteystiedot

Aluejaosto 2018


Alueen sähköpostiosoite, johon voi osoittaa yleistä palautetta ja kysymyksiä aluejaostolle: srlhame@ratsastus.fi

Lajivastaavat tarkistavat oman lajinsa kilpailukutsut, koulu- ja estekutsut Anne-Mari Vaskela ja kenttäkutsut Saija Kaidankangas. Yhteystiedot alla. Tiedotuksesta vastaa koko jaosto.

Puheenjohtaja:
Marja Nuuttila (NaUra)
050-323 6763, marja@mnuuttila.fi
koulutusvastaava

Jäsenet:
Marissa Henttinen (KauRat)
0500 628 822, marissa@sci.fi 
nuoriso ja hevostaidot (SETAP), talli- ja ratsastuskoulujen yht. henkilö

Saija Kaidankangas (LR-Team)
040 53 58 329, saija.kaidankangas@gmail.com
kenttäratsastuksen lajivastaava (kenttäkutsujen hyväksyntä ja säännöt)

Tarja Kallio (RaVe) 
0400-604550 tarja@tilves.fi 
sihteeri 

Pekka Pusa (KaRa)
040-709 2078, pekka.pusa@tieto.com
varapuheenjohtaja
seura- ja harrastetoiminta (SETAP), valjakkolajivastaava, ATU varauskalenteri

Riikka Pyykkö (TaRi)
040 8342285, riikkap@iki.fi
vammaisratsastusvastaava

Sari Torvinen (LR Team)
040-5891066, sariawelina@gmail.com
Tapahtumat

Anne-Mari Vaskela (UrHu)
050 365 5553, anne-mari.vaskela@outlook.com
kilpailutoiminnan vastaava (koulu ja este, kutsujen hyväksyntä ja säännöt)

Varajäsenet:
Ari Eriksson (KaRa)
0400 886477, arieriksson17@gmail.com
ATU-ajanottolaite, kalusto, matkaratsastusvastaava

Antero Salja (TRS)
040 549 2647, antero.salja@kolumbus.fi
lännenratsastusvastaava

Muut:

Mila Munsterhjelm (HäkRa)
Pätiläntie 61 B, 
16800 HÄMEENKOSKI
050-367 8342, mila.munsterhjelm@gmail.com
rahastonhoitaja

Eva Sandbäck-Pajunoja (TaRi)
eva.sandback1@gmail.com, 040 532 3157
valmennusvastaava este-, kenttä ja kouluratsastus, vikellyksen lajivastaava

Reijo Suutari (KaRa)
0400 628 759, reijo.suutari@katepal.fi
turvallisuusvastaava

Esteratojen tarkastusvastaavat:
Sergey Frolov,
sergeydepeche@mail.ru
Pertti Pauli, pertti.pauli@elisanet.fi

Aluevalmennus

Valmennusvastaava Nelli Eskola, nelli.hameenaluevalmennus@gmail.com, 040 560 6378

Esteratsastus
Valmentaja: Marja ”Tytteli” Tetri-Rantanen
Kouluratsastus
Valmentaja: Anu Korppoo
Kenttäratsastus
Valmentaja: Seppo Laine
Vikellys
Valtakunnallinen aluevalmennus
Valjakkoajo
Valtakunnallinen aluevalmennus
Valmennusvastaava: Kirsi Visakoivu, 040 512 9290, aluevaljakot@gmail.com
Vammaisratsastus
Valmentaja: Marissa Henttinen
Valmennusvastaava: Riikka Pyykkö 040 834 2285, riikka.pyykko@outlook.com