Yhteystiedot

Hämeen aluejaosto 2019

Alueen sähköpostiosoite, johon voi osoittaa yleistä palautetta ja kysymyksiä aluejaostolle: srlhame@ratsastus.fi

Lajivastaavat tarkistavat oman lajinsa kilpailukutsut, koulu- ja estekutsut Anne-Mari Vaskela ja kenttäkutsut Saija Kaidankangas. Yhteystiedot alla. Tiedotuksesta vastaa koko jaosto.

Puheenjohtaja
Marissa Henttinen (KauRat)
0500 628 822, marissa@sci.fi 
tallien ja ratsastuskoulujen yhteyshenkilö (SETAP), hevostaidot

Jäsenet

Saija Kaidankangas (LR-Team)
040 53 58 329, saija.kaidankangas@gmail.com
kenttäratsastuksen lajivastaava (kenttäkutsujen hyväksyntä ja säännöt)

Tarja Kallio (RaVe) 
0400 604 550 tarja@tilves.fi 
sihteeri

Pekka Pusa (KaRa)
040 709 2078, pekka.pusa@tieto.com
varapuheenjohtaja
seura- ja harrastetoiminta (SETAP), valjakkoajon lajivastaava, ATU varauskalenteri

Riikka Pyykkö (TaRi)
040 834 2285, riikka.pyykko@outlook.com
pararatsastusvastaava

Anne-Mari Vaskela (UrHu)
050 365 5553, anne-mari.vaskela@outlook.com
kilpailutoiminnan vastaava (koulu ja este, kutsujen hyväksyntä ja säännöt)

Antero Salja (TRS)
040 549 2647, antero.salja@kolumbus.fi
lännen- ja matkaratsastusvastaava, tapahtumat

Maarit Pitkänen (TWR)
040 727 2949, siivekas7@gmail.com
nuorisovastaava, hevostaidot

Tommi Avelin (HämR)
040 584 1181, immotavelin@gmail.com
vikellyksen lajivastaava

Iissa Kivistö (KaRa)
050 966 5606, iissakivisto@gmail.com
valmennusvastaava

Varajäsenet

Marja Nuuttila (NaUra)
050 323 6763, marja@mnuuttila.fi
koulutusvastaava

Sari Passaro (LR Team)
040 5891066, sariawelina@gmail.com
tapahtumat

Jaoston ulkopuolelta:

Mila Munsterhjelm (HäkRa)
Pätiläntie 61 B, 16800 HÄMEENKOSKI
050 367 8342, mila.munsterhjelm@gmail.com
rahastonhoitaja

Reijo Suutari (KaRa)
0400 628 759, reijo.suutari@katepal.fi
turvallisuusvastaava

Esteratojen tarkastusvastaavat:
Sergey Frolov, sergeydepeche@mail.ru
Pertti Pauli, pertti.pauli@elisanet.fi

Aluevalmennus

Aluevalmennusten käytännönjärjestelyistä vastaa Nelli Eskola, nelli.hameenaluevalmennus@gmail.com, 040 560 6378

Esteratsastus
Valmentaja: Marja ”Tytteli” Tetri-Rantanen
Kouluratsastus
Valmentaja: Anu Korppoo
Kenttäratsastus
Valmentaja: Seppo Laine
Vikellys
Valtakunnallinen aluevalmennus
Valjakkoajo
Valmentaja: Heidi Sinda
Valmennusvastaava: Kirsi Visakoivu, 040 512 9290, aluevaljakot@gmail.com
Vammaisratsastus
Valmentaja: Marissa Henttinen
Valmennusvastaava: Riikka Pyykkö 040 834 2285, riikka.pyykko@outlook.com