Yhteystiedot

Itä-Suomen aluejaosto 2019

Otamme mielellämme vastaan uutisia ja kuvia alueen tapahtumista ja alueen ratsukoiden menestyksestä nettisivuilla julkaistavaksi. Toimitathan materiaalit osoitteeseen itis.hallitus@gmail.com.

PUHEENJOHTAJA
Sanna Ruotsalainen
alueiden puheenjohtajisto, Equipe-kouluttaja
gsm 050 364 7396, ruotsalainen.sanna.m@gmail.com

VARAPUHEENJOHTAJA
Pasi Kauppinen
IT-vastaava
gsm 040 823 6035, pasi.kauppinen@kauppiset.net

RAHASTONHOITAJA
Kaisa Ikonen
seuratoiminta, SETAP
gsm 044 049 9161, kikonen79@gmail.com

Petra Tapanila-Nokelainen
lajivastaava kouluratsastus
gsm 040 708 4599, petratapanila@hotmail.com

Milla Heikkinen
lajivastaava kenttäratsastus
gsm 0443824619, milla.heikkinen@gmail.com

Satu Kosunen
kilpailukalenteri, kilpailukutsujen tarkistus (koulu, este, kenttä), lajivastaava esteratsastus
gsm 040 757 7156, hevos1asiat@gmail.com
kilpailukalenteriasiat ja kilpailukutsujen tarkistusasiat osoitteeseen: itis.hallitus@gmail.com

Tarja Lehto
kalustovastaava
gsm 041 575 9550, ttarjaleh@gmail.com

Merja Rautiainen
tallitoiminta, ratsastuskoulut
gsm 0400 653630, ratsastuskoulu@vuohimaki.com

Jaana Seppänen
alueen valmennusvastaava, vammaisratsastusvastaava, SETAP-varajäsen
gsm 044-5232432, juapuska@gmail.com, itis.aluevalmennus@gmail.com

Kirsi Niskanen
pienet lajit
gsm 050 5410 315, kirsi.niskanen@ratsastuskeskuslupis.fi 

Vilma Kröger
tiedotus
gsm 0400 668 211, vilma.kroger@gmail.com

Piia Nissinen
nuoret
gsm 040 733 7309, piia@histamiini.fi

Jaoston ulkopuolelta

Olli Niskasaari
esteratojen tarkistus
gsm 0400 137 369, olli.niskasaari@pp.inet.fi

Aluevalmennus

Esteratsastus
Valmentaja: Tuomas/Antti Jauhiainen
Valmennusvastaava: Jaana Seppänen, 044 5232432, juapuska@gmail.comitis.aluevalmennus@gmail.com
Kouluratsastus
Valmentaja: Ville Vaurio
Valmennusvastaava: Jaana Seppänen, 044 5232432, juapuska@gmail.comitis.aluevalmennus@gmail.com
Kenttäratsastus
Valmentaja: Petri Tolmunen
Valmennusvastaava: Jaana Seppänen, 044 5232432, juapuska@gmail.comitis.aluevalmennus@gmail.com
Valjakkoajo
Valtakunnallinen aluevalmennus
Valmennusvastaava: Kirsi Visakoivu, 040 512 9290, aluevaljakot@gmail.com