Kaisa Kähö aloittaa Ratsastajainliiton hallinto- ja kehityspäällikkönä
29.11.2021
Ratsastajainliiton uudeksi hallinto- ja kehityspäälliköksi on valittu kauppatieteiden maisteri Kaisa Kähö, 44. Ypäjäläinen Kähö on toiminut toukokuusta lähtien Hevosopisto Oy:n rehtorin sijaisena. Hän on myös Hevosopiston hallituksen jäsen.

”Todella innostuneena otan työn vastaan, olen otettu luottamuksen osoituksesta. Odotan mielenkiinnolla, mitä uusia haasteita ja mahdollisuuksia se tarjoaa”, Kaisa Kähö sanoo.
Kähöllä on hevosalan koulutus ja pitkä kokemus, hevostalouden ammattitutkinto ratsuttajana, ja hän on toiminut yli kolme vuotta tallimestarina ja ratsuttajana Kyra Kyrklundin valmennustallilla Iso-Britanniassa. Hevosopistolla Kähö on myös vuosina 2004-2017 toiminut apulaisrehtorina, opettanut yritystaloutta ja toiminut kilpailusihteerinä.
"Uskon, että saamme Kaisasta vahvan lisän tiimiimme. Hänellä on todella monipuolinen kokemus hevosalalta: seuratoiminnasta ja tapahtumanjärjestämisestä aina kansainvälisen kilpatallin tallimestariksi asti. Näen Kaisan vahvuuksina myös vankan talous- ja henkilöstöosaamisen sekä laajan näkymän alamme koulutukseen", toiminnanjohtaja Jukka Koivisto iloitsee.
Kähö aloittaa tehtävässään alkuvuodesta 2022.
Uutiset
- 29.4.2025Opetushevosen hyvinvoinnin vaarantumista tutkitaan
- 29.4.2025Oheisliikuntahaaste keräsi yli 2 miljoonaa askelta Hevoset-messujen viikonloppuna – haasteessa 227 tiimiä mukana
- 27.4.2025Elisabet Ehrnrooth ja Daytona voittoon Ypäjän 3* GP vapaaohjelmassa
- 26.4.2025Anu Sironen ja Fioretto 3* Grand Prix´n voittoon Ypäjällä
- 25.4.2025Kouluratsastuksen Pohjola Tour-sarjat ilahduttavat ympäri Suomen
- 25.4.2025Kansainvälinen koulu- ja parakouluratsastus käynnistyi Ypäjällä
- 22.4.2025Kansainvälistä kouluratsastusta Ypäjällä ensi viikonloppuna
- 16.4.2025Uudistetut ulkokauden Pohjola-sarjat käynnistyvät toukokuussa
- 16.4.2025Heinä ei ole vain ruokaa – se on osa luontaista käyttäytymistä
- 13.4.2025Ratsastajainliiton kevätkokous pidettiin Tampereella