Yhteystiedot

Hämeen aluejaosto 2021

Alueen sähköpostiosoite, johon voi osoittaa yleistä palautetta ja kysymyksiä aluejaostolle: srlhame@ratsastus.fi

Lajivastaavat tarkistavat oman lajinsa kilpailukutsut, yhteystiedot alla.

Tiedotuksesta vastaa koko jaosto.

Puheenjohtaja
Marissa Henttinen (KauRat)
0500 628 822, marissa.henttinen@ratsastus.fi
tallien ja ratsastuskoulujen yhteyshenkilö (SETAP), hevostaidot

Jäsenet

Pekka Pusa (KaRa)
040 709 2078, pekka.pusa@gmail.com
varapuheenjohtaja, kokoussihteeri
seura- ja harrastetoiminta (SETAP), valjakkoajon lajivastaava, ATU varauskalenteri

Tarja Kallio (RaVe) 
0400 604 550 tarja@tilves.fi 
koulu- ja esteratsastuksen lajivastaava (koulu- ja estekutsujen hyväksyntä ja säännöt), www-sivujen ylläpito

Piia Nikka (LR-Team)
044 363 0378, piia.nikka@gmail.com
kenttäratsastuksen lajivastaava (kenttäkutsujen hyväksyntä ja säännöt), tapahtumat

Tommi Avelin (HämR)
040 584 1181, immotavelin@gmail.com
seuravastaava, vikellyksen lajivastaava

Mia Jurvala (TEL)
045 663 5380, mia.jurvala@gmail.com
koulutusvastaava, nuorisotoiminta

Maarit Pitkänen (TWR)
040 727 2949, siivekas7@gmail.com
nuorisovastaava, sosiaalipedagoginen hevostoiminta

Riikka Pyykkö (TaRi)
040 834 2285, riikka.pyykko@outlook.com
pararatsastusvastaava

Antero Salja (TRS)
040 549 2647, antero.salja@kolumbus.fi
lännen- ja matkaratsastusvastaava, tapahtumat

Sari Passaro (LR Team)
040 5891066, sariawelina@gmail.com
tapahtumat, tiedottaminen, kuukausikirje

Varajäsenet

Sanna Lindqvist (HämR)
0400 229 885, leandrager@gmail.com
koulu- ja esteratsastuksen lajivastaava (koulu- ja estekutsujen hyväksyntä ja säännöt)

Nuorisotiimin yhteystiedot ja sometilit:

 hamenuorisotiimi@gmail.com
 @hamenuorisotiimi
 Hämeen nuorisotiimi

Jaoston ulkopuolelta:

Mila Munsterhjelm (HäkRa)
Pätiläntie 61 B, 16800 HÄMEENKOSKI
050 367 8342, mila.munsterhjelm@gmail.com
rahastonhoitaja, seuravastaava

Reijo Suutari (KaRa)
0400 628 759, reijo.suutari@katepal.fi
turvallisuusvastaava

Esteratojen tarkastusvastaavat:
Sergey Frolov, sergeydepeche@mail.ru
Pertti Pauli, pertti.pauli@elisanet.fi

Aluevalmennus

Aluevalmennusten käytännönjärjestelyistä vastaa Nelli Eskola, nelli.hameenaluevalmennus@gmail.com, 040 560 6378

Esteratsastus
Valmentaja: Marja ”Tytteli” Tetri-Rantanen
Kouluratsastus
Valmentaja: Anu Korppoo
Kenttäratsastus
Valmentaja: Maija Yli-Huhtala
Vikellys
Valtakunnallinen aluevalmennus
Valjakkoajo
Valmentaja: Heidi Sinda
Valmennusvastaava: Kirsi Visakoivu, 040 512 9290, aluevaljakot@gmail.com
Pararatsastus
Valmentaja: Marissa Henttinen
Valmennusvastaava: Riikka Pyykkö 040 834 2285, riikka.pyykko@outlook.com