Yhteystiedot

Hämeen aluejaosto 2022

Alueen sähköpostiosoite, johon voi osoittaa yleistä palautetta ja kysymyksiä aluejaostolle: srlhame@ratsastus.fi

Lajivastaavat tarkistavat oman lajinsa kilpailukutsut, yhteystiedot alla.

Tiedotuksesta vastaa koko jaosto.

Puheenjohtaja
Marissa Henttinen (KauRat)
0500 628 822, marissa.henttinen@ratsastus.fi
tallien ja ratsastuskoulujen yhteyshenkilö (SETAP), hevostaidot

Jäsenet

Pekka Pusa (KaRa)
040 709 2078, pekka.pusa@gmail.com
varapuheenjohtaja, kokoussihteeri
seura- ja harrastetoiminta (SEHA), valjakkoajon lajivastaava, ATU varauskalenteri

Tarja Kallio (RaVe) 
0400 604 550 tarja@tilves.fi 
kouluratsastuksen lajivastaava, koulu- ja estekutsujen hyväksyntä ja säännöt, www-sivujen ylläpito

Sanna Lindqvist (HämR)
0400 229 885, leandrager@gmail.com
esteratsastuksen lajivastaava, koulu- ja estekutsujen hyväksyntä ja säännöt

Piia Nikka (LR Team)
044 363 0378, piia.nikka@gmail.com
kenttäratsastuksen lajivastaava, kenttäkutsujen hyväksyntä ja säännöt, tapahtumat

Kaisu Rukko (KR-Team)
050 336 9519, kaisurukko@gmail.com
kilpailutoiminta, koulu- ja estekutsujen hyväksyntä ja säännöt

Mia Jurvala (TEL)
045 663 5380, mia.jurvala@gmail.com
koulutusvastaava, nuorisotoiminta

Maarit Pitkänen (TWR)
040 727 2949, siivekas7@gmail.com
nuorisovastaava, sosiaalipedagoginen hevostoiminta

Antero Salja (TRS)
040 549 2647, antero.salja@kolumbus.fi
lännen- ja matkaratsastusvastaava, tapahtumat

Sari Passaro (LR Team)
040 5891066, sariawelina@gmail.com
tapahtumat, tiedottaminen, kuukausikirje

Varajäsenet

Riikka Pyykkö (TaRi)
040 834 2285, riikka.pyykko@outlook.com
pararatsastusvastaava

Miina Sundholm (HämR)
044 285 2426, miina_77@hotmail.com
koulutukset

Seuratoiminnan alueryhmä

Tommi Avelin (HämR)
040 584 1181, immotavelin@gmail.com
seuravastaava, vikellyksen lajivastaava

Eva Sandbäck-Pajunoja (TaRi)
040 532 3157, eva.sandback1@gmail.com
seuravastaava

Mila Munsterhjelm (HäkRa)
Pätiläntie 61 B, 16800 HÄMEENKOSKI
050 367 8342, mila.munsterhjelm@gmail.com
seuravastaava, rahastonhoitaja

Turvallisuusvastaava
Reijo Suutari (LR)
0400 628 759, reijoa.suutari@gmail.com

Esteratojen tarkastusvastaavat
Sergey Frolov, sergeydepeche@mail.ru
Pertti Pauli, pertti.pauli@elisanet.fi

Nuorisotiimin yhteystiedot ja sometilit

 hamenuorisotiimi@gmail.com
 @hamenuorisotiimi
 Hämeen nuorisotiimi

Aluevalmennus

Aluevalmennusten käytännönjärjestelyistä vastaa Nelli Eskola, nelli.hameenaluevalmennus@gmail.com, 040 560 6378

Esteratsastus
Valmentaja: Marja ”Tytteli” Tetri-Rantanen
Kouluratsastus
Valmentaja: Anu Korppoo
Kenttäratsastus
Valmentaja: Petri Tolmunen
Vikellys
Valtakunnallinen aluevalmennus
Valjakkoajo
Valmentaja: Heidi Sinda
Valmennusvastaava: Jenniina Sillanaukee, jenniina.sillanaukee@gmail.com
Pararatsastus
Valmentaja: Marissa Henttinen
Valmennusvastaava: Riikka Pyykkö 040 834 2285 riikka.pyykko@outlook.com