Valjakkoajokomitea

Komitean kokoonpano 2022

Tuire Suvanto, puheenjohtaja
sääntövastaava/sääntötyöryhmä, valjakkoajon edustaja sääntövaliokuntaan, valmennuskoordinaattori          
suvantotuire@gmail.com

Hannu Kalalahti, varapuheenjohtaja
talous/strategia
hannu@kalalahti.net

Virpi Tunninen, sihteeri
koulutusasantuntija, KVK-edustus
virpi.tunninen@gmail.com

Ben Simonsén
MJ-valmennusvastaava, KV-kilpailukoordinaattori
ben.simonsen@gmail.com

Jenniina Sillanaukee
liittovalmennusvastaava,  juniori- ja U25-ajuriyhteyshenkilö, 
jenniina.sillanaukee@gmail.com

Tove Söderholm
kalustovastaava, kilpailukoordinaattori
tove@jscbusiness.fi

Taija-Tuulia Tammelin
tiedottaja
hevospalvelut@ttt-gs.fi

Katriina Tenhunen
sääntötyöryhmä, tapahtumakoordinaattori
katriina.tenhunen@gmail.com


Komitean ulkopuolelta

Jouni Heikinheimo
HUJO
jouni.heikinheimo@gmail.com

Otto Vainio,
sääntötyöryhmä

Ann-Katrin Finell
KIPA-kutsutarkastaja
akfinell@gmail.com

Salla Varenti
SRL hallituksen edustaja


Valjakkoajon teemasivut: www.valjakko.net

Valjakkokomitean jäsenten tehtäväkuvaukset