Anna-Julia Kontio keskeyttää kilpailemisen iloisen perhetapahtuman odotukseen
8.9.2020
Huipputason esteratsastaja Anna-Julia Kontio keskeyttää kilpailemisen ensi kevääseen saakka. Hän odottaa yhdessä kihlattunsa, belgialaisen Jens Vandenberkin kanssa perheenlisäystä, laskettu aika on maaliskuun puolivälin tienoilla. Pariskunnalla on yhteinen kilpa- ja valmennustalli Belgiassa.
Pariskunnalla on yhteinen kilpa- ja valmennustalli Belgiassa.
– Kilpailemista ehdin jatkaa kevään tullen, nyt eletään erilaisesta aikaa. Jens kilpailee hevosillani niin, että ne pysyvät hyvässä vireessä, Juuli kertoo.
– Uutinen on otettu tosi hyvin vastaan, kaikki ovat olleet iloisia puolestamme. Kuten monet tietävät, siskoni laposet ovat minulle todella tärkeitä, ja nyt he saavat ensimmäisen serkkunsa. Jatkan odotusta täällä Belgiassa, ja syksyn mittaan vierailen mahdollisuuksien mukaan Suomessa, olisi hienoa tavata perhettä ja ystäviä kiireettömästi.
Onnea ja hyvää vointia, Juuli, Jens, pienokainen ja koko perhe!
Uutiset
- 12.7.2026Sanna Siltakorpi ja Bofey Click viimeistelykilpailussaan viidensiä
- 6.7.2026MM Aachen 2026 – MM-ehdokkaat esitetty viidessä lajissa
- 6.7.2026Sonja Mäkelä on Operagames-voittaja 2026 – ja paljon paljon muuta
- 5.7.2026Annina Nordströmille ja Fuzhoulle GP-sijoitus CSIO3* Peelbergenissä
- 5.7.2026Henri Ruoste ja Tiffanys Diamond kolmanneksi – Stella Hagelstam ja Hagels Prince Nassak keräsivät kokemusta
- 4.7.2026Satu-Maria Jauhiainen ja Miss Manley Hs Pohjola Grand Tourin voittoon Lappeenrannassa
- 4.7.2026Keravan kenttäratsastuskilpailut olivat onnistuneet
- 3.7.2026Ruosteelle erinomainen MM-valmistelu Hagenin 4* Grand Prix’ssä
- 3.7.2026Esteratsastuksen Nations Cup semifinaali Peelbergenissä – Suomi karsiutui finaalista kovassa seurassa
- 3.7.2026Nuorten maajoukkue nimetty valjakkoajon EM-kilpailuihin