Yhteystiedot

Lounais-Suomen aluejaosto 2022

Aluejaoston valitsevat kahdeksi vuodeksi kerrallaan alueen jäsenet (ratsastusseurat ja SRL:n jäsentallit) alueen syyskokouksessa. Kaikilla jaoston jäsenillä on omat vastuualueensa, jota he hoitavat. Aluetoiminnan ohjesääntö

Puheenjohtaja, keppihevoset
Ulla Tamminen
040 731 3648,
ulla.tamminen@gmail.com

este- ja kouluvalmennukset (tulevan kauden alusta)
Riika Räisänen
046 8102432
riika@punkintila.fi

este- ja kouluvalmennukset (kuluvan kauden loppuun)
Maarit Teuri
044 5439321,
maarit.teuri@koivusilta.fi

Tallivastaava
Tupuna Kangas-Männistö
040 707 7720,
finsuvi@aol.com

estekilpailukutsujen tarkastus, cup-pisteiden lasku,  esteratsastuksen lajivastaava
Minna Brandt
0405235080,
srckisat@gmail.com

kokoussihteeri, seuravastaava
Nea Molander
050 440 2377,
nea.molander@mekeltek.fi

Juha Säntti, kenttäratsastuksen lajivastaava, koulutukset
040 510 3644,
chapel@kolumbus.fi

nuorisovastaava, vesimatto
Eliisa Merivirta
045 110 9369,
eliisameri@gmail.com

Some, tiedotusvastaava
Jenna Tammi
045 6718043
jennatammi@outlook.com

Nuorisotiimin yhteystiedot ja sometilit:

 lsrnuorisotiimi@gmail.com
 @lsrnuorisotiimi
 L-SR Nuorisotiiimi

Jaoston ulkopuolelta:

Estekilpailujen ratapiirrosten tarkistus (muistakaa ilmoittaa myös kentän koko!)
Tomas Kiviranta
044 212 3093
tomas@tomaskiviranta.com

Kenttävalmennusvastaava
Eeva-Maija Norha
040 368 8029
eevamaijanorha@gmail.com

Pararatsastuksen lajivastaava
Marja Mikola
0400 620 496
marja@mikolat.fi

Matkaratsastuksen lajivastaava
Nina Hydén
0405081029
teamhyden@gmail.com

Lännenratsastuksen lajivastaava
Marika Almgren-Haikarainen
040-7208822
marika.almgren@gmail.com

Kouluratsastuksen lajivastaava, kilpailukutsujen tarkistus (koulu)
Riina Vihanto
040-8341292
riina@korpimaenratsutila.fi

Kilpailukutsujen tarkistus (kenttä)
Kalle Nykänen
040 574 9787
kallenykanen@suomi24.fi

Valjakkoajon lajivastaava
Sanna Järvelä
044-7229320
sanna.sjtalli@gmail.com

Ahvenanmaan yhteyshenkilö
Nan Björklöf
0401928138
nan.bjorklof@gmail.com

ATU-ajanottolaitteiden vuokraus
Dan Björklöf
040 7351702
ajatec@gmail.com

Nettisivuvastaava
Mervi Jaakola
mervi.jaakola@gmail.com

Lounais-Suomen alueen sääntökomitea:
Aisa Aarnio-Wihuri, Tarja Järviö, Ulla Tamminen, Venla Väätänen, Riina Vihanto, Minna Brandt Lounais-Suomen alueen nuorisotiimi: Vilma Putko, Nonna Paalanen, Jessica Pätsikkä, Laura Väisänen, Iida Hietanen, Olivia Abrahamsson, Jenna Holi.