Valjakkoajokomitea

Komitean kokoonpano 2021

Tuire Suvanto, puheenjohtaja, sääntövastaava/ sääntötyöryhmä, valjakkoajon edustaja sääntövaliokuntaan, valmennuskoordinaattori          
suvantotuire@gmail.com

Hannu Kalalahti, varapuheenjohtaja, talous/strategia
hannu@kalalahti.net

Virpi Tunninen, sihteeri, koulutusasantuntija, juniori- ja ajuriyhteyshenkilö, KUJO-edustus
virpi.tunninen@gmail.com

Ben Simonsén, MJ-valmennusvastaava, KV-kilpailukoordinaattori
ben.simonsen@gmail.com

Jenniina Sillanaukee, tiedottaja, liittovalmennusvastaava
jenniina.sillanaukee@gmail.com

Tove Söderholm, kalustovastaava, kilpailukoordinaattori
tove@jscbusiness.fi

Leena Vähä-Erkkilä, sääntötyöryhmä, tapahtumakoordinaattori
ponikuski@gmail.com

 

Komitean ulkopuolelta

Jouni Heikinheimo, valjakkoajon edustaja HUJO:on
jouni.heikinheimo@gmail.com

Otto Vainio, sääntötyöryhmä

Ann-Katrin Finell, KIPA-kutsutarkastaja
akfinell@gmail.com

SRL hallituksen edustaja: Kari Kallonen

 

Valjakkoajon teemasivut: www.valjakko.net

Valjakkokomitean jäsenten tehtäväkuvaukset