Anna-Julia Kontio keskeyttää kilpailemisen iloisen perhetapahtuman odotukseen
8.9.2020
Huipputason esteratsastaja Anna-Julia Kontio keskeyttää kilpailemisen ensi kevääseen saakka. Hän odottaa yhdessä kihlattunsa, belgialaisen Jens Vandenberkin kanssa perheenlisäystä, laskettu aika on maaliskuun puolivälin tienoilla. Pariskunnalla on yhteinen kilpa- ja valmennustalli Belgiassa.
Pariskunnalla on yhteinen kilpa- ja valmennustalli Belgiassa.
– Kilpailemista ehdin jatkaa kevään tullen, nyt eletään erilaisesta aikaa. Jens kilpailee hevosillani niin, että ne pysyvät hyvässä vireessä, Juuli kertoo.
– Uutinen on otettu tosi hyvin vastaan, kaikki ovat olleet iloisia puolestamme. Kuten monet tietävät, siskoni laposet ovat minulle todella tärkeitä, ja nyt he saavat ensimmäisen serkkunsa. Jatkan odotusta täällä Belgiassa, ja syksyn mittaan vierailen mahdollisuuksien mukaan Suomessa, olisi hienoa tavata perhettä ja ystäviä kiireettömästi.
Onnea ja hyvää vointia, Juuli, Jens, pienokainen ja koko perhe!
Uutiset
- 17.9.2025MM-valjakkoajo – ponit aloittavat kilpailun koulukokeella
- 17.9.2025Kenttä-EM - Bofey Click läpi hevostarkastuksesta
- 17.9.2025Uudet Pohjola-hallisarjat rytmittävät talvikautta kohti Helsinki Horse Show´ta
- 17.9.202517.-21.9. Kenttäratsastuksen Euroopan mestaruuskilpailu, Blenheim, Iso-Britannia
- 17.9.202518.-21.9. Valjakkoajon MM-kilpailut poneille, Le Pin au Haras, Ranska
- 17.9.202520.-21.9. Matkaratsastuksen nuorten ratsastajien MM-kilpailu, Buftea, Romania
- 14.9.2025Kenttäratsastuksen Pohjoismaiden ja Baltian mestaruuskilpailut – Axel Lindberg henkilökohtaisen kilpailun neljäs
- 13.9.2025Kenttäratsastuksen Pohjoismaiden ja Baltian mestaruuskilpailut – Anselmi Laiho viidentenä kahden osakokeen jälkeen
- 12.9.2025Kenttäratsastuksen Pohjoismaiden ja Baltian mestaruuskilpailut – Axel Lindberg kärjessä koulukokeen jälkeen
- 11.9.2025HIHS matkalla maailman parhaimmaksi – ”Kivi ei todellakaan jousta”