Yhteystiedot

Lounais-Suomen aluejaosto 2021

Aluejaoston valitsevat kahdeksi vuodeksi kerrallaan alueen jäsenet (ratsastusseurat ja SRL:n jäsentallit) alueen syyskokouksessa. Kaikilla jaoston jäsenillä on omat vastuualueensa, jota he hoitavat. Aluetoiminnan ohjesääntö

Puheenjohtaja
Tarja Järviö, talous, some
040 1957 025 tarja.jarvio@ratsastus.fi

Varapuheenjohtaja
Juha Säntti, kenttäratsastuksen lajivastaava, koulutukset
040 510 3644, chapel@kolumbus.fi

SETAP-edustaja, valmennusvastaava (kenttä), keppihevoset, vesimatto 
Ulla Tamminen
040 731 3648, ulla.tamminen@gmail.com

Valmennusvastaava (este ja koulu)
Maarit Teuri
044 5439321, maarit.teuri@koivusilta.fi

Tallivastaava
Tupuna Kangas-Männistö
040 707 7720, finsuvi@aol.com

Kilpailuvastaava, cup -pisteiden lasku, kutsujen tarkastus (este+koulu) 
Minna Brandt
0405235080, srckisat@gmail.com

Esteratsastuksen lajivastaava
Nea Molander
050 440 2377, nea.molander@mekeltek.fi

Nuorisovastaava
Eliisa Merivirta
045 110 9369, eliisameri@gmail.com

Some, nuorisovastaava
Jenna Tammi
 
045 6718043 jennatammi@outlook.com

Nuorisotiimin yhteystiedot ja sometilit: 
 lsrnuorisotiimi@gmail.com
 @lsrnuorisotiimi
 L-SR Nuorisotiiimi

Jaoston ulkopuolelta:

Estekilpailujen ratapiirrosten tarkastus (muistakaa ilmoittaa myös kentän koko!)
Tomas Kiviranta
044 212 3093
tomas@tomaskiviranta.com

Pararatsastuksen lajivastaava
Marja Mikola
marja@mikolat.fi

Matkaratsastuksen lajivastaava
Minna Oksanen
050 3060634
minna.o70@gmail.com

Lännenratsastuksen lajivastaava
Marika Almgren-Haikarainen
040-7208822
marika.almgren@gmail.com

Kouluratsastuksen lajivastaava
Riina Vihanto
040-8341292

riina@korpimaenratsutila.fi

Kilpailukutsujen tarkastaja (kenttä)
Kalle Nykänen
040 574 9787
kallenykanen@suomi24.fi

Valjakkoajon lajivastaava
Sanna Järvelä
044-7229320
sanna.sjtalli@gmail.com

Ahvenanmaan yhteyshenkilö
Nan Björklöf
nan.bjorklof@gmail.com
+358401928138

ATU-ajanottolaitteiden vuokraus
Dan Björklöf
ajatec@gmail.com, 040 7351702

Nettivastaava
Mervi Jaakola
mervi.jaakola@gmail.com


Lounais-Suomen alueen sääntökomitea
: Aisa Aarnio-Wihuri, Tarja Järviö, Ulla Tamminen, Venla Väätänen, Riina Vihanto, Minna Brandt 

Lounais-Suomen alueen nuorisotiimi: Vilma Putko, Nonna Paalanen, Jessica Pätsikkä, Laura Väisänen