Katja Karjalainen nimettiin paralympiajoukkueeseen
1.6.2010
Suomen Paralympiakomitea nimesi kokouksessaan 2.7. kellokoskelaisen Katja Karjalaisen Pekingin paralympiajoukkueeseen. Ratsastuksen osalta myös paralympialaiset käydään Hongkongissa, jossa Karjalainen ratsastaa holsteinruunallaan Callan. Pari sijoittui kesäkuun puolivälissä kolmanneksi kansainvälisissä vammaisratsastuskilpailuissa Kristiansandissa Norjassa.
Karjalaisen meriittlistalla on myös kaksi PM-hopeamitalia ja kolme SM-kultaa. Päävalmentajana Hongkongissa on Arto-Pekka Heino.
http://www.paralympia.fi/ Suomen Paralympiakomitean sivuilta.
Karjalaisen meriittlistalla on myös kaksi PM-hopeamitalia ja kolme SM-kultaa. Päävalmentajana Hongkongissa on Arto-Pekka Heino.
http://www.paralympia.fi/ Suomen Paralympiakomitean sivuilta.
Uutiset
- 23.10.2025Ratsastusfoorumissa laaja katsaus urheilun nykytilaan ja vapaaehtoistoimintaan
- 19.10.2025Ypäjä Horse Show´ssa yli 1000 lähtöä
- 13.10.2025Uudet Pohjola-hallisarjat käynnistyvät Ypäjällä
- 8.10.2025Saana Nieminen nuorten maailmanlistan ykköseksi
- 7.10.2025Hallinto-oikeuden ensimmäinen päätös tukee ratsastusyrittäjän näkemystä alv:n soveltamisessa
- 6.10.2025Tiina Tarkkala parakouluratsastuksen maajoukkuekapteeniksi
- 3.10.2025Oona Eerola ehdolla FEIn vuoden hevosenhoitajaksi
- 29.9.2025Talvikki Järviselle ja Aino Leinolle SM-kultaa valjakkoajossa
- 25.9.2025SRL ajaa aktiivisesti järkevää ALV-käytäntöä hevosalalle
- 23.9.2025MM-matkaratsastus - Saana Nieminen seitsemäs ja nuorten joukkueelle historiallinen neljäs sija