Yhteystiedot

Lounais-Suomen aluejaosto 2019

Aluejaoston valitsevat kahdeksi vuodeksi kerrallaan alueen jäsenet (ratsastusseurat ja SRL:n jäsentallit) alueen syyskokouksessa. Kaikilla jaoston jäsenillä on omat vastuualueensa, jota he hoitavat. Aluetoiminnan ohjesääntö materiaalisalkussa.

Puheenjohtaja, talous, some
Kirsi Siivonen
044 342 4888
siivonen.kirsi@gmail.com

Varapuheenjohtaja, kenttäratsastuksen lajivastaava
Juha Säntti
040 510 3644
chapel@kolumbus.fi

Kokoussihteeri, SETAP-edustaja, valmennusvastaava (kentä), keppihevoset, vesimatto
Ulla Tamminen
040 731 3648
ulla.tamminen@gmail.com

Valmennusvastaava (este ja koulu)
Maarit Teuri
044 5439321
maarit.teuri@koivusilta.fi

Tallivastaava
Tupuna Kangas-Männistö
040 707 7720
finsuvi@aol.com

Kilpailuvastaava, cup -pisteiden lasku ja ranking, kutsujen tarkastus (este+koulu)
Minna Brandt
0405235080
srckisat@gmail.com

Esteratsastuksen lajivastaava
Nea Molander
050 440 2377
nea.molander@mekeltek.fi

Koulutukset, pararatsastuksen lajivastaava, some, seura- ja harrastevastaava

Tarja Järviö
040 195 7025
jarviotarja@gmail.com

Nuorisovastaava
Eliisa Merivirta
045 110 9369
eliisameri@gmail.com

Jaoston ulkopuolelta:

Estekilpailujen ratapiirrosten tarkastus (muistakaa ilmoittaa myös kentän koko!)
Tomas Kiviranta
044 212 3093
tomas@tomaskiviranta.com

Matkaratsastuksen lajivastaava
Minna Oksanen
050 3060634
minna.o70@gmail.com

Lännenratsastuksen lajivastaava
Marika Almgren-Haikarainen
040-7208822
marika.almgren@gmail.com

Kouluratsastuksen lajivastaava
Riina Vihanto

Kilpailukutsujen tarkastaja (kenttä)
Kalle Nykänen
040 574 9787
kallenykanen@suomi24.fi

Valjakkoajon lajivastaava
Leena Kalalahti
040 861 8806
loimihaka@loimihaka.fi

Ahvenanmaan yhteyshenkilö
Nan Björklöf
nan.bjorklof@gmail.com
+358401928138

ATU-ajanottolaitteiden vuokraus
Dan Björklöf
ajatec@gmail.com, 040 7351702

Nettivastaava
Mervi Jaakola
mervi.jaakola@gmail.com

Lounais-Suomen alueen sääntökomitea: Aisa Aarnio-Wihuri, Kirsi Siivonen, Leena Palojärvi, Ulla Tamminen, Venla Väätänen, Riina Vihanto

Aluevalmennus

Esteratsastus
Valmentaja: Janna Jensen
Valmennusvastaava: Maarit Teuri, maarit.teuri@koivusilta.fi 044 5439321

Kouluratsastus
Valmentaja:  Emilia Kaikkonen
Valmennusvastaava: Maarit Teuri, maarit.teuri@koivusilta.fi 044 5439321

Kenttäratsastus
Valmentaja: Maija Yli-Huhtala
Valmennusvastaava: Ulla Tamminen 040 731 3648, ulla.tamminen@gmail.com

Valjakkoajo
Valtakunnallinen aluevalmennus
Valmennusvastaava: Kirsi Visakoivu, 040 512 9290, aluevaljakot@gmail.com