Yhteystiedot

Lounais-Suomen aluejaosto 2020

Aluejaoston valitsevat kahdeksi vuodeksi kerrallaan alueen jäsenet (ratsastusseurat ja SRL:n jäsentallit) alueen syyskokouksessa. Kaikilla jaoston jäsenillä on omat vastuualueensa, jota he hoitavat. Aluetoiminnan ohjesääntö

Puheenjohtaja
Kirsi Siivonen, talous, some
044 342 4888, siivonen.kirsi@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Juha Säntti, kenttäratsastuksen lajivastaava, koulutukset
040 510 3644, chapel@kolumbus.fi

SETAP-edustaja, valmennusvastaava (kenttä), keppihevoset, vesimatto 
Ulla Tamminen
040 731 3648, ulla.tamminen@gmail.com

Valmennusvastaava (este ja koulu)
Maarit Teuri
044 5439321, maarit.teuri@koivusilta.fi

Tallivastaava
Tupuna Kangas-Männistö
040 707 7720, finsuvi@aol.com

Kilpailuvastaava, cup -pisteiden lasku, kutsujen tarkastus (este+koulu) 
Minna Brandt
0405235080, srckisat@gmail.com

Esteratsastuksen lajivastaava
Nea Molander
050 440 2377, nea.molander@mekeltek.fi

Kokoussihteeri, koulutukset, pararatsastuksen lajivastaava, some, seura- ja harrastevastaava
Tarja Järviö
040 195 7025, jarviotarja@gmail.com

Nuorisovastaava
Eliisa Merivirta
045 110 9369, eliisameri@gmail.com

Nuorisotiimin yhteystiedot ja sometilit: 
 lsrnuorisotiimi@gmail.com
 @lsrnuorisotiimi
 L-SR Nuorisotiiimi

Jaoston ulkopuolelta:

Estekilpailujen ratapiirrosten tarkastus (muistakaa ilmoittaa myös kentän koko!)
Tomas Kiviranta
044 212 3093
tomas@tomaskiviranta.com

Matkaratsastuksen lajivastaava
Minna Oksanen
050 3060634
minna.o70@gmail.com

Lännenratsastuksen lajivastaava
Marika Almgren-Haikarainen
040-7208822
marika.almgren@gmail.com

Kouluratsastuksen lajivastaava
Riina Vihanto
040-8341292

riina@korpimaenratsutila.fi

Kilpailukutsujen tarkastaja (kenttä)
Kalle Nykänen
040 574 9787
kallenykanen@suomi24.fi

Valjakkoajon lajivastaava
Sanna Järvelä
044-7229320
sanna.sjtalli@gmail.com

Ahvenanmaan yhteyshenkilö
Nan Björklöf
nan.bjorklof@gmail.com
+358401928138

ATU-ajanottolaitteiden vuokraus
Dan Björklöf
ajatec@gmail.com, 040 7351702

Nettivastaava
Mervi Jaakola
mervi.jaakola@gmail.com


Lounais-Suomen alueen sääntökomitea
: Aisa Aarnio-Wihuri, Kirsi Siivonen, Ulla Tamminen, Venla Väätänen, Riina Vihanto 

Lounais-Suomen alueen nuorisotiimi: Jenna Tammi, Vilma Putko, Nonna Paalanen, Jessica Pätsikkä, Sofia Roos

Lounais-Suomen alueellinen SRL100-työryhmä: Tarja Järviö, Kirsi Siivonen, Eliisa Merivirta, Jenna Tammi, Nan Björklöf, Riikka Mustonen, Teija Peräkylä