Jäsenhuoneen verkkomaksujen hitaus
4.1.2023
Jäsenistö on hienosti löytänyt Jäsenhuoneen ja vuosi vuodelta saamme sinne lisää käyttäjiä. Kiitos kaikille tiensä sinne jo löytäneille!
Lähipäivinä on ilmennyt ongelmia verkkomaksujen hyväksynnässä sekä ohjelman hitaudessa ja asiaa selvitellään palveluntarjoajien (Vitec-Avoine ja Svea) kanssa.
Jos ohjelma on jumissa, maksua ei kannata yrittää monta kertaa peräkkäin uudelleen. Riskinä on, että maksu kirjautuu tuplana. Jos ohjelma jää pyörimään, kirjaudu ulos ja käy muutaman päivän kuluttua katsomassa suorituksen tilaa uudelleen. Suorituksen voi maksaa myös Jäsenhuoneessa olevan ohjeen mukaan jäsenen yksilöllisellä viitteellä liiton jäsenmaksutilille. Tilinumero ja summa on mainittu viitteen ohella. Viite tulee laittaa viitekenttään.
Kaikki Jäsenhuoneen kautta maksaneet ovat mukana arvonnoissa maksutavasta huolimatta.
Mahdolliset tuplamaksut ohjataan jäsenen seuraavan vuoden jäsenmaksuun.
Ajankohtaista
- 15.8.2025Hae liiton valmennusrenkaisiin kaudelle 2025-2026!
- 14.8.2025Kilpailukalenteri 2026 - kansallisten kilpailujen haku avattu
- 12.8.2025Kipaan kirjautumista uudistettu
- 12.8.2025Ratsastuksessa tapahtuu viikolla 33
- 12.8.2025Ratsastajainliiton hallituksen kokouksen 6.8. päätöksiä
- 11.8.2025Urheilijavalintoja matkaratsastuksen MM- ja kenttäratsastuksen EM-kilpailuihin
- 6.8.2025Este- ja kenttäratsastuksen SM-kilpailut 7.–10.8. Ypäjän Hevosopistolla
- 6.8.2025Koulu- ja parakouluratsastuksen SM ratkotaan Woikoskella
- 6.8.2025Raviratsastajien Suomen mestaruus ja perhetapahtuma Vermossa lauantaina 16.8.
- 6.8.2025Working Equitation -kvällste i Teams den 16 september