Hämeen aluejaosto 2023

Alueen sähköpostiosoite, johon voi osoittaa yleistä palautetta ja kysymyksiä aluejaostolle: srlhame@ratsastus.fi

Lajivastaavat tarkistavat oman lajinsa kilpailukutsut, yhteystiedot alla.

Tiedotuksesta vastaa koko jaosto.

Puheenjohtaja
Marissa Henttinen (KauRat)
0500 628 822, marissa.henttinen@ratsastus.fi
tallien ja ratsastuskoulujen yhteyshenkilö (SETAP), hevostaidot

Jäsenet

Tarja Kallio (RaVe) 
0400 604 550, tarja@tilves.fi 
varapuheenjohtaja
kouluratsastuksen lajivastaava, koulu- ja estekutsujen hyväksyntä ja säännöt, www-sivujen ylläpito

Pekka Pusa (KaRa)
040 709 2078, pekka.pusa@gmail.com
seura- ja harrastetoiminta (SEHA), valjakkoajon lajivastaava, ATU varauskalenteri

Sanna Lindqvist (HämR)
0400 229 885, leandrager@gmail.com
esteratsastuksen lajivastaava, koulu- ja estekutsujen hyväksyntä ja säännöt

Piia Nikka (LR Team)
044 363 0378, piia.nikka@gmail.com
kenttäratsastuksen lajivastaava, kenttäkutsujen hyväksyntä ja säännöt, tapahtumat

Kaisu Rukko (KR-Team)
050 336 9519, kaisurukko@gmail.com
kilpailutoiminta, koulu- ja estekutsujen hyväksyntä ja säännöt

Maarit Pitkänen (TWR)
040 727 2949, siivekas7@gmail.com
nuorisovastaava, sosiaalipedagoginen hevostoiminta

Antero Salja (TRS)
040 549 2647, antero.salja@gmail.com
lännen- ja matkaratsastusvastaava, tapahtumat

Katja Heikkinen, (OkRa)
041 441 6741, katja.heikkinen77@gmail.com
pararatsastusvastaava

Irmeli Heliö (TRS)
0400 788 908, irmeli.helio@gmail.com
tiedotus, luennot ja yhteiskuntasuhteiden alueryhmä

Varajäsenet

Sari Passaro (LR Team)
040 5891066, sariawelina@gmail.com
tapahtumat, tiedottaminen, kuukausikirje

Miina Sundholm (HämR)
044 285 2426, miina_77@hotmail.com
vikellyksen lajivastaava, koulutukset

Aluejaoston alaisuudessa toimivat alueryhmät

Seuratoiminnan alueryhmä

Eva Sandbäck-Pajunoja (SuoRa)
040 532 3157, eva.sandback1@gmail.com
seuravastaava, kokoussihteeri

Mila Munsterhjelm (NauRa)
Pätiläntie 61 B, 16800 HÄMEENKOSKI
050 367 8342, mila.munsterhjelm@gmail.com
seuravastaava, rahastonhoitaja

Tommi Avelin (HämR)
040 584 1181, immotavelin@gmail.com
seuravastaava

Pararatsastuksen alueryhmä
Aluejaostosta Katja Heikkinen (OkRa) ja lisäksi Riikka Pyykkö (TaRi) sekä Katja Sipola (OkRa).

Kilpailutoiminnan alueryhmä
Aluejaoston lajivastaavien lisäksi Lilli Vehmas (KoiRat), Laura Valerius (UrHu) ja Teea Hakulinen (PaHus).

Tiedotus, luennot ja yhteiskuntasuhteiden alueryhmä
Aluejaostosta Sari Passaro (LR Team), Irmeli Heliö (TRS) ja Antero Salja (TRS) sekä lisäksi Mia Jurvala (TEL).

Turvallisuusvastaava

Reijo Suutari (KaRa)
0400 628 759, reijoa.suutari@gmail.com

Esteratojen tarkastusvastaavat
Sergey Frolov, sergeydepeche@mail.ru
Pertti Pauli, pertti.pauli@elisanet.fi

Nuorisotiimin yhteystiedot ja sometilit

 hamenuorisotiimi@gmail.com
 @hamenuorisotiimi
 Hämeen nuorisotiimi

Aluevalmennus

Esteratsastus
Valmentaja: Marja ”Tytteli” Tetri-Rantanen
Valmennusvastaava: Nelli Eskola, nelli.hameenaluevalmennus@gmail.com, 040 560 6378
Kouluratsastus
Valmentaja: Anu Korppoo
Valmennusvastaava: Nelli Eskola, nelli.hameenaluevalmennus@gmail.com, 040 560 6378
Kenttäratsastus
Valmentaja: Petri Tolmunen
Valmennusvastaava: Riika Räisänen, riika@punkintila.fi, 046 810 2432
Vikellys
Valtakunnallinen aluevalmennus
Valjakkoajo
Valmentaja: Heidi Sinda
Valmennusvastaava: Jenniina Sillanaukee, jenniina.sillanaukee@gmail.com
Pararatsastus
Valmentaja: Marissa Henttinen
Valmennusvastaava: Katja Heikkinen, katja.heikkinen77@gmail.com