Uusi Kysy apua -palvelu käyttöön SRL:n netissä
4.9.2020
Suomen Ratsastajainliiton nettisivuilla on otettu käyttöön uusi Kysy apua -palvelu, jonka kautta kaikki kysymykset kanavoidaan edelleen toimiston väelle.
Pyrkimys on, että jokainen saisi vastauksen hyvin kohtuullisessa ajassa. Palvelun avulla kysymykset eivät jää jumiin kenenkään henkilökohtaiseen sähköpostiin esimerkiksi loma-aikaan.
Kysy apua -palvelun avulla kysymykset ja vastaukset voidaan tilastoida, ja pysytään myös ajan tasalla siinä, että kaikkiin yhteydenottoihin on vastattu ajallaan.
Samalla vastaukset voidaan jakaa kategorioihin, jolloin voidaan nähdä, jos johonkin tiettyyn asiaan tarvitaan lisää apua, koulutusta tai neuvontaa.
Palvelu mahdollistaa myös vakiovastaukset usein kysyttyihin kysymyksiin, ja sen avulla voi myös itse hakea valmista vastausta tiedusteluunsa.
Palvelu otettiin käyttöön juuri äsken, ja se on parhaillaan sisäänajovaiheessa. Laittakaahan meille siis palautetta – uuden palvelun kautta, kiitos!
Terveisin,
SRL:n toimiston väki
Ajankohtaista
- 2.9.2025Tukes: Uusi ohje ratsastuspalvelujen turvallisuudesta julkaistu
- 2.9.2025Ratsastuksessa tapahtuu viikolla 36
- 2.9.2025Urheiluvalintoja - kenttä PM
- 1.9.2025Opiskeluapurahojen haku lukuvuodelle 2025–26 nyt auki
- 1.9.2025Parakouluratsastuksen maajoukkuekapteenin haku
- 27.8.2025Olympiaratsu Sir Greg myyty Italiaan
- 27.8.2025Seurapaitapäivä tulee 23.9. - tule mukaan!
- 26.8.2025Valjakkoajon SM-kilpailut ajetaan Ypäjällä syyskuun lopussa
- 26.8.2025Pararatsastuksen luokittelutilaisuus Ypäjällä 31.10.-1.11.
- 25.8.2025Ratsastuksessa tapahtuu viikolla 35