Yhteystiedot

Etelä-Suomen aluejaosto (ESRA) 2020

Varsinaiset jäsenet

Puheenjohtaja, Laakson kentän varaukset, talous
Anne Waldén (Ratsastusseura DC) (2019-2020)
050-5511990, anne.walden63@live.com

Esteratsastus lajivastaava, materiaalit, ATU ja kalusto
Cecilia Gundersby (RCS) (2019-2020)
045-6511505, cia@shs.fi

Esteratsastus valmennusvastaava, talous
Tarja Koskinen (FALK) (2019-2020)
045-1765516, koskinen.tarja1@gmail.com

Nuorisovastaava, kokoussihteeri
Mari Lieskoski (LuhRa) (2019-2020) 
050-5926133, mari.lieskoski@gmail.com

Kouluratsastus ja vikellys lajivastaava
Susanna Marttila (K-HR) (2019-2020)
040-7485615, susanna.marttila0@gmail.com

Kenttäratsastus laji- ja valmennusvastaava
Elina Oksanen (AiR) (2020-2021)
040-7392829, elina.oksanen@netti.fi 

Tiedotus- ja tapahtumavastaava
Suvi Ranttila (UHU) (2020-2021)
040-6575235, suvi.ranttila@gmail.com

Varapuheenjohtaja, seura- ja harrastevastaava
Tittamaria Törmänen (KLR) (2020-2021)
040-5516166, tittamaria.t@gmail.com

Kouluratsastus valmennusvastaava, pararatsastusvastaava
Sari Ukkonen (HyvUra) (2020-2021)
040-9306257, sari.ukkonen@auron.fi

Varajäsenet                                                                    

Valjakkoajo lajivastaava                                                          
Kati Honkanen (RIEMU)                                                           
040-7312034, kati.honkanen@gmail.com                      

Koulutusvastaava                                                                       
Marjaana Tengman (RiRa)                                                      
0400-998963, jaana.tengman@gmail.com   

Nuorisotiimin yhteystiedot ja sometilit:    

 esrannuorisotiimi@gmail.com                                                                 
 @esran_nuorisotiimi     
 Esran Nuorisotiimi

Jaoston ulkopuolella

Askellajiratsastus, islanninhevoset
Anita Kaakkola (SIHY)
0400-498777, anita@kaakkola.com

Lännenratsastus
Maria (Wilma) Mustonen (WRF)
040-5278404, wilmawestern73@gmail.com

Ratapiirrosten tarkistus
Teppo Hakala, Seutulantie 281, 04350 Nahkela,
0400 877 768, teppo.hakala@kolumbus.fi

Aluevalmennus

Esteratsastus
Valmentaja: Juho Norilo
Valmennusvastaava: Tarja Koskinen koskinen.tarja1@gmail.com

Kouluratsastus
Valmentaja: Kerstin Nyberg
Valmennusvastaava: Sari Ukkonen, sari.ukkonen@auron.fi, 040 930 6257

Kenttäratsastus
Valmentaja: Elmo Jankari
Valmennusvastaava: Elina Oksanen, elina.oksanen@netti.fi, 040-7392829